Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BRC Sequent 24.11 - auto przygasa przy pierwszym przełączaniu na LPG

26 Mar 2020 15:56 93 2
  • Poziom 1  
    Witam,
    Mam problem z instalacją LPG. Po pierwszym uruchomieniu silnika (gdy auto stało minimum 8h) po przełączaniu na gaz auto przygasa, gubi obroty a czasami nawet gaśnie. Jak już zacznie kręcić to pracuje bez zastrzeżeń. Problem występuje zarówno przy automatycznym przełączaniu się na gaz jak i po rozgrzaniu silnika i przełączaniu go z palca, ale ZAWSZE tylko po dłuższym niejeżdżeniu. Jak już raz przełączy się na gaz i zacznie pracować dobrze, to można go gasić, zapalać, przełączać na gaz, benzynę i nie ma żadnych problemów. Problem nie powstał z dnia na dzień, tylko objawy nasilały się od jakiś 8 miesięcy.. początkowo spadki obrotów były praktycznie niezauważalne, z czasem coraz silniejsze, aż ostatnio zaczął nawet gasnąć (może mieć to związek z mniejszymi temperaturami na zewnątrz?). Zaznaczę, że autem jeżdżę od dawna i wcześniej takich problemów nie było. Instalacja ma 110k km przebiegu.

Byłem u gazownika, powiedział że na pewno wtryski zapchane. Wyczyścił, problem nie ustąpił. Podejrzewałem reduktor, ale czytając różne tematy na forum objawy zużytego reduktora są inne.. Gdzieś kiedyś słyszałem, że reduktor powinien być zamontowany poniżej zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego. U mnie jest mniej więcej na jednakowym poziomie (górna granica płynu i reduktor). Przez długi czas z instalacją nie było problemów, ale może to jest przyczyną? Dodam że mam filtr fazy lotnej Alex Ultra 360.. Może z nim bywają jakieś problemy, występują nieszczelności czy coś? Jakieś pomysły gdzie szukać usterki? W ciemno wymieniać/regenerować reduktor czy zacząć od czegoś innego?

auto: Toyota Avensis 1.8 2006r.
    instalacja: BRC Sequent 24.11
    reduktor: Genius MB 1500
    filtr fazy lotnej: Alex ultra 360

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Johnu007 napisał:
    Byłem u gazownika, powiedział że na pewno wtryski zapchane. Wyczyścił, problem nie ustąpił.

Pytanie w jaki sposób je wyczyścił, skoro nie są rozbieralne i tak na prawdę tylko myjka ultra dźwiękowa ale nie zawsze to pomaga. Po objawach tez bym stawiał na wtryskiwacze gazowe, do puki ich gaz nie rozgrzeje nie dają odpowiedniej ilości gazu.