Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alternator hyundai. Raz ładuje a raz nie -

30 Wrz 2005 00:19 3231 3
  • Poziom 19  
    Witam
    Niedawno napotkałem na problem z alternatorem w hyundaiu lantrze, problem wygląda w ten sposób:
    Alternator na początku (po uruchomieniu silnika) ładuje napięciem 14.2V podczas jazdy bez większej przyczyny typu wstrzas itp przestaje ładować zapala się kontrolka.
    Czasem po podwyższeniu obrotów ładowanie powraca czasem powraca tylko częściowo tj przy podwyższonych obrotach 13.2V a kontrolka żaży się (przy trzymaniu obrotów ok 3500 kontrolka rytmicznie bądź błyska lub przygasa) rozkręciłem altrenator - szczotki są nowe i praktycznie nie zużyte a komutator możliwy (bez rewelacji ale jeszcze istnieje). Uzwojenie stojana bardzo mnie zaniepokoiło gdyż w niektórych żłobkach w których jest ułożone posiada stopioną izolację.
    Mam pytanie co specjalistów którzy się na tych maszynach znają, czy to możliwe ze zwarcie w uzwojeniu stojana może powodować takie objawy, czy źródła kłopotów należy szukać w regulatorze napiecia czy też w jakimś innym elemencie alternatora???
    Z góry dziękuję za każdą radę i podpowiedź.
    Pozdrawiam
    Damian K
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Prawdopodobnie już zdiagnozowałeś usterkę. Objaw charakterystyczny dla zwarcia lub przerwy w uzwojeniu ewentualnie utratą przewodzenia na diodach głównych. Naprawa to wymian lub przewinięcie stojana.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Taniej wyniesie kupno drugiego uzywanego alternatora a stary zostanie na czesci.
  • Poziom 19  
    Zrobiłem już kosztorys tj remont tego alternatora to ok 400zł (wymiana uzwojenia a przy okazji jak robic to porządnie - łożysko, komutator) kupno używanego 250 zł ale kupuje się kota w worku i nie wiadomo czy nie będzie w takim stanie jak ten mój, nowy regenerowany alternator z gwarancją na 6msc 550zł i na tą opcje się zdecydowałem.
    Dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam
    Damian K