Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Komputer - Wyłączanie się komputera podczas gry.

26 Mar 2020 19:22 156 15
  • Poziom 3  
    Cześć, ostatnio pobrałem sobie gierkę jaką jest nowy warzone i po ok. pół godziny gry nagle wyłączył się komputer. Za drugim razem to samo z tą różnicą, że spalił mi się zasilacz. Dziś wymieniłem na nowy i znów to samo jak za pierwszym razem. Nie chcę odpalać gry ponieważ zasilacz dopiero co kupiłem i nie chcę spalić następnego. Co może być przyczyną? Zasilacz - Feel III 600ATX z przełączką z 6 pin na dwa razy 8 do karty graficznej, procesor - AMD FX - 8320 eight core, ram - 8 gb , karta graficzna gtx 680 palit jetstream 4 GB. Przy okazji spytam o co chodzi? Na takich podzespołach mam o około 15 fps mniej porównując do gameplay'i na Yt na tej samej karcie, czy mam za słaby procesor/zasilacz?
  • Poziom 43  
    Zamieść wykres Stability z AIDA64 na początek.
    czarny szerszen e36 napisał:
    na takich podzespołach mam o około 15 fps mniej porównując do gameplay'i na Yt na tej samej karcie, czy mam za słaby procesor/zasilacz?

Będziesz się o 15FPS wykłócać? ;) Z jakim CPU porównujesz? Ja nie mam YT. ;)
  • Poziom 13  
    Witam. Na początek zacznij od wymiany zasilacza na porządny i co najważniejsze markowy i pewny, ponieważ ta seria zasilaczy jak i firma znajduje się na czarnej liście. I sprawdź sobie jakiej mocy potrzebujesz np. na stronie "be quiet!".
  • Poziom 43  
    @Przemysław553 FEEL III 600W to by jeszcze uciągnął, jak sprawny. Ja się bardziej obawiam, że poprzedni "zasilacz" uszkodził już wcześniej płytę...
  • Poziom 13  
    safbot1st napisał:
    Ja się bardziej obawiam, że poprzedni "zasilacz" uszkodził już wcześniej płytę...

Ja również się tego obawiam , skoro na "nowym" zasilaczu jest ten sam efekt. Jednak te zasilacze mają tylko podstawowe zabezpieczenia i mogło do tego dojść.
  • Poziom 13  
    A to BOX-owy wentylator?Może nadszedł już czas na jego wymianę.
  • Poziom 43  
    Otrzymam screena z ADIA64?:
    safbot1st napisał:
    Zamieść wykres Stability z AIDA64 na początek.
  • Poziom 43  
    20 min. max. Zapomniałem napisać. Jest throttling?
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Bo takie chłodzenie jest niewystarczające dla tego procesora , i dlatego ma ciężko z odprowadzaniem ciepła z CPU. Mając na uwadze że jest to dość mocny procesor , dlatego proponuję wymienić chłodzenie lub przynajmniej monitorować temperatury CPU.
  • Poziom 43  
    @Przemysław553 Proszę zweryfikować tezy. 100% CPU i mamy 61stC.
    Właśnie zakończyliśmy sprawdzanie temperatur CPU. ;)
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    safbot1st napisał:
    100% CPU i mamy 61stC.

Zweryfikowałem i widzę że jest 68°C na CPU , a na oficjalnej stronie AMD ze specyfikacją tego procesora jest napisane że jego maksymalna temperatura jaką wytrzyma to 61,1°C to znaczy że jest przegrzewany powyżej tej temperatury i zarazem skracana jego żywotność. I z tego co widzę pod obciążeniem przez zaledwie 6 minut nagrzał się do tej temperatury , nie wspomnę jaka w grach musi być temperatura na takim chłodzeniu przez dłuższy czas , np. 1/2h.