Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon Rx 570 4gb armor oc - Małe białe punkciki na ekranie po wymianie karty

26 Mar 2020 08:52 207 15
  • Poziom 5  
    Cześć. Jakiś czas temu napisałem na forum temat poświęcony wymianie zasilacza i karty graficznej. Według doradztwa kolegów z forum kupiłem z allegro Radeona RX 570 4gb OC oraz zasilacz silentiumpc vero l2 500W. Wymiana przebiegła sprawnie, tak samo przez parę dni komputer sprawował się bardzo dobrze. Jednakowoż od dnia wczorajszego na ekranie zaczęły się pojawiać małe białe punkty w różnych losowych miejscach. Po włączeniu gry, naprzykład metro exodus tekstury zaczynają latać i nie jest grywalna. Karta jest połączona kablem dvi-d hama za 70zł który też był kupiony parę dni temu. Zaznaczam że białe punkty można uchwycić na screenshotcie. Komputera też można normalnie używać naprzykład na internecie.
  • Poziom 5  
    Nie mam pojęcia o czym mówisz. Wysyłam zdjęcie jak to wygląda. Radeon Rx 570 4gb armor oc - Małe białe punkciki na ekranie po wymianie karty
  • Poziom 27  
    Znaczy mam rozumieć , że nie wiesz, że na allegro można kupić tanio karty wymęczone w koparkach kryptowalut? One w zasadzie nie nadają się czasami nawet do zwykłego użytkowania, o graniu nie wspomnę.
  • Poziom 5  
    Radeona rx 570 wykorzystuje się w koparce kryptowalut? Karty graficzne wymęczone przez koparki mają roczną gwarancję?
    Nawet jeśli tak to chciałbym znaleźć jakieś inne rozwiązanie niż branie ją na gwarancję.
  • Poziom 43  
    @Lichno333 Weź MSI-AB o obniż na stałe (na próbę) Core i MEM o 100-150MHz - napisz, czy "arty" znikną po tym.
    Nie chcę straszyć, ale te "arty" wyglądają tak, jakby karta była uszkodzona... :(
    Wszytko fajnie, ale modelu płyty nie podałeś. Nawet tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3670968&highlight=
    ASUS? MSI? ;) Zamieść 3-cią zakładkę CPU-Z.
  • Poziom 5  
    @safbot1st
    Zmniejszył core oraz memory o tyle ile napisałeś, kliknąłem akceptacje i jakoby nic się nie zmieniło. Może reset kompa coś zrobi.
    Wysyłam też screena z cpuz Radeon Rx 570 4gb armor oc - Małe białe punkciki na ekranie po wymianie karty
  • Poziom 43  
    BIOS masz totalnie archaiczny. Zalecam flash do najwyższej wersji:
    https://pl.msi.com/Motherboard/support/H81M-P32

Dodano po 54 [sekundy]:

Lichno333 napisał:
    Zmniejszył core oraz memory o tyle ile napisałeś, kliknąłem akceptacje i jakoby nic się nie zmieniło. Może reset kompa coś zrobi.

Jak jest suwak - możesz też próbnie podbić napięcie.
  • Poziom 5  
    safbot1st napisał:
    BIOS masz totalnie archaiczny. Zalecam flash do najwyższej wersji:
    https://pl.msi.com/Motherboard/support/H81M-P32

Dodano po 54 [sekundy]:

Lichno333 napisał:

Jak jest suwak - możesz też próbnie podbić napięcie.

Nie mogę podbijać napięcia. Nie wiem co mam zrobić... Pozostaje jedynie gwarancja karty?
  • Poziom 43  
    Masz wgrać nowy BIOS na początek do płyty głównej. Wiesz jak, czy mam Ci opisać?
    Lichno333 napisał:
    Pozostaje jedynie gwarancja karty?

Zwykle najpierw doradzamy, coby kartę sprawdzić, czy działa poprawnie w innym PC.
  • Poziom 5  
    Dobrze by było gdybyś mi wytłumaczył jak wgrać ten bios
  • Poziom 43  
    Nagraj zawartość tej paczki na pen:
    https://download.msi.com/bos_exe/mb/7846v19.zip
    W BIOS szukaj opcji "MFlash" i podążaj za instrukcjami na ekranie.
    W czasie operacji musisz mieć cały czas PC włączony do sieci elektrycznej.
  • Poziom 5  
    Wgrałem. Oczywiście na ekranie nic się nie zmieniło. Kropki pojawiają się jak pojawiały się przedtem.
  • Poziom 43  
    Zapewne uszkodzenie karty. Możesz jeszcze zrobić ViedoMemoryStressTest lub
    sprawdzić kartę w innym PC,
    ewentualnie oglądnąć płytę pod kątem uszkodzeń.
    Nie czytałem poprzedniego tematu - mam nadzieję, że zasilacz nie uszkodził ci PC.
  • Poziom 5  
    safbot1st napisał:
    Zapewne uszkodzenie karty. Możesz jeszcze zrobić ViedoMemortStressTest lub
    sprawdzić kartę w innym PC,
    ewentualnie oglądnąć płytę pod kątem uszkodzeń.
    Nie czytałem poprzedniego tematu - mam nadzieję, że zasilacz nie uszkodził ci PC.

Nie mam możliwości sprawdzenia w innym pc. Test zrobie i sprawdzę co może powodować problem. Jedyne co mi pozostaje to zwrot na gwarancje...