Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hermetyczna oprawa do świetlówek

26 Mar 2020 13:51 141 7
  • Poziom 2  
    Witam!
    Jako iż moja wiedza na temat elektryki nie jest zbyt duża, mam następujący problem. Poszukuję opraw hermetycznych do zwykłych świetlówek i niestety wszystkie, które przejrzałem na dużym serwisie aukcyjnym są do świetlówek LED. Czy można w nich zamontować zwykłe świetlówki, lub jeśli trzeba to czy da się je przerobić?
  • Poziom 38  
    Na olx są takie oprawy.
  • Poziom 12  
    A tak z ciekawości, dlaczego nie chcesz zdecydować się na świetlówki LED? Teraz kupuje się je za grosze, a te lepsze wersje dorównują mocą świetlną tym tradycyjnym? Już chyba bardziej opłaca się dziś kupić oprawy ze świetlówkami LED, niż same oprawy do zwykłych.
  • Poziom 2  
    rafael99 napisał:
    A tak z ciekawości, dlaczego nie chcesz zdecydować się na świetlówki LED? Teraz kupuje się je za grosze, a te lepsze wersje dorównują mocą świetlną tym tradycyjnym? Już chyba bardziej opłaca się dziś kupić oprawy ze świetlówkami LED, niż same oprawy do zwykłych.

Właśnie trochę się obawiam tej mocy świetlnej i nie wiem czy wystarczająco oświetlą pomieszczenie
  • Poziom 27  
    Ja bym jednak radził konwencjonalne świetlówki. Te tuby LED mają strasznie ,,wyżyłowane" parametry. Wszystko robione przez małe żółte rączki. Jak napięcie w sieci skoczy do 250V, to może być niewesoło. Klasycznej świetlówki nie da się ,,wyżyłować", więc jej trwałość powinna być katalogowa. Jedynym przeciwwskazaniem wobec konwencjonalnych świetlówek jest ich zastosowanie w pomieszczeniach z maszynami wirującymi (efekt stroboskopowy) i tam, gdzie je się często załącza (trwałość żarników).
  • Poziom 38  
    I w trudnych warunkach dłuzej pochodzą.
  • Poziom 12  
    Myślę, że dużo zależy od tego jakie mieliśmy świetlówki dotychczas, jeśli rzeczywiście mają pracować w maksymalnie trudnych warunkach to zgadzam, że mogą być lepszym rozwiązaniem. Ale jeżeli chodzi o trwałość i moc świecenia to już nie jest tak, chyba, że kupujemy jakieś świetlówki z allegro za tę pięć złotych. Teraz taka świetlówka 120cm LED może mieć przecież około 3000 lumenów i do tego 3-letnią gwarancję. Wszystko zależy od tego na jakiego chińczyka się zdecydujemy.