Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Seat Alhambra 1.9TDI 2003 - Zablokowane drzwi kierowcy

28 Mar 2020 18:29 192 6
  • Poziom 2  
    Witam od dzisiaj nie mogę otworzyć drzwi od kierowcy (ani z kluczyka ani z pilota -pozostałe z pilota się zamykają i otwierają)nie działa zegar na desce gdy nie ma zapłonu po zaczyna chodzić od 00;00 i gaśnie po wyłączeniu zapłonu.nie chodzi też radio cd kasety (wczesniej miałem z radiem problem od 2 lat gasło ale jak załączałem to grało ,pózniej było raz lepiej raz znów się czasami blokowało ale zawsze mogłem je chociaż na chwilę przyciskiem włączyć teraz nie .ale najważniejszy problem to drzwi od kierowcy nie otwierają się też od środka i muszę wsiadać od pasażera pomóżcie proszę
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Sprawdzić przekaźniki bezpieczniki
    Wygląda na to że cięgno zamka zablokowało się w pozycji zamkniętej
    Ewentualnie odkaczyc baterię na kilka chwil
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Może być spalony bezpiecznik. ale żeby się dostać do bezpiecznika trzeba otworzyć drzwi kierowcy. Aby to zrobić trzeba zdjąć tylne drzwi wtedy otrzymasz dostęp do śruby blokady obsady bębenka kluczyka drzwi kierowcy. Po jej zdemontowaniu masz dość spory otwór z widokiem na zamek. Tu niestety zaboli bo trzeba zniszczyć obudowę centralnego zamka aby ten przestał blokować część mechaniczną. wystarczy ze środka wyciągnąć ten długi ślimak. Wtedy zamek otworzy cię dowolnym cięgłem.
  • Poziom 2  
    Dzięki koledzy , sam nie dam rady pojadę do mechanika ,dzisiaj oglądałem trochę bezpieczniki chyba są ok.1. problem to zamek od kierowcy nie można go otworzyć od środka (klamka się częściowo zacina cofa póżniej wraca) przy przyciskach od szyb przycisk blokady działa na inne drzwi prócz kierowcy )od zewnątrz kluczyk nie otwiera i nie zamyka wszystkich drzwi. 2. problem czy może być z tym związany bo powstał razem ,nie działaja zegary czasu i kilometrów gdy przekręce stacyjkę pojawiają się czas 00;00 i idzie dalej a panel radia podswietla sie na chwile igasnie nic nie gra no i brzęczy ok 2-3 min za radiem (jakby iskrzenie albo ciągłe szybkie pykanie) przypomne ze z tym radiem mam problem już ok 1,5 roku ale zawsze jak gasło samoistnie podczas drogi to mogłem je zawsze na chwile odpalić a teraz nić tylko błysk na wyświetlaczu.słychać ten dzwięk iskrzenia za panelem radia czy mam to rozkręcić nie wiem jak to wszystko wyjąć żeby nie urwać plastiku w którym jest radio, klima . Czy te dwa problemy mogą być ze sobą połączone ?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Doktorr co ty za herezje opowiadasz, bezpieczniki sa pod kierownicą a nie jak w niektórych vagach z boku konsoli, wystarczy dostać się do auta. cofnąć do tyłu przednie fotele i masz dostęp,
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Zamek do wymiany raczej zęby rozebrać n a zaciety m panela trzeba zdjać skasować nit ramy podnośnika szyby poczym odgąć i probowć odblokować zamek, jesze odłącz wczśniej wtycze zamka lub sprobuj nią porszyć poparwaić styki , może zaskoczy.
  • Poziom 2  
    Cześć,dzięki za pomoc jeden mechanik otworzył mi drzwi , a elektronik usunął spięcie przewodów podobno pod radiem i po prawej stronie Konsoli dostęp drzwiach pasarzera Razem zapłaciłem 300 zł pozdrawiam