Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung WD80J6410AX - problem z odprowadzaniem wody

26 Mar 2020 15:14 165 6
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam pewien problem w pralko-suszarce Samsung WD80J6410AX. Od jakiegoś czasu zaczął wyskakiwać błąd 5C, który nie chciał wznowić wypompowania wody po ostatnim płukaniu. Pomyślałem zapchany filtr. Pauza, ręcznie spuściłem wodę, filtr-czysty, otworzyłem drzwi, zamknąłem z powrotem, przycisk start- ruszyła. I tak jest do dzisiaj co mniej więcej drugie pranie z tym, że od kilku dni zniknął błąd 5C - pralka po prostu się zacina po ostatnim płukaniu (niezależnie od programu). Czy ktoś miał podobny przypadek? Dziwi mnie, że niezależnie od programu zacina się w dokładnie tym samym miejscu, chodź pompa pracuję na początku dobrze. Dzisiaj dwa prania ok. i znowu problem. "Woda...drzwi" i znów rusza.
    Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
    Piotr
  • Pomocny post
    Specjalista PLD
    Miałem podobny problem. Pralka stawała dęba przy wypompowywaniu ostatniej wody.
    Problem powodował obluzowany wirnik pompki.
    Po wymianie wszystko wróciło do normy.
    Możesz też sprawdzić czy Ci styki od pompki nie zaśniedziały.
    WD40 pomoże w takim przypadku.
  • Poziom 10  
    yego666 napisał:

Dzięki wielkie. Spróbuję rozkręcić pralkę i wyjmę pompę.
    Dam znać jaki był efekt. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Piotr Kaszuba napisał:
    yego666 napisał:
    Dzięki wielkie. Spróbuję rozkręcić pralkę i wyjmę pompę.Dam znać jaki był efekt.
    Dzięki Kolego. Zamontowałem dzisiaj nowy silnik pompy i wygląda, że wszystko działa (2 prania bez zacięcia). Jakby się coś zmieniło dam znać. Pozdrawiam i dziękuję za poradę.
  • Poziom 12  
    U mnie wystarczyło dokładnie wyczyścić pompkę z kamienia i osadów.
  • Poziom 10  
    Silnik kosztował 35 zł z przesyłką więc nie majątek :) Wymiana bardzo łatwa. Dziękuję raz jeszcze :) Pozdrawiam