Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Komputer do gier podzespoły

26 Mar 2020 17:17 213 12
  • Poziom 3  
    Cześć, postanowiłem, że skoro wyszedł darmowy Warzone czas na upgrade komputera. Porady zaciągnąłem od kolegi informatyka, jednak nie jestem do końca usatysfakcjonowany moim obecnym sprzętem. Zacznijmy od tego, że przedstawie parametry mojego komputera.
    1. Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black (jestem zadowolony przyjemnie się składało, ładna, wydajna obudowa)
    2.Płyta główna MSI h81m-e33 (zostało ze starego komputera) tutaj jestem zawiedziony, bo kupiłem dwa dyski ssd z myślą o RAID 0 niestety płyta nie obsługuje najprawdopodobniej RAID, gdyż nie ma takiej opcji w SATA mode, nawet po wgraniu najnowszego sterownika. Druga sprawa nie ma miejsca na wpięcie USB 3.0 z panelu przedniego stąd za każdym razem gdy chcę przepiąć myszkę bądź klawiaturę muszę nurkować :/
    3.Procesor Intel Core I5-4570 + Chłodzenie procesora SilentiumPC Spartan 3 100mm
    4.Grafika GTX 1660 SUPER
    5. GoodRam
    Częstotliwość pracy [MHz]: 1333
    Opóźnienie: CL9
    Pojemność łączna: 8 GB
    Typ pamięci: DDR3
    6. SSD x2 SU800 256GB
    7.Zasilacz SilentiumPC Vero L2 600W
    Jaka jest wasza opinia na temat tego połączenia (ma to jakikolwiek sens)? Warzone na najwyższych ustawieniach graficznych mam 80-100fps, natomiast w cs go np. mam czasem spadki fps tak jak w assasyn creed oddysey, czym to może być spowodowane?
    Myślę, że nie obejdzie się tu bez wymiany mainboard i proszę abyście mi polecili płytę główną która jest kompatybilna z moimi podzespołąmi, obsłuży RAID, i posiada miejsce na USB 3.0.
    Budżet jakim operuje to powiedzmy 500zł. Stąd prośba o dobieranie pod starszy DDR3, żeby nie była potrzebna dodatkowa inwestycja w RAM.
  • Pomocny post
    Poziom 3  
    Ogółem komputer buduje się równomiernie a u ciebie karta graficzna przeważą wydajnością zdecydowanie. w tym samym budżecie proponowałbym raczej gtx 1650 z lepszym procesorem i ramem o większym mhz np 3000, bo w warzone to doda dużo fps i w innych royalach. W tym zestawieniu nadal dominuje karta graficzna, bo w minimalnych dowarzone tak jest, ale już jest lepiej.
  • Poziom 3  
    Chodzi o to, że wszystko poza prockiem i płytą główną było wymienione. Jestem zadowolony z wydajności na call of duty, 80-100 fps na ultra płynnie chodzi. Chodzi mi bardziej o to, czy będę musiał wymieniać procesor, ram i płytę główną jeśli chcę mieć kompatybilność z RAID i miejsce na wpięcie USB 3.0 z przedniego panelu. Czy trzeba tutaj szukać nowszej generacji płyty głównej z innym socketem pod procesor i DDR4 RAM? Czy są starsze płyty obsługujące USB 3.0 RAID, kompatybilne z moimi obecnymi podzespołami?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    IMO, nie ma sensu modernizować posiadanej platformy LGA1150, jak również nie ma sensu robić RAID0 na SSD.
    Jeśli bardzo chcesz to płyty na Q87,H87,Z87 mają RAID, jak również płyty na H87 i Z97 ale nie wiem czy to się opłaca (płyty Z... są do podkręcania i będą najdroższe).
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Sama zmiana płyty głównej nie ma sensu.
    Dropy spowodowana są 4 rdzeniami które na dziś dzień to tak średnio.
    Pamięci też rozumiem, że masz w singlu 1x8GB?

Jedyne sensowna wymiana, to sprzedaż obecnej podstawki i zakup 1600AF na B450 razem z pamięciami DDR4 3000 MHz w dualu.
    Koszt około 1000 zł przy czym część Ci się zwróci po sprzedaży obecnie posiadanego CPU, mobo i ram. Także do tych 500 zł niewiele będziesz musiał dołożyć a przeskoczysz na 6/12 z DDR4.
    1600AF po OC spokojnie ogarnie GTX 1660 Super.

Spadki w AC to norma nawet na porządnym sprzęcie. Optymalizacja gry leży po całości.
  • Poziom 3  
    To właśnie chciałem usłyszeć, czyli jak już się bawić to po całości, dzięki za pomoc
  • Poziom 3  
    Co powiecie na taki zestaw?
    Gigabyte B450M DS3H
    Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15
    AMD Ryzen 5 1600 AF
    Czy ta płyta obsłuży te kości?
    Jest to dobry komponent w stosunku cena do wydajności?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Słaba płyta. Poszukaj Asrock B450M Pro4 lub Pro4-F.
    Pamięci i procesor ok.
  • Poziom 3  
    Czym ta płyta przewyższa poprzednią? jeżeli chodzi o ssd m2 nie planuje zakupu. Zapytam tez o roznice Typ obsługiwanej pamięci OC
    DDR4-3200 MHz
    DDR4-2933 MHz
    poprzednia przy 2933 Mhz nie miała dopisku OC, jaką róznicę to robi? czy RAM będzie kompatybilny?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Lepsza sekcja zasilania, lepsze jej chłodzenie.

3200 i 2933 to będzie OC.
    Podane przez Ciebie pamięci pewnie będą działać na 2933 CL 15, może uda się ustawić 3200, CL 15. Od tego kalkulatory i poradniki na yt.
  • Poziom 3  
    Dokonałem zakupu, wybór padł na
    ASRock B450 Pro4
    AMD Ryzen 5 3600
    Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Gray
    musiałem zakupić to szybko, żebym się nie rozmyślił teraz pytanie, czy uruchomię płytę bez aktualizacji biosa?
    NIe mam dostępu do innego procesora na którym mógłbym to zaktualizować, czy xkom świadczy takie usługi?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Piernicze napisał:
    czy uruchomię płytę bez aktualizacji biosa?

Jeśli to nowa płyta, to prawdopodobnie tak. X kom ma raczej nowe i zaktualizowane.
    Tak, można u nich zamówić aktualizację BIOSu.
  • Poziom 3  
    Bardzo pomogły mi sugestie użytkowników forum.