Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Junior 21E.S.I. Turbo czerona dioda, bucha

25 Mar 2020 19:52 66 1
 • Poziom 1  
  Witam wszystkich

  Od ośmiu lat jestem użytkownikiem w/w kotła, dodatkowo podłączony jest sterownik radiowy Salus.
  Kocioł był i jest regularnie serwisowany , jedyna usterka fizyczna przez cały okres użytkowania to wymiana uszczelki na awaryjnym zaworze spustowym.

  Dwa lata temu kocioł pierwszy raz 'buchnął' podczas odkręcenia ciepłej wody w okresie zimowym. I tak zdarzyło się kilka razy.
  Przez trzy ostatnie lata wzywani serwisanci orzekali wszystko jest ok , czyścili komorę spalania kompresorem i chyba szczotką - pomagało na krótko.
  W tamtym roku serwis był wzywany trzykrotnie, zawsze to samo - czyszczenie.
  Obecnie sprawa wygląda tak - bucha kilka razy na dzień , szczególności jak odkręci się ciepłą wodę w kuchni , dodatkowo co jakiś czas piec przestaje grzać no i miga czerwona dioda - pomaga wyłączenie i włączenie pieca.

  Jestem troszkę rozczarowany działaniem serwisu , dlatego postanowiłem zapytać czy jestem w stanie poszukać problemu samemu ?

  Ew jaki serwis ,serwisant jest kompetentny na Śląsku ?
  Zdarzył się nawet serwisant ,który przez tel, stwierdził że te kotły tak mają i czas na zmianę na nowy. Jeśli nie da się go naprawić to oczywiście tak zrobię , ale chce być pewny.

  Dziękuje i Pozdrawiam
 • Poziom 36  
  Witam. Zalecam wezwać serwis by ustawić odległość elektrody zapłonowo jonizacyjnej względem palnika. A na śląsku jest wiele serwisów które sobie z tym poradzą, raczej uderzyłbym do grupy serwisantów z wyższej półki czyli ambasadorów marki beretta.
  Pozdrawiam.