Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piekarnik Mastercook MPW6E FL nie chce prawidłowo grzać

26 Mar 2020 20:56 366 4
 • Level 2  
  Witam, mam taki problem z kuchenką elektryczno-gazową Piekarnik Mastercook MPW6E FL.
  Zauważyłem, że piekarnik w trybie grzania góra dół nie osiąga żądanej temperatury. Grzeje maksymalnie do 120 -150 wówczas grzeje tylko od dołu i np. przy pieczeniu chleba pali mi spód. Ale gdy włączę tylko górę grzeje do żądanej temperatury, ale jak włączę góra dół, to obie grzałki nie chcą grzać jednocześnie i temperatura jest taka „niska”? Ponadto zauważyłem, że grzałka górna tylko w części grzeje w załączeniu foto, ta o największym "promieniu" nie grzeje - nie jest czerwona. Czy jest możliwe, że jest może źle podłączona górna grzałka i stąd te problemy? Od początku był problem z tym piekarnikiem, strzeliło kilka żarówek. Ogólnie był rzadko używany głównie tylko płyta gazowa. ALe ostatnio zacząłem używać i zauważyłem to. Co może być przyczyną?
 • Level 2  
  Piekarnik Mastercook MPW6E FL nie chce prawidłowo grzać
  Sprawdziłem wtyczkę raczej wszystko ok. piekarnik jest podłączony do listwy z uziemieniem, a do tej listwy podłączoną mam drugą listwę z uziemieniem i bezpiecznikiem. Zdarzało się że w tej drugiej listwie bezpiecznik wywalało (podłączona jest tam zmywarka) i często w samym piekarniku wywalało żarówkę, zmiana starczyła na kilka dni, stąd już jej porostu nie wymieniałem ponownie. Podłączyłem przed chwilą piekarnik pod inną listwę i bez zmian.
 • Level 39  
  Jak sprawdzisz oporności tych grzałek to się dowiesz jakiej są mocy. Bez schematu trudno jednoznacznie ocenić czy jest błąd w podłączeniu.
 • Level 20  
  Jeśli używasz funkcji góra-dół,to musi grzać od góry tylko grzałka zewnętrzna.Ta na zdjeciu czerwona,to grzałka grilla lub opiekacza.Ona nie bierze udziału w grzaniu góra-dół.Może trzeba tylko przełożyć dwa przewody na górnej grzałce odwrotnie?