Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] NAD M3 MASTER. Trzaski w prawym kanale górne tony.

28 Mar 2020 21:44 240 6
  • Level 2  
    Od pewnego czasu mam problem z prawym kanałem w zmoim wzmacniaczu.
    Podczas głośniejszego słuchania w pojawiają się delikatne przestery w prawej kolumnie.
    Zamieniłem kable kolumny. I trzaski nadal się pojawiają. Kiedy słucham ciszej wzmacniacz pracuje czysto.
  • Level 30  
    Na początek to może zamiana kolumn L P, alby je wykluczyć ?
  • Level 2  
    Zamieniłem kolumny ( L-P, P-L ). To samo z kablami. Delikatny przester pojawia się na poziomie 26db.
  • Level 39  
    To dość spore wyzwanie jak na początkującego amatora. Wzmacniacz ten ma specjalistyczne opracowanie toru akustycznego w tym opracowane przez siebie cyfrowe tłumiki regulacyjne. Wszystko jest sterowane z jednego procesora. Jaka kolwiek pomyłka amatorska i koniec wzmacniacza.
    Problem może leżeć zarówno po stronie cyfrowej jak i analogowej.
  • Level 2  
    aaanteka wrote:
    To dość spore wyzwanie jak na początkującego amatora. Wzmacniacz ten ma specjalistyczne opracowanie toru akustycznego w tym opracowane przez siebie cyfrowe tłumiki regulacyjne. Wszystko jest sterowane z jednego procesora. Jaka kolwiek pomyłka amatorska i koniec wzmacniacza.
    Problem może leżeć zarówno po stronie cyfrowej jak i analogowej.

Dziękuje za odp.
    Czy to będzie kosztowna naprawa? Dodam jeszcze ze obchodzę się z nim jak z jakiem 🙂. Wzmak kupiłem używany wiec może poprzedni właściciel coś zataił. Przed zakupem słuchałem go ale nie w okolicach 26db.tj już jest bardzo głośno. Nie robię dyskoteki w domu im głośniej tym lepiej 😂 Od 25 dB zaczyna się problem Delikatnego trzeszczenia. Do tego poziomu gra rewelacyjne w szczególności Rock Metal.100% muzyki jakiej słucham. Czy naprawa będzie kosztować sporo ? Czy da się to naprawić ? Dodam ze miałem kilka innych wzmacniaczy w podobnym przedziale ale decyzja padła na M3.
  • Level 39  
    Trudno bez wzmacniacza na warsztacie i nie diagnozując precyzyjnie określić koszt i zakres naprawy. Może to być drobny problem -usterka w samej części analogowej przykładowo tłumiku wzmocnienia, a może ten problem powodować część cyfrowa, czy też jakiś układ zasilania który przy większym wysterowaniu nie ma odpowiedniej wydajności. Z racji rodzaju wzmacniacza warto skorzystać z doświadczenia renomowanego serwisu, a takie nie należą do najtańszych. Ale korzystając z takich masz pewność, że usterka zostanie dobrze zdiagnozowana i przy okazji nie zostaną popełnione błędy- kolejne usterki.
  • Level 2  
    Witam
    Problem był w zbyt dużym poziomem gaina
    INPUT TRIM. Powinien być całkiem wyłączony do - 9 dB. Jeżeli słychać się muzyki klasycznej , jazz itp może nim posterować. Dzięki temu instrumenty sa wypchnięte do przodu. Przy muzyce ciężkiej metal rock. INPUT TRIM powinien być wyłączony.
    Teraz dźwięk jest czysty przestrzenny bardziej żywy. Niskie tony ładnie słychać górne nie męczą uszu.
    Wzmak wrócić z serwisu. Po ogólnym czyszczeniu nic nie było do wymiany.
    Gra pięknie !!!
    Wszyscy którzy słuchają muzyki rock / metal wszystkie podbicia gainy etc na ZERO !! Przy głośniejszym słuchaniu NAD teraz pokazuje co potrafi ! NAD M3 MASTER. Trzaski w prawym kanale górne tony.image.jpg Download (1.19 MB)