Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens EQ6 TE607203RW/09 - złe ustawienie zaparzacza

26 Mar 2020 03:14 321 22
  • Poziom 12  
    Rozebrałem i wyczyściłem cały ekspres i mam kilka problemów z odpaleniem:
    1. Źle się ustawił zaparzacz i nie wchodzi do ekspresu, czy da się to jakoś przestawić czy muszę znowu rozebrać całość. Szczegóły na zdjęciu Siemens EQ6 TE607203RW/09 - złe ustawienie zaparzacza20200326_1..420.jpg Download (1.76 MB)
    2. Nie wiem gdzie mam zamontować płytkę 3560182019 EQ6 Bosch VeroCafe Latte, ktoś udzieli porady? element 0118 ale dalej nie widzę jak go podłączyć .. Siemens EQ6 TE607203RW/09 - złe ustawienie zaparzacza20200326_0..031.jpg Download (1.64 MB) Siemens EQ6 TE607203RW/09 - złe ustawienie zaparzacza2020-03...png Download (185.98 kB)
    3. Czy drugie gniazdo na płycie głównej od lewej z góry ma być puste?
    Siemens EQ6 TE607203RW/09 - złe ustawienie zaparzacza20200326_1..212.jpg Download (1.98 MB)
  • Pomocny post

Specjalista AGD
    Ad1

Uruchom ekspres bez zaparzacza, powinien ustawić się na swojej pozycji.

Ad2

Przewód leci do góry do panelu sterowania.

Ad3
    Siemens EQ6 TE607203RW/09 - złe ustawienie zaparzacza
    Tak, jest puste
  • Poziom 12  
    Ad. 1 niestety nie ustawiał się na właściwe miejsce ale już rozebrałem i ustawiłem jak być powinno
    Ad. 2 chodziło mi gdzie to zamontować, już doszedłem Siemens EQ6 TE607203RW/09 - złe ustawienie zaparzacza20200326_1..614.jpg Download (680.16 kB)
    Ad. 3 dziękuję za pomoc i informacje

A dało by radę abyś dorzucił zdjęcie jak poukładać kabelki?
  • Poziom 12  
    Złożyłem błędu nie wyświetla ale nie pobiera mleka przez co nie da się zrobić late pomyliłem wężyki czy coś może jakaś pompa padła ?
  • Poziom 16  
    Czy aby napewno we właściwym miejscu zamontowany jest czujnik poziomu wody? Płytka z dwoma kontaktronami na ostatnim zdjęciu. Powinna być naprzeciwko magnesu w zbiorniku wody😉.
  • Poziom 12  
    Czujnik wody jest ok w tym miejscu był i działa bo już mnie informował jak było mało wody, dlaczego nie zasysa mleka ktoś podpowie ? Rurki wszystkie według schematu. Ten "tłumik"(0403) który jest pod pompą mogłem podłączyć odwrotnie może to mieć wpływ ? Siemens EQ6 TE607203RW/09 - złe ustawienie zaparzacza
  • Poziom 9  
    Oprócz tego, że nie pobiera mleka wszystko inne działa prawidłowo? Kawę robi normalnie?
  • Poziom 12  
    Tak kawa robi się normalnie a jak wybieram late to zamiast pobierać mleko dmucha gorącym i próbuje spieniać ale słabo to wychodzi. Wszystkie węże jak na schemacie. Kawa leci z właściwych dwóch "zaworów" z których powinno
  • Poziom 9  
    Podeśli mi foto tego spieniacza, nie pamietam jak wygląda. Najprawopodobniej masz zasyfiony spieniacz lub/ i krócieć na który zakładasz spieniacz. Ale podeślij foto spieniacza.
  • Poziom 12  
    Nie do końca wiem co tam jest odpowiedzialne za spienianie nie jestem serwisantem ale rozebrałem cały ekspres na części pierwsze wyczyściłem wszystko raczej chodzi mi po głowie gdzieś nie ma szczelności niby oringi nowe i takie same nie do końca rozumiem jak to działa bo zamiast zasysać to dmucha ze wszystkich trzech zaworów z przodu.
  • Poziom 16  
    Wodę na herbatę podaje normalnie - jest gorąca? Wężyk o nr 0441 ze schematu odpowiada za napowietrzanie. Z tyłu tej gumowej wylewki są trzy przyłącza z czarnymi uszczelkami- zdarza się że się rozpadają pękają od strony węży albo od temperatury albo od manipulacji wężami ( po pewnym czasie eksploatacji stają się kruche) i wtedy jest taki efekt prychanie dmuchania itd. proszę sprawdzić czy któryś jest nienaturalnie luźny. Nie pamiętam dokładnie który, ale chyba dolny. Wtedy przyłącze tzw sprzęgło do wymiany. Trzeba się trochę nagimnastykować😁 . Powodzenia
  • Poziom 12  
    Uruchomiłem go bez obudowy, oszukałem wszystkie czujniki i chyba znalazłem przyczynę wężyk 435 ewidentnie przepuszczał był dziurawy i z niego parowało ale jest zbrojony a nie mam takiego w domu jak uruchomiłem na takim zwykłym to mi strzelił po 3 sekundach. Gdzie kupić taki w stolicy na wymiar czy zamawiać oryginalny i znowu czekać 2-3 dni Siemens EQ6 TE607203RW/09 - złe ustawienie zaparzacza20200329_1..926.jpg Download (2.3 MB)
  • Poziom 9  
    https://north.pl/promo/waz-do-ekspresu-bosch-...MIzNbOou2_6AIVVaWaCh129QHBEAQYAyABEgI2LfD_BwE

To ten pomarańczowy w oplocie, prawda?
    Nie wiem jaką dlugość tam sprzedają. Możesz do nich napisać i się dowiedzieć.

Dodano po 3 [minuty]:

https://north.pl/promo/waz-do-ekspresu-bosch-...MIzNbOou2_6AIVVaWaCh129QHBEAQYAyABEgI2LfD_BwE

• Poziom 16  
    Nr 0435 to metalowa opaska zaciskowa. Chyba że coś źle interpretuję, ale powodzenia w dalszych zmaganiach.
  • Poziom 9  
    Tak.....racja. 0435 to zacisk na rurke, plastikowy z tego co kojarze. 0425 to rurka w oplocie.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Jak pisałem wcześniej o położeniu czujnika poziomu wody, że jest w niewłaściwym miejscu. Proszę porównać foto z postu 4 z pozostałymi gdzie jest widoczny czujnik. Czasami warto posłuchać.🤨
  • Poziom 12  
    detox85 napisał:

Dodano po 3 [minuty]:

Tak ten w oplocie widziałem te części na north.pl ale dać 30 parę złotych za wężyk warty 5 zł :D jak kupie go jako paliwowy albo podciśnieniowy w sklepie motoryzacyjnym :-) Chociaż w dobie koronovirusa chyba zakupie i poczekam parę dni
  • Poziom 9  
    Ja Ci tylko pokazałem oryginał....jak dopasujesz jakiś inny i będzie Ci działać prawidłowo to luzik. Po to między innymi jest tez oplot na wężyku - ściska wszystko.
  • Poziom 12  
    Skróciłem tą oryginalną rurkę o te uszkodzone miejsce przy zaworze ceramicznym już nie paruje nie chlapię teraz natomiast pojawia się para przy tych zaworach przy których powinna lecieć kawa czyli teraz uszczelki bo dalej nie zassysa mleka
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Bardzo możliwe. Choć nie wiem czy nie będzie Cie czekała wymiana sprzęgła o którym wspominał wcześnie Robson10.
  • Poziom 12  
    Rozebrałem element 444 na części pierwsze przedmuchałem sprężonym powietrzem okazało się że było zatkane suchą kawą, złożyłem, uszkodzony wężyk skróciłem i wszystko działa ciągnie jak należy. Dziękuję wszystkim za pomoc. Jak by ktos kiedyś potrzebował rysunki techniczne albo zdjęcia pisać śmiało pw.
  • Poziom 9  
    No to super. Gra i buczy👍👍👌👌