Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tp-link tl-wr841n jako klient

26 Mar 2020 07:53 168 17
  • Poziom 4  
    Cześć. Nie wiem czy w dobrym dziale napisałam. Ale glownie chodzi mi o to, żeby To link sie połączył z innym routerem, który znajduje sie w innym pokoju poprzez wifi, a TP link podłączyć kablem do komputera. Z góry mówię, ze nie mam jak poprowadzic kabla z innego pokoju do drugiego by podłączyć komputer. Czy w ogole da tak rade ? Jesli tak to poprosze o wytłumaczenie krok po kroku. A router: tp-link tl-wr841n
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jaka to rewizja wr-841?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 4  
    matek451 napisał:
    Jaka to rewizja wr-841?
    co to rewizja? Przepraszam, ale jestem kobietą i kompletnie sie nie znam ? Bo słyszałam, ze tak można i dlatego pytam
  • Poziom 42  
    Myszaz napisał:
    Czy w ogole da tak rade ?

Na pewno da radę na alternatywnym firmware. Np. na OpenWrt.
    https://eko.one.pl/?p=openwrt-sta
    Nie wiem jak na ori sofcie? Bardzo dawno nie używałem.
    Swoją drogą, poszukaj na Elektrodzie. Router i temat dość popularny.
  • Poziom 4  
    Myszaz napisał:
    matek451 napisał:
    Jaka to rewizja wr-841?
    co to rewizja? Przepraszam, ale jestem kobietą i kompletnie sie nie znam ? Bo słyszałam, ze tak można i dlatego pytam
    na stronie jest napisane rewizja -2
    Na routerze jest naklejka na niej WR-841 rev. 2?
  • Poziom 42  
    Jeżeli masz ten router, to na spodzie powinna być naklejka. Daj jej zfdjęcie. Ew napisz co jest za 841. Powinno byč VX.X.
    Podaj cyfry w miejscah X.
    Kolega matek 451 ma rację, że pyta o rewizję, wersję sprzętową.
  • Poziom 4  
    Dałam zdjecie naklejki
    Wersja 8, na oryginalnym FW nie ma funkcji AP Client. Pobierz http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adj....2.2-ar71xx-tl-wr841n-v8-squashfs-factory.bin następnie podłacz kablem LAN ten router do komputera, zaloguj się w przegladarce na niego pod adres 192.168.0.1 , konto i hasło admin. W zakładce Narzędzia systemowe -aktualizacja FW wskazujesz pobrany plik i wgrywasz go na WR-841.
    Po jego wgraniu restartujesz router i teraz masz na nim alternatywny soft z potrzebna funkcja.Teraz domyślny adres to 192.168.1.1 i taki wpisujesz w przegladarkę i hasło password, po zalogowaniu konfigurujesz most między routerem z internetem a tym WR-841 wg, https://tplinkforum.pl/t/konfiguracja-klienta...goyle-1-6-2-2-r42647-na-tl-wr741n-nd-v1/10044 przy czym nie włączasz Przekaźnika
  • Poziom 4  
    Wszystko mam. Tylko nie wiem jak skonfigurować dalej
    Jaki adres ma router z internetem?
  • Poziom 4  
    Pytasz o zdalny adres ?
    Adres LAN na który logujesz się na ten router, jaki to router?
  • Poziom 4  
    matek451 napisał:
    Adres LAN na który logujesz się na ten router, jaki to router?
    router to CH7465LG-LC od UPC
    Domyslny adres dla teg routera 192.168.0.1 więc zmień na Wr-841 tak jak w poradniku ale na 192.168.0.222 po czym ponownie zaloguj się na ten nowy adres do Gargoyle, hasło password a dalej konfiguruj jak w tym poradniku.
  • Poziom 4  
    Owalilam taki numer, ze w cos gdzies wpisałam w konfiguracji, ze teraz za każdym razem wyskakuje mi "ta witryna jest nieosiagalna" da rade jakos wszystko przywrócić?

Dodano po 10 [minuty]:

tp-link tl-wr841n jako klient co w poszczególnych polach wpisac ?
    @Myszaz
    Lokalny adres CB i TPLinka teraz jest identyczny - w TPLinku zmienić na 192.168.0.10.

UPC stosuje taką metodologię inteligentnego wifi - polega to na tym, że sieć 2,4 i 5GHz ma identyczną nazwę SSID.
    Pomysł w założeniach słuszny, ale powoduje często problemy - trzeba obydwie nazwy rozdzielić (inaczej nazwać).

W miejscu "połączenie z" nie może być siec Gargoyle a nazwa sieci generowanej przez CB.
    W miejscu TPLinka też musi być odpowiedni sygnał - jeśli z CB nie ma tam minimum -70dBi nie ma co marzyć o stabilnym linku.
    Repeater - najgorsze rozwiązanie z możliwych - internet będzie kiepski.