Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Laptop dla kobiety - do 200 zł, Win10.

28 Mar 2020 00:54 1620 51
  • Poziom 20  
    Szukam lapka dla kobiety pod Windows 10. Powinien być mały i lekki. No i najlepiej dosyć cienki. Czy warto kupić coś takiego

https://allegro.pl/oferta/asus-eeebook-x205t-win10-9011289680

I czy ten Bitlocker da rade wywalić formatem dysku?
    Z góry dziękuję
  • OptexOptex
  • Poziom 17  
    Jakie zastosowanie i czy pamięć się liczy? Bo jeśli chodzi o ten laptop to zdecydowanie nie spełnia wymagań nawet płynnego pulpitu w windows 10. No chyba że wtedy jakoś se te 2GB RAM system rozkłada, ale raczej 2GB nie wystarczy do przeglądania internetu.
  • OptexOptex
  • Poziom 20  
    Dzięki za info. 2GB ramu jest podawane w wymaganiach dla WIndows 10
    https://www.microsoft.com/pl-pl/windows/windows-10-specifications
    Zastowowania tego laptopa to by były przeglądanie internetu, youtube, serwisy typu rozmowa video oraz sporadycznie tworzenie dokumentów MS Word.

Na tego E5420 będę zatem polował. Dodam tylko, że laptop ma mieć damski wygląd, czyli cienki i nie czarny.

edit: Właśnie ogarnąłem, że to chyba powinien być ultrabook. Aczkolwiek sprzedawcy na alledrogo nie zawsze ten atrybut odhaczają, więc ultrabooki i tak będą zmieszane ze standardowymi
  • Poziom 24  
    Zwiększ trochę budżet. Za 200zł to może uda się coś okazyjnie upolować, ale na szybko przeglądając ogłoszenia nie ma nic wartego uwagi. Czy to ma być coś mniejszego o wielkości około 11" czy raczej coś zbliżone wymiarami do 15" laptopa?
  • Poziom 20  
    Vieslav889 napisał:
    Czy to ma być coś mniejszego o wielkości około 11" czy raczej coś zbliżone wymiarami do 15" laptopa?
    Maximum 14"
  • Poziom 17  
    To żeś granice postawił. Najlepszy jaki mi się udało znaleźć to co prawda prawowity laptop ale chociaż miał te 3GB. Ciężko coś w tej cenie.
  • Poziom 20  
    swag_pinguin napisał:
    To żeś granice postawił. Najlepszy jaki mi się udało znaleźć to co prawda prawowity laptop ale chociaż miał te 3GB. Ciężko coś w tej cenie.

Albo niech będzie maximum 14 cali. Co do ceny to też widzę teraz, że dosyć zaniżona... Może tak: niech to będzie do 350 zł, a ja potem takiego modelu będę szukał na zasadzie okazji.
  • Poziom 17  
    https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-11e-n2940-1-83ghz-4gb-250gb-g34-9007837873

Lenovo ThinkPad, czemu ten laptop? Ponieważ ci długo posłuży i jest trwały. Wiem że nie jest jakiś cienki ale jest mały. Wiem też że jest czarny no ale sam laptop jest raczej dobry. A ThinkPad jak ThinkPad, można dodać jeszcze kostkę ram. Niech ktoś jeszcze bardziej obeznany się wypowie.

Dodano po 3 [minuty]:

Nawet z gwarancją serwisową na miesiąc. Ja bym brał szczerze mówiąc. Sam posiadam thinkpada z 2014 i działa bez zarzutu. A ten twój to ma nawet 4 rdzenie więc powinien się nawet nadać do jakiś słabszych Gierek, a jak mu dodasz kość ramu to może nawet coś więcej pójdzie ;)
  • Poziom 23  
    Moim zdaniem, naprawdę nie ma sensu kupować laptopa bez minimum 8 GB pamięci RAM jeżeli ma być z Windows 10. Na 4 GB RAMu ten system ledwo mi działał, dopiero przy 8GB pracuje poprawnie.
    Ja rozumiem, że ktoś może mieć ograniczenia finansowe, ale życzenie sobie, żeby urządzenie było cienkie, małe, z systemem Windows 10 za 200 zł jest mało realne. Można zainstalować Windows 10 na 2 GB RAMu ale ja sobie nie wyobrażam jaka będzie jakość pracy na takim urządzeniu.
    Alternatywnie proponuję nie Windows 10 ale Linuksa Ubuntu. Do przeglądania internetu też się nadaje, a nie ma takich wymagań sprzętowych co Windows 10.
  • Poziom 17  
    Jowyma, ale dlatego podałem mu thinkpada, jego budżet to 350 zł, ten thinkpad kosztuje 320zł więc gdzieś by mógł dorwać jakąś kość 8gb/dodatkowe 4gb.
  • Poziom 24  
    Zaproponowany wyżej ThinkPad to absolutne minimum. Aczkolwiek sam używałem Windows 10 na Pentiumie 987 + SSD + 4GB i youtube przy full HD zacinał się. :roll: Dołożenie dodatkowych 2GB RAMu troszkę poprawiło sytuację.
  • Poziom 17  
    Ile może kosztować taki ram do takiego thinkpada? No napewno nie dużo
  • Poziom 24  
    Jest to DDR3, więc dodatkowe 4GB to około 50zł. Laptop nie przekracza budżetu więc warto dodać trochę grosza i dołożyć pamięci, a w niedalekiej przyszłości zakupić jakiś mały dysk SSD. Wtedy będzie to całkiem fajny sprzęt do przeglądania sieci.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    I przy okazji nie trzeba się aż tak martwić o awaryjność sprzętu.

Dodano po 11 [minuty]:

https://allegro.pl/oferta/lenovo-thinkpad-x131e-amd-4gb-250gb-hdd-hdmi-kl-a-8388060596
    Albo bierzemy za 349zł z AMD E 4GB WIN 10 z mozliwością rozbudowy do 16GB ram.

https://allegro.pl/oferta/laptop-lenovo-t430i...-246e9683a740755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951
    Albo przekraczamy budżet, mamy 8GB ram, intel core i5, i cene 390zł. Pan se stawił wymagania że ma być damski, i lekki, ale nie zdał sobie sprawy że ciężko o taką ekskluzywność w tej cenie.

Dodano po 2 [minuty]:

swag_pinguin napisał:
    https://allegro.pl/oferta/laptop-lenovo-t430i...-246e9683a740755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951
    Albo przekraczamy budżet, mamy 8GB ram, intel core i5, i cene 390zł. Pan se stawił wymagania że ma być damski, i lekki, ale nie zdał sobie sprawy że ciężko o taką ekskluzywność w tej cenie.

Nie dobra, jednak tego nawet nie bierz pod uwagę ponieważ ta aukcja śmierdzi, i w dodatku nie ma baterii w zestawie. W 1 opisie pisze i5 a w opisie poniżej pisze i3 dlatego śmierdzi.
  • Poziom 23  
    Ten T430i jest bez baterii... Sprzedający oferuje możliwość jej osobnego dokupienia...
  • Poziom 17  
    No chyba napisałem tak? Czytaj ze zrozumieniem.
  • Poziom 9  
    za 200 zł można kupić ale komfort będzie bardzo niski pracy..
  • Poziom 17  
    Nie będę się już nawet wysilał by cokolwiek jeszcze szukać ponieważ autor postu i tak nie odpowiada, więc po co?
  • Poziom 40  
    A mnie dziwi, że dajecie się wciągnąć w takie gierki autora. To on sam powinien poświęcić wiele godzin na szukaniu w tysiącach ofert a nie jak panisko wam to zlecać. Gdy znajdzie ofertę niech poda link lub parametry laptopa do oceny. Ale wyręczać się innymi to już gruba przesada. Nie o to chodzi w dziale "Co kupić?".

Szanowny autorze, znalazłeś jakiegoś białego ultrabooka w cenie do 350,- zł?... Wrzuć link.

Xerof0p napisał:
    Dodam tylko, że laptop ma mieć damski wygląd, czyli cienki i nie czarny.

Jak się mają te warunki do linku z twojego pierwszego postu, gdzie wskazany laptop jest czarny a mimo to chciałeś go kupić?
  • Poziom 20  
    swag_pinguin napisał:
    Też jestem fanem Thinkpadów :) Ale to ma być coś cienkiego i nie czarnego. Niemniej spróbuję ją namówić na tego 11e

Dodano po 2 [minuty]:

jowyma napisał:
    Alternatywnie proponuję nie Windows 10 ale Linuksa Ubuntu.
    Niestety ona mówi, że "rzyga" linuxem i ma być Windows.

Dodano po 6 [minuty]:

swag_pinguin napisał:
    Nie będę się już nawet wysilał by cokolwiek jeszcze szukać ponieważ autor postu i tak nie odpowiada, więc po co?

swag_pinguin sorka, że nie reagowałem, ale przeoczyłem jednego meila z elektrody i już dalsze nie przychodziły; myślałem, że nikt nie pisze w tym wątku. Linki od Ciebie mi się przydadzą i utwierdziły mnie w przekonaniu, że muszę ją namówić na coś cięższego.
    Dzięki wielkie!
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Xerof0p napisał:
    Też jestem fanem Thinkpadów :) Ale to ma być coś cienkiego i nie czarnego. Niemniej spróbuję ją namówić na tego 11e

Nawet nie warto próbować namiawiać do czegoś takiego. To nie ma nic wspólnego z jakością wykonania Thinkpadów. Ma też procesor słabszy niż w standardowych wersjach z 2011/2012 roku. I3-2350M, mimo że jest dwurdzeniowe, miażdży to dziadostwo w każdym możliwym scenariuszu: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Celeron-N2940-vs-Intel-Core-i3-2350M/m18131vsm934

Za 200 złotych nie, ale za 400 (wiem, dwa razy więcej, mimo to wspomniane Lenovo też ponad 300 kosztuje) wolałbym szukać Lenovo X220/230 (12.5") - albo jeśli mają mieć większy ekran T420s, T430s (14", wersje S są chudsze niż wersje bez S - niestety tez pewnie ciut droższe). Takich wersji można w okolicach 400 złotych szukać z procesorami I5 II/III generacji. Są one dobrze wykonane, chociaż jak na Thinkpady przystało - czarne z czarnymi akcentami, czyli klasyka biznesowa, a nie kolorowa wioska. W przeciwieństwie do sprzętu opartego o Celerona N2xxx na takim laptopie da się pracować. Co prawda warto wymienić w tym dysk na SSD (i wtedy będzie to sprzęt do zupełnie komfortowej pracy), ale na HDD tez da się pracować (ale w tym przypadku zalecałbym pozostanie na Windows 7, przy HDD radzi sobie nieco lepiej niż dziesiątka).
  • Poziom 17  
    Xerof0p napisał:
    Zastowowania tego laptopa to by były przeglądanie internetu, youtube, serwisy typu rozmowa video oraz sporadycznie tworzenie dokumentów MS Word.

Ale patrząc na te wymagania, to nie wiem czy nie lepiej będzie jakiegoś fajnego tableta kupić z dołączaną klawiaturą. :D
  • Red. Komputery FAQ
    Zależy czy to ma być sprzęt do pracy czy zabawka. Bo z takim budżetem tablet z klawiaturą to będzie pokroju Asusa z pierwszego postu a nawet gorzej.
    Za to z laptopa za ok 400 zł można normalnie korzystać.
  • Poziom 17  
    jowyma napisał:
    Tutaj jest aukcja póki co za 300 zł, ale wątpię czy cena nie pójdzie znacząco w górę:
    https://allegro.pl/oferta/tablet-hp-pavilon-x360-2x2-3ghz-8gb-win10-ssd-da10-9102806095

Ty, no gdybym potrzebował to bym sam kupił, ale nie potrzebuje :) Ale ładna sztuka, Xerof0b, bierz póki okazja. 8GB ramu i z dyskiem ssd, robi za tableta i laptopa. Idealny do zastosowań takich jakie chciałeś.
  • Poziom 20  
    dt1 napisał:
    wolałbym szukać Lenovo X220/230 (12.5") - albo jeśli mają mieć większy ekran T420s, T430s (14", wersje S są chudsze niż wersje bez S - niestety tez pewnie ciut droższe). Takich wersji można w okolicach 400 złotych szukać z procesorami I5 II/III generacji. Są one dobrze wykonane, chociaż jak na Thinkpady przystało - czarne z czarnymi akcentami, czyli klasyka biznesowa, a nie kolorowa wioska. W przeciwieństwie do sprzętu opartego o Celerona N2xxx na takim laptopie da się pracować. Co prawda warto wymienić w tym dysk na SSD (i wtedy będzie to sprzęt do zupełnie komfortowej pracy), ale na HDD tez da się pracować (ale w tym przypadku zalecałbym pozostanie na Windows 7, przy HDD radzi sobie nieco lepiej niż dziesiątka).
    Dzięki dt1. Już ułożyłem regułki do subskrypcji na alledrogo. Cenne informacje.

Dodano po 2 [minuty]:

swag_pinguin napisał:
    czy nie lepiej będzie jakiegoś fajnego tableta kupić z dołączaną klawiaturą
    raczej nie, bo jednak laptop ma konkretnie ustawianą "klapę" z ekranem, a tablet to raczej leży na płasko.