Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik Temperatury Silnika, napięcia akumlatora

gieco 29 Wrz 2005 21:15 6540 13
  • #1 29 Wrz 2005 21:15
    gieco
    Poziom 10  

Witam mam problem z takim urzadzeniem marki Mera-lumel ...chce go zamontowac w fiacie 126p tylko potrzebuje pomocy jak to zrobic.....wychodzi z niego 5 kabelków, pomózcie który gdzie mam podłączyć aby wszystko działało jak należy dziękuję z góry za pomoc !!!! pozdrawiam

0 13
  • Fibaro
  • #2 30 Wrz 2005 07:11
    Przemyslaw Kowalak
    Poziom 9  

A może podałbyś trochę więcej danych: typ, model, nr seryjny, może masz jakiś schemat, itp.

0
  • #3 30 Wrz 2005 11:39
    gieco
    Poziom 10  

Niestety nic na nim niepisze...:( ale moge przesłac Ci fotkę.....ja się na tym kompletnie nieznam dlatego potrzebuje pomocy:(:(:(

Dodano po 37 [minuty]:

http://img264.imageshack.us/img264/277/temp12aa.jpg
    http://img264.imageshack.us/img264/473/temp21lw.jpg
    http://img264.imageshack.us/img264/6/temp38yu.jpg
    http://img264.imageshack.us/img264/3135/temp43jv.jpg

niemam czujnika na bagnecie..czy mozna go samemu dorobic???? ja niewiem jak pomózcie prosze !!!!

0
  • Fibaro
  • #4 30 Wrz 2005 12:13
    iwanak
    Poziom 15  

Witam
    Czujnikiem temperatury w mierniku była zwykła dioda krzemowa, o ile dobrze pamiętam 1n4148.
    Proponuję zwrócić się bezpośrednio do zakładu.
    Myśle że odpowiedzą i prześlą stosowne informacje.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 30 Wrz 2005 14:52
    gieco
    Poziom 10  

jak juz bede miał ten czujnik 1n4148 jak go zamontować w bagnecie?? jest an to jakas rada? widziałem an zdjeciu co nieco ale nic mi to niemówi kompletnie się nieznam na tego typu rzeczach a potrzebuje to do mojego malucha gdyz mam kłopoty z uruchamianiem jesli mam za goraco w silniku, jesli go wyłącze goracego to potem mi niechce odpalić z linki i musze na popych ( maluch jest wykorzystywany w sporcie i to dlatego) pomózcie :)

0
  • Fibaro
  • Pomocny post
    #6 30 Wrz 2005 15:26
    iwanak
    Poziom 15  

Witam
    Czujnik był wykonany w sposób następujący :
    W miejsce oryginalnego bagnetu do kontroli poziomu oleju wkładało się bagnet , który był dołączany z przyrządem.
    Bagnet był wykonany z cienkościennej rurki na końcu której była zamontowana dioda, jednym końcem przylutowana do rurki, bodajże katodą, a drugi koniec był wyprowadzony przewodem do przyrządu.
    Drugim przewodem była dołączana rurka bagnetu do masy.
    Czujnikiem może być dioda 1n4148 za dosłownie kilka groszy.
    Naprawdę radzę zwrócić się mai'lem do Lumelu i powinni gdzieś odszukać całą instrukcję do tego przyrządu.
    Pozdrawiam

0
  • #7 30 Wrz 2005 15:59
    gieco
    Poziom 10  

jeszcze jedno pytanie, czy można gdzies kupić sam taki bagnet z tym czujnikiem?? :):)

0
  • #8 01 Paź 2005 21:46
    gieco
    Poziom 10  

pomózcie ---> jak mam polaczyć kabelki.......2 ida od diodu krzemowej jeden podłanczam do bagnetu a co z restą jest ich jeszcze 6 ;(

0
  • #9 02 Paź 2005 05:28
    iwanak
    Poziom 15  

Poczekaj , w poniedziałek spróbuję znaleźć instrukcję.
    Pozdrowienia.

0
  • #10 02 Paź 2005 13:53
    gieco
    Poziom 10  

byłbym bardzo wdzięczny, jutro bedę już miał rurkę z której zrobię bagnet czy diode moge przylutowac cyna czy czymś innym?? ja się na tym nieznam :):) ale mam nadzieje ze efekt koncowy będzie mnie zadowalał:) czekam na instrukcje dziekuję z góry za pomoc pozdrawiam Marcin :)

0
  • #11 03 Paź 2005 19:31
    iwanak
    Poziom 15  

Według instrukcji ,z przyrządu, wychodzą kable czerwony,niebieski , czarny i dwa białe.
    Powinny być podłączone :
    - czerwony nr.2- +12V zasilanie, na listwie bezpieczników f126p, bezpiecznik A
    - niebieski nr.4 - podświetlenie skali ,na listwie bezpieczników f126p, bezpiecznik H
    - biały bez numeru- zakończony oczkiem masa
    - biały nr.3- zakończony wtykiem masa połączona z masą czujnika (anoda diody przylutowana bezpośredni do rurki bagnetu, na końcu rurki, rurka jest też tym lutem zaślepiona.
    - czarny nr.1- drugi koniec diody wyprowadzony izolowanym przewodem na zewnątrz rurki.
    Tak na marginesie , jeśli może pomóc jakiś elektronik to z łatwością może adaptować inny czujnik temperatury wykorzystujący złącze p-n, wtedy niekoniecznie trzeba mierzyć temperaturę oleju za pomocą bagnetu lecz czujnik można umocować w dowolnym miejscu.
    pozdrawiam

0
  • #12 03 Paź 2005 19:59
    BULLDOG
    Poziom 11  

Jako były użytkownik urzadzenia samochodopodobnego typu 126p-wersja usportowiona-poradzę Ci kolego jedno-traktuj ten przyrząd Mery jako ewentualny wystrój deski rozdzielczej ,a nie jako przyrząd pomiarowy.Dokładność pomiaru temeratury jest żadna,a to dlatego ,że dioda słuząca do pomiaru tejże umiejscowiona jest ok 0,5-1 cm nad dnem miski olejowej czyli w miejscu chłodzenia oleju-z tego wynika ze podczas jazdy pokaze co innego/opływ powietrza na misce/a na postoju przy pracujacym silniku co innego.Tak że dane są tylko orientacyje i maja sie nijak do rzeczywistości.Nieodpalanie silnika nagrzanego to raczej przyczyną jest feler układu zapłonowego lub gaźnika.Bawiłem się swego czasu dość sporo z silnikami 126p,ale jeżeli Cię to interesuje,to aby nie zaśmiecać tematu to proponuję napisz do mnie na priv.

0
  • #13 05 Paź 2005 17:38
    gieco
    Poziom 10  

Dziekuje bardzo za pomoc :):):) jestem wdzięczny :):) pozdrawiam Marcin

0
  • #14 22 Gru 2007 20:44
    virussek
    Poziom 1  

Witam!

Mam problem z podłączeniem czujnika temperatury oleju do fiata 126p. Urządzenie posiada 4 kable. Czujnik zamontowany na bagnecie ma 2 kable. Proszę o informacje, jak mam to podłączyć. W załączniku wysłałem zdjęcia tego urządzenia.

Z góry dziękuję za pomoc.

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo