Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Mastercook MPW6E FL nie chce prawidłowo grzać

26 Mar 2020 20:56 60 3
 • Poziom 2  
  Witam, mam taki problem z kuchenką elektryczno-gazową Piekarnik Mastercook MPW6E FL.
  Zauważyłem, że piekarnik w trybie grzania góra dół nie osiąga żądanej temperatury. Grzeje maksymalnie do 120 -150 wówczas grzeje tylko od dołu i np. przy pieczeniu chleba pali mi spód. Ale gdy włączę tylko górę grzeje do żądanej temperatury, ale jak włączę góra dół, to obie grzałki nie chcą grzać jednocześnie i temperatura jest taka „niska”? Ponadto zauważyłem, że grzałka górna tylko w części grzeje w załączeniu foto, ta o największym "promieniu" nie grzeje - nie jest czerwona. Czy jest możliwe, że jest może źle podłączona górna grzałka i stąd te problemy? Od początku był problem z tym piekarnikiem, strzeliło kilka żarówek. Ogólnie był rzadko używany głównie tylko płyta gazowa. ALe ostatnio zacząłem używać i zauważyłem to. Co może być przyczyną?
 • Poziom 2  
  Piekarnik Mastercook MPW6E FL nie chce prawidłowo grzać
  Sprawdziłem wtyczkę raczej wszystko ok. piekarnik jest podłączony do listwy z uziemieniem, a do tej listwy podłączoną mam drugą listwę z uziemieniem i bezpiecznikiem. Zdarzało się że w tej drugiej listwie bezpiecznik wywalało (podłączona jest tam zmywarka) i często w samym piekarniku wywalało żarówkę, zmiana starczyła na kilka dni, stąd już jej porostu nie wymieniałem ponownie. Podłączyłem przed chwilą piekarnik pod inną listwę i bez zmian.
 • Poziom 39  
  Jak sprawdzisz oporności tych grzałek to się dowiesz jakiej są mocy. Bez schematu trudno jednoznacznie ocenić czy jest błąd w podłączeniu.