Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C 1.3 CDTI 2006

25 Mar 2020 21:43 93 3
  • Poziom 2  
    Cześć wszystkim,
    Mam problem z samochodem opel corsa c 1.3cdti 2006. Mój problem to, gdy na zewnątrz jest zimno to samochód ma podwyższone wolne obroty, a gdy robi się ciepło na zewnątrz to wraca do normy. Zauważyłem również dziwne lekkie wibracje w samochodzie w szczególności jak trzymam kierownicę. A też kilka miesięcy temu wymieniłem rozrząd, mam na łańcuszku. Czy ma to jakiś związek ze sobą ? Może wiecie o co chodzi i w czym problem ?

Czy wie ktoś z Was gdzie znajduje się sterownik w samochodzie opel corsa c 1.3 CDTI 2006 ? I czy w tym sterowniku jest czujnik temperatury ?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    adek2472 napisał:
    Cześć wszystkim,
    Mam problem z samochodem opel corsa c 1.3cdti 2006. Mój problem to, gdy na zewnątrz jest zimno to samochód ma podwyższone wolne obroty, a gdy robi się ciepło na zewnątrz to wraca do normy. Zauważyłem również dziwne lekkie wibracje w samochodzie w szczególności jak trzymam kierownicę. A też kilka miesięcy temu wymieniłem rozrząd, mam na łańcuszku. Czy ma to jakiś związek ze sobą ? Może wiecie o co chodzi i w czym problem ?

Czy wie ktoś z Was gdzie znajduje się sterownik w samochodzie opel corsa c 1.3 CDTI 2006 ? I czy w tym sterowniku jest czujnik temperatury ?

Sterownik świec żarowych najczęściej w okolicy akumulatora z lewiej strony .
  • Poziom 3  
    Jeżeli obr. na zimnym silniku przy niskich temperaturach masz w granicy 1000-1300obr/min nie masz się czym przejmować. To normalne . Gdy tep jest niższa silnik ma zwiększone obr żeby silnik szybciej uzyskał optymalną temperaturę roboczą.
  • Poziom 19  
    Podwyższone obroty na zimnym to tylko załączyli się ssanie silnik dostaje wzbogacona dawkę paliwa żeby się szybciej nagrzał jest to zupełnie normalne i prawidlowe