Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ESP8266 wykrywanie napięcia w innym układzie

26 Mar 2020 08:37 108 6
  • Poziom 9  
    Hej,

Mam napęd do bramy firmy Moovo. Jakiś czas temu spalił mi się zasilacz i założyłem nowy (inny niż ogryginalny). Wcześniejszy co jakiś czas palił bezpiecznik (w starym zasilaczu), a ten nowy chyba ma jakieś zabezpieczenie i co jakiś czas ginie napięcie 12 V. Żeby uruchomić go ponownie muszę wyłączyć napięcie na 10-15 min. Krótkie wyłączenie prądu, np. na 5 min nic nie daje. Dzieje się to tak raz w miesiącu i to nie podczas używania bramy tylko podczas spoczynku. Trochę mnie denerwuje to wyłączanie prądu więc chciałem to zautomatyzować. Kupić Sonoff Switch i przeprogramować, że jak nie ma napięcia 12 V na zasilaczu to ma wyłączyć 220 V do zasilacza. Moje pytanie to jak sprawdzić czy jest napięcie 12 V? Macie jakieś pomysły na to?

Wiem, że to nie jest naprawa tylko obejście problemu, ale dzieje się to tak rzadko że nie wiem czy ktokolwiek jest w stanie sprawdzić dlaczego ten zasilacz nie daje prądu. Podejrzewam coś z płytką, ponieważ w starym zasilaczu też bezpiecznik się przepalał.
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Sonoff ma wejście na zwierane styki, więc podłącz tam przekaźnik z przełączanymi stykami zasilany tymi 12 V z zasilacza. Podłącz tak, że jak braknie zasilania to styki się zewrą i Sonoff dostanie info, że zasilanie padło i zresetuje ci 220 V.
    Ewentualnie to samo na tranzystorze/transoptorze jak ci wygodniej.
  • Asaj - Inteligentny DomAsaj - Inteligentny Dom
  • Poziom 9  
    Pewnie lepiej było by znaleźć przyczynę, ale tak jak mówiłem problem występował już na poprzednim zasilaczu. Mam obawę, że poprostu ta brama tak ma, ponieważ jak szukałem informacji o spalonym zasilaczu to było pełno tematów ze spalonymi zasilaczami i po zdjęciach widziałem, że padały te same elementy. Poza tym nie jestem zadowolony z tego napędu. Na przykład ma słaby zasięg, więc chcę go używać dokąd się da, a jak padnie to nie będę go naprawiał tylko kupie jakiś inny (na pewno innej firmy).