Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw golf v wymiana licznika - licznik z tiguana do golfa v

26 Mar 2020 09:12 96 1
  • Poziom 14  
    Witam.
    Moje nowe wyzwanie to wymiana licznika w golfie v 1.9 tdi 2005r. na licznik z Tiguana 2.0 tdi 2009r. Są to dwa różne liczniki i różnią się kostką z tyłu licznika.
    W golfie miałem zamontowany licznik ful fis z wyświetlaczem czerwonym teraz chce zamontować z czarno białym.
    Przejściówkę z licznika zbudowałem według auto daty.
    Immo ogarnięte lecz problem polega na !!!
    Po włożeniu licznika praktycznie prawie wszystko działa ( wskaznik paliwa. temp. obrotomierz , prędkościomierz. Auto odpala lecz problem pozostał z abs.
    Komunikat wyświetlany na liczniku to BREAK SERVO FAULTY - ABS / TSC / ESP FAULT WIZYTA W SERWISIE ORAZ CIŚNIENIE W OPONACH. Reszta w liczniku działa bez zarzutu poza wiecznym pikaniem i zgłaszania tych błędów.
    Na vcds brak błędów w silniku , liczniku , can gateway , wspomaganiu , abs , module pod kierownicą.

Po wyłączeniu stacyjki raz zapala się sam abs ponownym sama trakcja a nieraz całkowicie zgaśnie abs i esp. pozostaje tylko mrugająca kontrolka od ciśnienia w oponach. Dodam że bez względu czy abs i esp się świeci system działa sprawdzany podczas hamowania i gwałtownego ruszania.
    Posiada może ktoś wiedzę jak doprowadzić to do końca. Co trzeba by jeszcze wymienić , jakie moduły , czy po prostu temat nie do ogarnięcia.