Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] KM magicolor 1600w - Jaki następca?

29 Mar 2020 12:50 669 20
  • Poziom 3  
    Witam, rozglądam się za drukarką do domu, mam teraz Konikę magicolor 1600W i jestem z niej zadowolony - jak dla mnie jakość wydruku jest bardzo dobra. Koszt eksploatacji pominąłem, bo mało drukuję. Problemem jest to, że jest to win-drukarka i nie obsługuje innych systemów.
    Wymagania:
    - nie za duże rozmiary
    - możliwie cicha
    - drukuje nie tylko pod Windowsem
    - może być kolorowa

Może ktoś doradzi, na co popatrzeć?
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Tylko nowa, kwota nie ma aż tak dużego znaczenia. Chciałbym aby była mała, cicha i nie jednorazówka. Mała, bo trzymam ją w szafie a wyciągam, kiedy potrzebna. Ta Konica jest dla mnie bardzo dobra pod względem jakości wydruku nawet zdjęć, na razie się jej nie pozbywam bo mam do niej zapasowy toner czarny. Z wad to jest duża, ciężka i mogła by odrobinę ciszej drukować.
    my41s napisał:
    Ta Konica powinna ruszyć pod linuxem: http://foo2lava.rkkda.com Jak ci odpowiada, to po co zmienić?

Ja chcę ją zainstalować pod macos 10.15 i wolałbym, żeby to działało nie na zasadzie uda się albo nie tylko poprawnie. Próbowałem na sterowniku do 1680 i efekt był taki, że długo migała kontrolka i nic nie wydrukowała. Chyba, że ktoś coś wie, jak temat ugryźć.

Teraz popatrzyłem na lasery kolorowe i za dużo do wyboru nie ma. Większość wydaje mi się trochę tandetna. HP CP1025? Czy warto ewentualnie na taką wymienić? Lub HP Color Laser 150? a z czarnobiałych BROTHER HL-1222WE? hp m15w wydaje mi się też zbyt tandetna ze zdjęć. Ewentualnie CANON LBP6030B lub KYOCERA-MITA FS-1041. To tak z ceneo.
  • Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Ko_Ri napisał:
    Witam, rozglądam się za drukarką do domu, mam teraz Konikę magicolor 1600W i jestem z niej zadowolony - jak dla mnie jakość wydruku jest bardzo dobra. Koszt eksploatacji pominąłem, bo mało drukuję. Problemem jest to, że jest to win-drukarka i nie obsługuje innych systemów.
    Wymagania:
    - nie za duże rozmiary
    - możliwie cicha
    - drukuje nie tylko pod Windowsem
    - może być kolorowa

Może ktoś doradzi, na co popatrzeć?

A taki kombajn?
    https://www.epson.pl/products/printers/inkjet...ers/business-inkjet/workforce-pro-wf-c5790dwf

Nie jest najmniejsza i zamiast lasera ma wysokowydajne tusze. Ale działa prawie pod każdym systemem.

Citrix XenApp 7.6 i nowsze, Citrix XenDesktop Version 7.6, Linux, Mac OS 10.10.x, Mac OS 10.7.x, Mac OS 10.8.x, Mac OS 10.9.x, Mac OS X, Mac OS X 10.11.x, Mac OS X 10.12, Mac OS X 10.12.x, Mac OS X 10.6.8, SAP, Windows 10, Windows 7, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 (32/64 bit), Windows 8.1, Windows Server 2003 R2 x64, Windows Server 2008 (32/64-bitowy), Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 (64bit), Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Vista, Windows Vista (wersja 32-bitowa/64-bitowa), Windows Vista x64, Windows XP SP2 lub nowszy, Windows XP SP3, Windows XP x64, Windows Server 2003 R2, Wersja Windows XP Professional x64, Windows XP Professional x64 Edition SP2

I cenowo jest fajnie. w okolicy 1100 brutto można już spokojnie upolować jak chcesz ofertę to pisz śmiało na pw.
  • Poziom 3  
    Dla mnie jedynie laser wchodzi w grę, bo drukarka może stać u mnie bez używania w szafie nawet i do pół roku.
    Jutro przetestuję to obejście ze sterownikiem
  • Poziom 3  
    Działa! Po prostu działa na sterowniku GDI od 1690MF. Może jeszcze się zastanowię nad nową, ale warunek, żeby była bardzo cicha i niewielka.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    rozglądnij się za bizhub c35p. tanie tonery oryginalne ale trochę inna konstrukcja
  • Poziom 3  
    z danych technicznych fajnie wygląda, ale za duża dla mnie, dodatkowo moja ma 50dB głośności i raczej tego nie chcę przekraczać, znalazłem, że ta ma 55dB, a nowych raczej też już nie ma. Chyba, że nie obawiać się o używane. Muszę się zastanowić, bo w dobie pracy w domu drukarka częściej jest potrzebna, ale nie wyobrażam sobie chowanie jej do szafy w pojedynkę :D prawie 27kg wagi. Za to tonery bajka. U mnie komplet oryginalnych to coś około 1000-1200zł, zamienniki w miarę tanie, bęben problematyczny, aby dostać.
    Musiałbym naprawdę znaleźć dużo miejsca na nią, do tego to raczej biurowy sprzęt niż domowy. U mnie wydrukowałem około 40 tysięcy stron od 2009 roku (na początku szło sporo, bo studia itp.).
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    zawsze możesz poszukać hp ale różnie bywa z zamiennikami... popytam specow na dniach od hp i dowiem się jakie są dobre ciche i tanie. nowszych nie polecam z konici minolty bo to z plastiku shit jest. moze jakas hp m452 lub m454 lub m477. tylko musisz zobaczyć parametry i ceny tonerow
  • Poziom 3  
    super, dzięki - kolor, ale może być czarno-biała, pod domowy użytek
    zoool napisał:
    nowszych nie polecam z konici minolty bo to z plastiku shit jest

To mnie zaskoczyłeś, bo zawsze uważałem konicę minoltę za firmę produkująca dobry sprzęt.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    tylko te modele jak c35 c3350 itd bo są z plastiku i skanery się często psuja bo wyginają się jak tancerka w .... . niema tam nawet kawałka metalu poza prętem na którym przesuwa się skanner. duże maszyny są spoko :) z b&W to najtaniej masz hp m401 albo m425 i sa naprawdę ciche. miałem setki ich w rekach i sa spoko
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 3  
    nie mogę znaleźć sterowników pod Mac 10.15 do tego Brothera :( Przejrzałem tego Samsunga i HP. Tonery kolor na 1000 stron, a HP nawet na 700, w mojej 2500 stron. Nawet przy cenach oryginałów u mnie wychodzi taniej, a HP to poszło po bandzie.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 3  
    to ten Brother byłby spoko? jest czarnobiała, ale to aż tak nie przeszkadza
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Niestety nauka zdalna przedłużona i już się nawet miałem zdecydować kupić tego polecanego brothera dla dzieciaków ale cena zmieniła się i nie przepłacę więcej. Padło na hp M102w, niech mają swoją bez problemówi. Na biurku mieści się, w miarę cicho pracuje tylko trochę pstryka. Dla staruchów stara, bo mało drukują.
  • Poziom 3  
    Ko_Ri napisał:
    Działa! Po prostu działa na sterowniku GDI od 1690MF.

Niestety nie jest idealnie, bo mam jednak problem z wydrukiem czarno-białego tekstu na tej drukarce - wygląda na winę sterownika, także za czymś kolorowym jednak muszę się rozglądać.
  • Poziom 3  
    Czy ktoś miał styczność z Brother HL-L3210CW? Jakieś opinie?
  • Poziom 3  
    Stanęło na L3210CW, duże pudło ale zamienniki jeszcze znośne. Żałuję teraz, że nie wziąłem Brothera HL-1222WE dla dzieciaków, bo kolor zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Konica była spoko, ale miałem jakiś dziwny problem pod macos z wydrukiem czarno białego tekstu w trybie mono -drukowała wszystko jako kolor na 4 przebiegi.