Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW polo 1.2 9N 2008 - Wyciek oleju z silnika

25 Mar 2020 22:02 144 7
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem z wyciekiem oleju, co jakiś czas widoczny jest wyciek oleju na silniku, podpięta jest tam rurka która prowadzi do zbiornika z filtrem powietrza. Założyłem ciaśniejsze klamry na tą rurkę ale to nie pomogło, domyślam się że przez tą rurkę powinno iść powietrze a nie olej, więc czemu tak się dzieje? Auto miało wymieniane zawory w cylindrze i uszczelkę pod głowicą jakies pół roku temu, wcześniej też występował ten problem. Czym to może być spowodowane? załączam zdjecia
    VW polo 1.2 9N 2008 - Wyciek oleju z silnika VW polo 1.2 9N 2008 - Wyciek oleju z silnika
  • Poziom 19  
    Bo jest to odma
    Odpowietrzenie skrzyni korbowej i jest to normalne że będzie tam olej
    Zawsze możesz odpiąć przewód odmy przy filtrze i zaslepic go
    A przewód odmy idący od silnika przedłużyć i puścić gdzieś bokiem
  • Poziom 8  
    Czyli to jest normalne że cieknie olej? A jaki jest tego powód, stary silnik czy co?
    Może czyszczenie odmy by pomogło?
  • Poziom 16  
    nie,nie jest normalne że cieknie .zrób to porządnie i nie będzie ciekło.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    No powód jest taki że jest to odma czyli usuwanie nadmiaru ciśnienia z dołu silnika
    W starszych autach zawsze będzie tamtędy również olej uciekał bo ma większe przedmuchy niedrożna odmę
    Jest to podpięte do ukł zasilania powietrzem
    Powód dlaczego tam ekologia jedyne co robi odma w dolocie to brudzi cały dolot
    Najlepiej tak jak napisałem
    Odpiąć wąż odmy przy dolocie, otwór od odmy przy dolocie zaslepic a wąż od odmy przedłużyć i puścić w dół silnika
    Dodatnie plusy są takie że dolot jest cały czas czysty nie ma potrzeby czyścić co jakiś czas dolotu z pozostałego w nim resztek oleju
  • Poziom 16  
    Bardzo dobry pomysł . gratuluje.
  • Poziom 8  
    Ok spróbuję zrobić tak jak mówisz. czyli z tego co rozumiem olej dalej będzie się sączył z silnika tylko przez przedłużona rurkę na ziemię? (bo silnik będzie próbował wyrównać ciśnienie i powietrze razem z olejem będzie musiało jakoś się wydostać) Sorry jeśli nie załapałem o co chodzi ale jestem początkującym 'mechanikiem' :)
  • Poziom 19  
    Tak masz rację
    Jak wspomniałem nie można odmy puścić "na ziemię" dlatego podpięta jest do dolotu-ekologia