Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dylemat z internetem czy jest taka możliwość?

25 Mar 2020 22:08 141 10
  • Poziom 5  
    Posiadam internet od Plusa 4G LTE+ nawet jestem zadowolony kupuję router :https://allegro.pl/oferta/router-huawei-b525s-23a-4g-lte-300mb-s-wyprzedaz-8916258577

I dylemat się zaczyna od tego bo mam dwie karty od internetu jedną w telefonie 85GB i druga też w telefonie mój telefon posiada dual sim więc wkładam je i ta druga z 35GB więc mi to daje 120GB i jak mi się skończy internet z pierwszej karty przerzucam na drugą.
    Ale ja już nie chcę używać telefonu jako router po prostu słaby internet mieszkam 650m od nadajnika więc kupuję wyżej wymieniony router router chyba dobry ma najnowsze standardy i można dolączyć antenę zewnętrzną. I tu pojawia się problem jedną kartę tą 85GB mam na 2 lata w abonamencie a drugą 35GB jeszcze rok i jak się skończy ta karta 35gb bo już niechcę mieć tej karty 35gb to zostanie mi ta 85gb ona jest do dzwonienia i tu się pojawia problem bo żeby kożystać z dobrego internetu muszę przekładać tą kartę do routera i nikt sie do mnie nie dodzwoni a jak chcę z kimś porozmawiać to musiałbym wyjmować kartę z routera z powrotem do telefonu i co mam zrobić ten router posiada gniazdo usb czy jest taka możliwość żeby karta siedziała w telefonie ale żeby jakoś podłączyć to do routera żeby sygnał przechodził do routera bez wyjmowania karty bo niechce mieć tych dwóch kart a może można u operatora sklonować te karte proszę o pomoc.
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    Wkładasz ta kartę SIM do telefonu i korzystasz z niej do rozmów i internetu, w tym celu wybór sieci na Auto bo podczas rozmów z LTE będzie schodzić na 3G , gdy korzystasz z internetu przejdzie na LTE, do rozmów oczywiście musisz mieć podłaczony analogowy telefon do portu RJ11 na B525, najlepiej z słuchawka bezprzewodową, B525 z PLUSA posiada bramkę GSM. Gdzie korzystasz z PLUSA z jakich pasm LTE, na której stacji bazowej, jakie parametry sygnalłu i wieczorny DL/UL?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 20  
    DD-WRT powinno obsłużyć telefon wpięty po usb jako dodatkowy WAN, ale chyba potrzebuje dodatkowe moduły.
  • Poziom 5  
    Co to znaczy"w tym celu wnyr sieci na Auto" Za bardzo nierozumiem można tak to"łopatologicznie po chłopsku wytułmaczyć? Czy musze coś dokupuić? I czy ta karta w moim smartfonie nie będzie wyjmowana? Proszę jakąś prościej wytułmaczyć błagam bo to ważne spać przez to nie mogę bo chce mieć zarówno internet w tel jaki i w routerze bez przekładania kart i mając tylko jedną karte.
    Prościej się nie da, B525 posiada bramkę GSM czyli mozna przez nią prowadzić rozmowy telefoniczne, ten z PLUSA ma port RJ11 czyli telefoniczny i do niego podpina się zwykłu telefon którym odbiera się rozmowy i wybiera numery telefoniczne, te z słuchawkami bezprzewodowymi maja pamięc i zapisują kontakty, B525 odbiera i nadaje SMS-y do tego dostęp do internetu po WiFI i LAN, karta głosowa z pakietem pozwala dzwonić i korzystać z tych 85GB, A sieć na auto bo w Plusie rozmowy tylko na 3G i 2G , internet będzie działał na LTE, gdybyś ustawi tylko LTE tonie działąły by rozmowy, a smartfon podłaczysz po WIfi do B525.
  • Poziom 5  
    Czy chodzi tu oto żeby podłączyć do routera telefon stacjonarny. No ale przypuśćmy jak bym chciał wyjść na podwórko to bym musiał wyjąć tą kartę.
    Słuchawka bezprzewodowa w telefonie stacjonarnym ma spory zasięg.
  • Poziom 5  
    Bożeeee wy mnie nie rozumiecie możę wytułmaczę prościej.
    Za niedługo będę miał router oraz będę miał jedną karte sim 85GB ona też jest do dzwonienia i niechcę 8 razy na dzień wyjmować i wkładać karty do routera a z routera do telefonu żeby zadzwonić lub żeby wyjść na dwór czy do miasta więc raczej stacjonarki z routerem na miasto nie będe brał. Ja oczekiwałem prostego pytania Czy może istnieje jakiś router który umożliwia żeby np. z telefonu kablem usb bo mój telefon ma opcje router usb przezsłać internet do routera przez usb i żeby router to nadawał bez przekładania karty z telefonu.

Dodano po 5 [godziny] 53 [minuty]:

Jest tu kto jeszcze?
  • Poziom 20  
    Napisałem przecież DD-WRT i routery Asus podobno. Chcesz wpiąć komórkę z kartą sim do routera i mieć dodatkowy wan żeby obsłużył internet a jak ktoś zadzwoni to odezwie się komórka tak?
    Od razu mówię że tego nie testowałem.
    Jak o to chodzi to mogę dzisiaj sprawdzić na 525-23a.
    Na B525 nie zadziała, porty USB w routerach LTE służą fo obsługi pamięci masowych i drukarek. Jedyna szansa to pewnie alternatywne FW na jakiś router z USB, np. Open WRT , https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=16581 lub drugi sposób czyli tethering po Wifi z telefonu i do niego router z WISP czyli CLIENT ROUTER, drugi sposób łatwiejszy, router nie musi mieć USB i działa na oficjalnym FW.
  • Poziom 20  
    Właśnie sprawdziłem B525s-23a z alternatywnym firmware (11.236.01.00.00)_mod1.2pl.
    Nie działa.

Dodano po 12 [minuty]:

Działa z Mikrotikiem ;)

Dylemat z internetem czy jest taka możliwość?