Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Silnik kosiarki Tecumseh Vintage 35

25 Mar 2020 18:14 174 12
  • Poziom 9  
    Witam.

Po wymianie linki gazu na nową (stara się za bardzo rozciągnęła) mam taki problem, że przy próbie uruchomienia koło zamachowe o coś przyciera i wali niemiłosiernie. W czym może leżeć problem ?

Pozdrawiam Jarinio
  • Poziom 30  
    Jarinio napisał:
    Po wymianie linki gazu na nową

Wymieniałeś linkę hamulca, czy linkę regulacji prędkości obrotowej silnika?

Przed wymianą było dobrze?
  • Poziom 9  
    Wymieniałem linkę hamulca. Przed wymianą te objawy się nie pojawiały .
  • Poziom 30  
    Czyli źle dobrana/wyregulowana linka. Hamulec ociera o koło. Zwal rozrusznik i zobacz co jest nie tak.
  • Poziom 9  
    Rozrusznik/ starter już ściągałem, ale nic nie było widać. Dzisiaj jeszcze raz się temu przyjżałem i wygląda to jak na filmiku https://filmy.elektroda.pl/90_1585241311.mp4
    Widać wyraźnie , że koło zamachowe o coś trze, ale wygląda na to, że jest to coś od spodu, tylko nie wiem co.
    Być może jest to ta blacha w którą wchodzi linka ?Silnik kosiarki Tecumseh Vintage 35
  • Poziom 9  
    Zdejm koło zamachowe-magneto i zobacz (powwinny być widoczne ślady otarć)
  • Poziom 9  
    Odkręciłem koło, ale nie wiem jak je zdjąć żeby niczego nie uszkodzić. Po ściągnięciu nakrętki nie wychodzi.
  • Poziom 9  
    Tak jak przedstawione na rysunku,tylko musisz podejść do tego ostrożnie dobrze by było uderzyć poprzez wałek aluminiowy albo kawałek twardego drewna ażeby nie uszkodzić gwintu na wale
  • Poziom 9  
    Rozebrałem dziś to koło zamachowe i okazało się, że trze hamulec jak na załączonych zdjęciach Silnik kosiarki Tecumseh Vintage 35 Silnik kosiarki Tecumseh Vintage 35

Teraz pytanie w jakiej pozycji ma być ta blaszka hamulca , gdy hamulec jest zaciągnięty ?
  • Poziom 9  
    Odciąłem ta blaszkę do pionu i teraz jest ok. Dzięki wielkie za pomoc :) Pozdrawiam :)
  • Poziom 9  
    Odciąłem ta blaszkę do pionu i teraz jest ok. Dzięki wielkie za pomoc :) Pozdrawiam :)

Dodano po 1 [minuty]:

Odgiąłem ta blaszkę do pionu i teraz jest ok. Dzięki wielkie za pomoc :) Pozdrawiam :)