Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompy obiegowe CO regulacja Napięcia

25 Mar 2020 21:51 144 4
 • Poziom 30  
  Pompa LFP czarna 4m 3 biegowa zwykła... Czy przy takich silnikach można stosować regulatory napięcia ?? inaczej tez nazywane "REGULATOR OBROTÓW MOCY NAPIĘCIA SILNIKA"

  Pompa mi trochę "brzęczy" ma minimalne drgania i myślę ze te drgania są spowodowane uzwojeniem. I chciał bym spróbować obniżyć ich moc może była by cichsza...
 • Poziom 30  
  Jak 3 biegowa, to ustaw na najniższy bieg i sprawdź. Można zastosować dodatkowy regulator napięcia, np. autotransformator taki jak do regulacji wentylatorów. Żeby spróbować, jak będzie pracować z mniejszym napięciem, możesz w szereg z pompą włączyć oprawkę z żarówką np. 100W.
 • Poziom 16  
  jak jest na triaku to słabo to widzę, on obcina sinusoidę dla żarówki nie ma to znaczenia a dla silnika pompy już tak po prostu może się spalić.
  Najlepszy był by falownik lub regulowane autotrafo.
 • Poziom 16  
  Silniki indukcyjne z natury najlepiej sterować prędkośćą obrotową przez zmianę częstotliwośći zasilania, mniejsza częstotliwość mniejsze obroty przy zachowaniu praktycznie pełnego momentu, można obniżyć napięcie ale wtedy mocno maleje moment obrotowy i przy zbyt niskim napięciu zasilania nie ruszy po prostu wirnik nie da rady pokonać oporu tłoczenia wody, może się to udać przy nie dużym obniżeniu napięcia plus opór tłoczenia wody i będzie się obracał wolniej.
  Jak by nie było najlepiej w tym zadaniu wypada falownik.