Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C5 2.5 tdi 98’ - Nie odpala

26 Mar 2020 12:55 69 4
  • Poziom 2  
    Dzień dobry, mam taki problem: jechałem rano do pracy, po przejechaniu 12 km zacząłem słyszeć głośny szum spod maski ( żadnego dymu, nie turbina) po dojechaniu do firmy czyli jeszcze jakieś 6 km było czuć spaleniznę, coś takiego jak spalone przewody. Zgasiłem silnik po odczekaniu chwili ze sprzęgłem. Po dwóch godzinach spróbowałem go odpalić, ale nawet nie zakręcił, nie działo się kompletnie nic tylko styk od stacyjki. Akumulator podłączony do ładowania jednak to nic nie dało. Co mogę dodać to raczej miałem zepsuty termostat bo od 2 tygodni przed tym zdażeniem wskazówka nawet się nie podniosła.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 17  
    Sprawdź bezpieczniki to po 1 te pod maską i te w kabinie
    Bo jeżeli nic się nie dzieje po przekręceniu klucza przypuszczam że jest problem z instalacją
    Jeżeli bezpieczniki sprawne zostają przekaźniki
    Chyba że prąd na deskę rozdzielcza dochodzi? To trzeba sprawdzić rozrusznik boze bendliks nie odbił i spalił się rozrusznik
    Ewentualnie można lekko uderzyć młotkiem w rozrusznik to tak na szybko
    Jeżeli prod dochodzi na deskę rozdzielcza wszystko działa trzeba sprawdzić czy dochodzi prąd na rozrusznik jeżeli prąd na rozrusznik jest to winny jest rozrusznik
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    Bezpieczniki sprawdzone i pod klapą i w kabinie, wszystkie są ok. W rozrusznik też już było stukane, ale nic nie pomogło. Czyli na tą chwilę rozrusznik, ok. Co mogło tak szumieć ? Mogę jeszcze powiedzieć ze spaleniznę najbardziej było czuć z przodu z prawej strony komory silnika. Wiskoza ?

Dodano po 8 [minuty]:

Z tego co już wyczytałem to sprzęgło wiskotyczne razem z wiatrakiem powinno się samo kręcić jak nie ma temperatury i płyny hydrokinetyczne się nie zlepiły, a w moim przypadku po próbie kręcenia nim chodzi ciężko.
  • Poziom 17  
    Ale dalej nie wiadomo czy prąd jest? Czy kreci i nie odpala? Czy w ogóle nie kreci
    Wiskoza w tym przypadku mało ma do odpalania gdyż jest częścią mechaniczna a nie elektryczna a my mówimy o życzeniu palenia przez w/w pacjenta
  • Poziom 28  
    Może rozrusznik zaszumial i padł. Zdarzylo mi się raz jechać z rozrusznikiem w tle.

Dodano po 6 [minuty]:

Bypas do rozrusznika z plusa i drugi do zaworu pompy i sprawdź.