Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony CDP M79 - Dziwne zachowanie po wymianie lasera.

26 Mar 2020 07:47 63 3
 • Poziom 11  
  Tak jak w opisie, wymieniłem laser bo oryginalny przeskakiwał i gubił ścieżki nawet przy niewielkim "odkręceniu" wzmacniacza. Niskie częstotliwości wystarczyły żeby nie pracował poprawnie.Teraz po wymianie, problem przeskakiwania znikł, można obok odtwarzacza grać na akustycznych bębnach i nic nie skacze ale...O ile tacka wysuwa się zawsze po wciśnięciu "eject" to już z wsuwaniem bywa różnie...Nie chce wsunąć i już.Dopiero za którymś tam razem mechanizm wsuwa. Po takim kombinowanym wsunięciu z reguły jest tak że płyta wjedzie ale nic się nie dzieje(nie sczytuje płyty,w ogóle jakby jej nie obraca.Czasem po chwili "myślenia", zakręci płytą, sczyta ścieżki i dalej już działa normalnie. Przed wymianą lasera tacka pracowała normalnie, zawsze zakręcił płytą, choć nie zawsze potrafił odczytać.Teraz gdy odczyt jest w porządku, pojawiły się te problemy o których piszę...Czego szukać? Coś z mechaniką albo coś trzeba wyregulować?
 • Pomocny post
  Serwisant
  Witam

  Kolego sprawdź czy nie zacina się mechanicznie czy nie jest zabrudzona zakurzona elementy które ze sobą współpracują pasek napędowy w jakim stanie.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Sprawdź też stan wszystkich styków wyłączników krańcowych, oraz sam mikroswitch od otwierania/zamykania tacki.
  Nie sugeruj się, ze "przed wymianą lasera było ok" - zawsze musi być ten "pierwszy raz" - w tym wypadku : "Zawsze musi (może) się kiedyś zepsuć"...
 • Poziom 11  
  Sprawdzę mechanikę czy nic się nie blokuje/przycina a co do paska...wydaje mi się zbyt luźny. Możliwe że wcześniej, z nigdy nie ruszaną mechaniką dawał radę mimo wieku, a po wymianie pewnie doszły inne opory przesuwu i stąd problem. Sprawdzę, ewentualnie wymienię pasek i zobaczymy. Dzięki kolego za odzew.