Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40NU7120 - Brak współpracy z Alexą

Gerri 28 Mar 2020 12:37 105 0
    Gerri
    Spec od Mercedesów
    Cześć – wpadłem na chwilę z innego forum.
    Mam problem “socjalny” z telewizorem Samsung – nie chce się stosować do rozkazów Alexy ;)
    Ale po kolei:
    Dostałem w prezencie Echo-dot Alexa i do tego żarówkę WI-fi na początek.
    Połączyłem to poprzez domową sieć Wi-fi i do tego dodałem telewizor i soundbar.
    Telewizor Samsung UE40NU7120 jest podłączony z Alexą za pośrednictwem zalecanej przez Samsunga aplikacji SmartThings. Czyli z tego, co się doczytałem tak ma być.
    Otóż jak telewizor jest „w oglądaniu” to wszystko działa super i polecenia głosowe wydawane do Alexy wywołują w telewizorze oczekiwany skutek. Wystarczy jednak wyłączenie telewizora na kilka godzin (np. na noc) i współpraca się kończy. Wydany rano rozkaz „TV on!” nie załącza telewizora. Inne urządzenia współpracujące z Alexą (żarówka, soundbar) załączają się w tym czasie w normalny sposób. Próbowałem również innych aplikacji typu „pilot w telefonie” wydających do telewizora rozkazy przez WI-fi i również nie ma odzewu. Wystarczy jednak włączyć tv oryginalnym pilotem (sygnał podczerwieni) lub guzikiem na panelu telewizora i wszystko wraca do normy - Tv reaguje na rozkazy Alexy i innych aplikacji typu „pilot w telefonie”. Aż do następnego, kilkugodzinnego wyłączenia. Atakowałem Hotline Samsunga, najpierw poradzono mi reset telewizora do ustawień fabrycznych (co zrobiłem), potem zalecono wypróbowanie kompletu tych urządzeń w innej sieci Wi-fi (co też zrobiłem), z własnej inicjatywy odłączyłem telewizor z sieci na pół godziny, wczoraj (przy ponownym kontakcie z Hotline) zalecono mi zmianę adresu telewizora z dynamicznego na stały. Po tych wszystkich zabiegach sytuacja nie uległa zmianie: telewizor po kilku godzinach jest nieczuły na rozkazy przez Wi-fi. Software telewizora jest aktualny.
    I już mi ręce i nogi opadły...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.