Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer PC - Restart komputera przy przeciążeniu karty graficznej

25 Mar 2020 20:37 180 8
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam problem ze swoim komputerem. Zakupiłem "gotowca" z allegro bez dedykowanej karty graficznej. Dostałem kartę od kumpla GTX 750Ti. Założyłem, przez przypadek przy zakładaniu delikatnie naruszyłem kondensator (nie wiem czy to istotne, zał. zdj). No dobra karta założona elegancko odpalam kompa i chciałem sobie testa zrobić na CS GO. Odpalam sobie gierke i sys się restartuje i tak cały czas. Powiecie ok wina zasilacza. Dobra zasilacz w zasilacz beznadziejny Bandit Power 550W, dziś założyłem nowy SILENTIUMPC 600W Vero L2 80+ Bronze 36GW, i dalej to samo. Myślałem że karta to sprawdziłem u kumpla działa normalnie. Aktualizowałem Bios, ściągnąłem świeże sterowniki do karty. O czymś zapomniałem ? Ten kondensator tak mi robi ? Nie mam pojęcia, pany pomóżcie. A dodam że po wyciągnięciu GTXa gram sobie normalnie w csa.

Komputer posiadam od listopada 2019 roku

Parametry komputera:
    Procesor: Intel Core i5-9600K Coffee Lake Refresh 3,7 GHz s. 1151 Box + Chłodzenie HE1224
    Płyta główna: MSI H310M PRO-M2 PLUS/H310/DDR4/SATA3/M.2/USB3.0/PCIe3.0/s.1151/mATX
    Pamięć: ADATA DDR4 8GB 2666 MHz
    Karta graficzna: Zintegrowana Intel® UHD Graphics 630/ Założona GTX 750Ti
    Dyski Twarde: GOODRAM Dysk SSD CX400 512GB SATA3 2,5 550/490MB/s 7mm
    Obudowa:SilentiumPC Obudowa Signum SG1 Pure Black
    Karta dźwiękowa: Zintegrowana Realtek® ALC887 Codec - 7.1-Channel High Definition Audio
    Karta sieciowa: Zintegrowana - Supports 10Mb/s, 100Mb/s and 1000Mb/s -Realtek RTL8111H Gigabit LAN
    Zasilacz: "Porządny i cichy zasilacz" BANDIT BLACK 550W 80+ 120MM FAN PSU aPFC/ zmiana na SILENTIUMPC 600W Vero L2 80+ Bronze 36GW

w załączniku wynik z programu HWMonitor

• Poziom 43  
    Jak się "przekrzywił" to możliwe że został uszkodzony i wyrwane wewnętrznie jedno z wyprowadzeń. Należałoby go wymienić na początek.
  • Poziom 7  
    No ale to już samemu raczej nie zrobię tylko pasuje dać do serwisu.. Dobra dzięki za odpowiedź. Jak ogarnę ten kondensator to się odezwę.
  • Poziom 43  
    derek94 napisał:
    "Porządny i cichy zasilacz" BANDIT BLACK 550W 80+ 120MM FAN PSU

To coś było podłączone do tej płyty?
    Tu nie "kondensator się przekrzywił" tylko raczej "Bandyta" zadziałał. Co Arku?
    Sprawdź inną kartę w tej płycie.
    Mógł bandyta uszkodzić zasilanie z PCIE.
  • Poziom 7  
    Sprawdzałem u kumpla tą kartę poźniej bo myślałem że walnięta i u niego ta karta działa normalnie. A nie dziwi was ta temperatura TMPIN6 i TMPIN8 że jest około 120 stopni. Czytałem że to jakis czujnik się zawiesił. No ale to tak odrazu przy nowej karcie ?
  • Poziom 7  
    safbot1st napisał:
    derek94 napisał:
    "Porządny i cichy zasilacz" BANDIT BLACK 550W 80+ 120MM FAN PSU

To coś było podłączone do tej płyty?
    Tu nie "kondensator się przekrzywił" tylko raczej "Bandyta" zadziałał. Co Arku?
    Sprawdź inną kartę w tej płycie.
    Mógł bandyta uszkodzić zasilanie z PCIE.

A to zasilanie to chodzi o złącze na płycie czy to od zasilacza ?
  • Poziom 43  
    derek94 napisał:
    Sprawdzałem u kumpla tą kartę poźniej bo myślałem że walnięta i u niego ta karta działa normalnie.

Ja pisałem odwrotnie inną kartę grafiki w [/u]tej samej płycie[/u], a Ty sprawdzałeś kartę u kolegi.
    Od kolegi kartę weź o podobnym TDP i testuj w płycie.
    derek94 napisał:
    A to zasilanie to chodzi o złącze na płycie czy to od zasilacza ?

Chodzi właśnie o układ na płycie.