Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Początki z OC zestaw próbny

25 Mar 2020 23:57 111 7
  • Poziom 2  
    Witajcie chcialbym zaczac przygode z podkrecaniem. Za dzieciaka kiedys probowalem programem podkrecic karte graficzna z pozycji systemu ale sie spalila hah.

Przygotowalem sobie zestaw do prób i nauki.
    (Nie chce zeby zostal spalony juz w pierwsze dni wiec podkrecenie z glowa aby mozna bylo jeszcze grać.)

Dane z dxdiag.
    System windows 7 ultimate 32bit swiezy bez zadnych plikow pobrany z neta.
    Procesor - Intel core 2 cpu 6600 2.4
    Karta graficzna - NVIDIA GeForce GTS 250
    Ram - 3GB
    Plyta glowna - G31M-ES2L
    Bios - Award Modular BIOS v6.00PG

Chcialbym wiedziec ile da rade uzyskac fps w takim CS:GO na podkreceniu jednoczesnie stabilnosci calego zestawu.
    Dzieki z gory i czekam z niecierpliwoscia :)

• Poziom 43  
    Blekitny73 napisał:
    Chcialbym wiedziec ile da rade uzyskac fps w takim CS:GO na podkreceniu jednoczesnie stabilnosci calego zestawu.

Nikt Ci nie powie.
    Zależy od rozdzielczości, ustawionych detali itd.
    Płyta posiada ukryte menu - po wejściu do BIOS wciśnij CTRL+F1, pokażą się opcje dodatkowe.
    Próbuj podkręcać FSB i mnożnikiem.
  • Poziom 2  
    Początki z OC zestaw próbny
    Jak daje F10 zeby to zapisal to robi sie czarny ekran a komp pracuje ale sie nie resetuje. Jak sam go zresetuje i wchodze znow w bios to CPU Host Clock Control jest wylaczony a wartosc MHZ jest podana jak na zdjeciu. Wszystko inne sie zapisuje.
    Mam wrazenie, ze po zapisaniu na nizszej wartosci jak sam sie zresetuje i tak cofa do normalnej wartosci zegar

Teraz chyba cos zle naklikalem, dalem mu mnoznik na 280 (266 w standardzie) podnioslem tez napiecie na FSB i RAM o 0.01v. On sie podniosl bez problemu ale ta kontrolka co jest na plycie caly czas wyla i to tak strasznie, ze przywrocilem mu te 266 i cofnalem napiecia, ale dzieki za podpowiedz bo ten bios mam pierwszy raz.

Temperatura pokazywana w biosie na podniesionym przy wyciu kontrolki to bylo 38stopni. Dodam jeszcze, ze godzine temu skonczylem go solidnie czyscic w srodku po poprzednim wlascicielu. Kleby kurzu jak na filmach westernowych kleby siana... No tragedia, ma swieza paste i jest super wyczyszczony, tak w ogole to on sie wczesniej dusil ale nic dziwnego jak wiatrak byl odwrotnie przykrecony.

Mam normalny wiatrak na procku i drugi dodatkowy na tylnej klapie, moge dodac trzeci na przednia od spodu. To znaczy, ze jednak chlodzenie bedzie lepsze? Proste pytania ale wole konkretna odpowiedz bo serio nie ogarniam takich rzeczy, moge zmienic system pobrac sterowniki odpowiednie wyczyscic, zmienic pasty/termopady ale w kreceniu i chlodzeniu to noga jestem :D

• Poziom 43  
    Blekitny73 napisał:
    dalem mu mnoznik na 280 (266 w standardzie)

To nie mnożnik a prędkość magistrali FSB.
    Blekitny73 napisał:
    Mam normalny wiatrak na procku

WENTYLATOR. Pastę na CPU zmieniłeś?
  • Poziom 2  
    Tak pasta zmieniona, sprezonym powietrzem wyczyszczone. To ja nie wiem gdzie to zmieniać bo mam 266 x 9 standardowo to jest 2,4GHz. Lecz mogę zmienić tylko te 266 na 285 np. Te drugie mam od 6 do 9 i więcej się nie da. Jak daję mu 285 to jest czarny ekran i się nie resetuje a za pierwszym razem wstał bez problemu.

• Poziom 43  
    Blekitny73 napisał:
    Lecz mogę zmienić tylko te 266 na 285

Powinieneś mieć możliwość wpisania wartości ręcznie.
    !!! Performance Enhanced ustaw na Auto bądź Normal.
  • Poziom 2  
    Performance enhanced ustawione na standard nie ma auto, a clock ratio moge od 6 do 9 wiecej nie wskakuje. Moge tylko dać więcej niż 266 na tym CPU Host