Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysoki ping w grach sieciowych przy bardzo niskim w testach

26 Mar 2020 23:50 189 13
  • Poziom 3  
    Tak jak w temacie, na speedtestach ping waha się między 15 a 25, a w grach (testowalem w kilku) nie spada ponizej 80, a zazwyczaj oscyluje w 90-100. Przykładowy test podaje w załączniku

Wydaje mi się, że problemem nie jest dostawca (orange) bo dla przykładu mój sąsiad który jest w tej samej sieci na tym serwerze zazwyczaj ma ping w okolicach 40.
    Komputer jest świeżo po formacie z wgranymi i zaktualizowanymi sterownikami (formatowałem, bo liczyłem że to coś zmieni)
    Specyfikacje Wysoki ping w grach sieciowych przy bardzo niskim w testach
    Router to Huaweii b315s, próbowałem się z nim łączyć zarówno kablem jak i przez wifi. Róznicy nie ma.
    Serdecznie proszę o pomoc jako laik w tej dziedzinie (:
  • Specjalista Sieci, Internet
    LoloTheWraithraiser napisał:
    Wydaje mi się, że problemem nie jest dostawca (orange) bo dla przykładu mój sąsiad który jest w tej samej sieci na tym serwerze zazwyczaj ma ping w okolicach 40.

Ma sąsiad dokładnie taki sam internet, taki sam sprzęt operatora, ustawienia, ofertę internetu, pakietu czy usługi itd?
    Dodatkowo to LTE, sąsiad może mieć lepszy sygnał, być podpiętym do innego BTSa itd
    Sąsiada, może też łączyć przez inne węzły styku, inne hopy i będzie miał inną drogę pakietów.
  • Poziom 3  
    Sąsiad też ma LTE w orange, na tym się kończy podobieństwo. Może te załączniki w czymś pomogą, niestety od sąsiada czegoś takiego nie mogę uzyskać dla porównania. Czyli z komputerem mam nic nie robić i powinienem kontaktować się w tej sprawie z dostawcą?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Po speedtestach można zauważyc bardzo słaby upload co już generuje problemy. Powodem może być słaby sygnał z jakim "słyszy" cię BTS dostawcy internetu. Zrób pomiary sygnału GSM zmień położenie routera to tak na początek i sprawdź czy coś się zmieni.
  • Poziom 3  
    właśnie upload zazwyczaj jest dobry, wczoraj wieczorem miał słabszy moment. Załączam screen z dzisiejszego speedtestu i pomiary z programu ltewatch, ping tool uzyty dla 2 roznych serwerow. Sprawdzałem różne ustawienia routera, nie widać prawie żadnej różnicy.
  • Poziom 3  
    kompilacja to 1903
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    LTEWatchH na B315z tym FW nie pokazuje CID , na AUTO więc nie wiadomo na jakim paśmie LTE ten bardzo dobry sygna ł, speedtest bez wielkiego znaczenia bo z południa,. sprawdź po kolei pasma LTE2600, LTE2100, LTE1800, LTE800 i pokaż screeny z LTEwatchH i speedtesty dla nich, sprawdź jak te pasma zachowują się w grach. Jaka to lokalizacja?
  • Poziom 3  
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Płock, Górna 1 na dzwonnicy kościoła, wybierz pasmo które działa najlepiej w grach, ping 60-70ms do serwera gry to dobry wynik na LTE.
  • Poziom 3  
    Tak, po zmianie pasmawygląda to lepiej i da się grać. Dziękuję za pomoc, można zamknąć temat

• Poziom 43  
    @LoloTheWraithraiser Nie ciesz się.
    Uruchomiłem u siebie speedtest na routerze podłączonym kablowo do komputera i telefonie, ta sama lokalizacja, też Orange i mam różnice pingu jakieś 40ms. i różne prędkości pobierania.