Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sterownik pieca CO ze zdalnym dostępem.

26 Mar 2020 19:03 105 6
  • Poziom 31  
    Zastanawiam się nad zmianą mojego starego sterownika pieca co. W tej chwili mam zamontowany Euroster 2000
    Chciałbym uzyskać możliwości zbliżone do sterownika Euroster 2026 ale ze zdalnym dostępem przynajmniej przez WiFi w domu, a najlepiej z dostępem przez apkę w telefonie (iOS)

Czy jest w tej chwili coś wartego zainteresowania na rynku?
  • Poziom 33  
    Z Eurostera masz e4040 WiFi i eQ7 WiFi
    Honeywell Round WiFi
  • Poziom 31  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Honeywell odpada. Ma ustawianie temperatory co 0,5°C Zbyt mało precyzyjnie jak na moje potrzeby.
    Dla regulatorów Eurostera nie widzę nigdzie informacji, że mają możliwość sterowania po WiFi. Coś źle szukam?
  • Poziom 31  
    Nigdzie na rynku nie znalazłem Eurostera w wersji WiFi
    Zadzwoniłem bezpośrednio do Eurostera i dostałem informację od miłej pani, że te dwa modele z WiFi mają dopiero wejść do oferty, ale z powodów biurokratycznych niestety jeszcze nie weszły i nie wiadomo kiedy to nastąpi. Chcieli by już, ale póki co nie ma.

Także pozostaje mi, albo jeszcze się wstrzymać z zakupem i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie, albo szukać czegoś innego.
  • Poziom 33  
    A jaki masz kocioł?

A masz teraz Eurostera w wersji przewodowej czy bezprzewodowej?

Musisz pamiętać że do sterownika WiFi musisz mieć podpięte stałe zasilanie ~230V. Masz jak podłączyć się pod zasilanie?

Niektórzy producenci systemów elektrycznych mat grzewczych mają sterowniki/termostaty z WiFi, ale na wyjściu sterującym podają napięcie ~230V więc można podłączyć jakiś przekaźnik bo do kotła powinien być podany styk beznapięciowy.
    Masz Devi Reg Smart z WiFi i Rayhem R-SENZ WiFi.
  • Poziom 31  
    Kocioł to jakiś stary dwufunkcyjny Vaillant z serii VU/VUW, chyba 240.
    Obecnie mam Eurostera w wersji przewodowej.
    Z podaniem 220V nie będzie problemu.

Przez 20 lat bezawaryjnej pracy mojego sterownika przekonałem się do Eurostera.
    Podoba mi się, pod kątem funkcji, ten e4040. Spróbuję na niego poczekać. Może coś się wyklaruje w tym roku i wrzucą do oferty wersję z WiFi