Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Indesit DSFE 1B10 - po wymianie programatora teraz podobne objawy

29 Mar 2020 16:36 219 8
  • Poziom 2  
    Cześć piszę na forum ponieważ chciałem zapytać czy ktoś miał kiedyś podobny problem, a mianowicie...

W grudniu ubiegłego roku kupiłem zmywarkę Indesit DSFE 1B10, urządzenie pochodziło miesiąc po czym pewnego dnia wybiło bezpiecznik do, którego podłączona jest zmywarka oraz dodatkowo wybiło bezpiecznik w skrzynce elektrycznej na klatce schodowej gdzie znajduje się mój licznik prądu. Wezwałem serwis i naprawę, która mi przysługuje z tytułu zakupu. Serwisant stwierdził, że padł moduł programatora (zmywarka po awarii normalnie się włączała, ale już nie dało się uruchomić żadnego programu), po miesiącu tj. 21.02 serwisant przyjechał do mnie do domu i wymienił moduł na nowy.

Zmywarka działała aż do dnia wczorajszego ponieważ znowu stało się to samo, ponadto dodam, iż po naprawie dałem ją na jeszcze inny bezpiecznik, myśląc że to wina może wadliwej instalacji, ale instalacja elektryczna w całym domu była wymieniana jeżeli byłaby to wina po stronie instalacji to w czasie pracy pralki też by wybijało bezpieczniki, a tak nie jest. Dobrze wiem, że pralki mają większą moc pobieraną niż zmywarka w czasie swojej pracy. Czy ktoś może miał taki podobny problem i jest w stanie opisać mi co zrobił jak przebiegał proces naprawy, jest to dla mnie nowa systuacja i trochę jestem zniesmaczony tą całą sytuacją.

Pozdrawiam
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 22  
    Może podłączyłeś coś jeszcze (pralka, mikrofalówka, czajnik , suszarka...) I bezpiecznik nie dał rady. Zmywarka mogła się po prostu zawiesić i wymaga jedynie resetu. Nie wiem, ale w niektórych zmywarkach przytrzymanie kilka sekund startu resetuje oprogramowanie. Zobacz jeszcze w instrukcji może jest napisane
  • Specjalista AGD
    Gregor1219 napisał:
    Zmywarka działała aż do dnia wczorajszego ponieważ znowu stało się to samo

Gregor1219 napisał:
    W grudniu ubiegłego roku kupiłem zmywarkę

W takim razie urządzenie masz na gwarancji i zgłaszasz do serwisu autryzowanego, przyjadą i usterkę usuną.

Gregor1219 napisał:
    po naprawie dałem ją na jeszcze inny bezpiecznik, myśląc że to wina może wadliwej instalacji

Żeby uszkodzić urządzenie przez instalację musiał byś mieć mega poważny problem z nią i zazwyczaj wtedy w domu leci dużo urządzeń podłączonych do sieci. Nie mniej wtedy serwis najpewniej odmówił by Ci naprawy gwarancyjnej.

Gregor1219 napisał:
    Dobrze wiem, że pralki mają większą moc pobieraną niż zmywarka w czasie swojej pracy.

Niekoniecznie.

Gregor1219 napisał:
    Czy ktoś może miał taki podobny problem i jest w stanie opisać mi co zrobił jak przebiegał proces naprawy, jest to dla mnie nowa systuacja i trochę jestem zniesmaczony tą całą sytuacją.

Za dużó nie kombinuj, zgłoś do serwisu i niech oni się martwią.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 2  
    Nie miałem właśnie nic podłączone więcej :) wgl znowu było tak że różnicówka nie wybiła a tylko bezpiecznik gdzie urządzenie było podłączone i bezpiecznik w skrzynce. Zobaczymy co powie serwis , zgłosiłem też problem elektrykowi który mi robił instalacje i sprawdzi ją ale tutaj raczej coś jest nie halo z tym urządzeniem :/

Dodano po 3 [minuty]:

Gregor1219 napisał:
    po naprawie dałem ją na jeszcze inny bezpiecznik, myśląc że to wina może wadliwej instalacji

Żeby uszkodzić urządzenie przez instalację musiał byś mieć mega poważny problem z nią i zazwyczaj wtedy w domu leci dużo urządzeń podłączonych do sieci. Nie mniej wtedy serwis najpewniej odmówił by Ci naprawy gwarancyjnej.

Też tak mi powiedział elektryk przez telefon który wykonywał mi instalacje w mieszkaniu, nie mniej wiem że napewno znowu poszedł moduł programatora jak ostatnio bo są te same objawy niestety zmywarka nie ma wyświetlacza ale diody migają tak samo jak za pierwszym razem. Zobaczymy co powie serwisant nie mniej jednak będzie musiał ją zabrać ze sobą i pomierzyć wszystko. Dzięki za odzew ;)
  • Poziom 22  
    Powinno wywalić różnicówkę. Coś jest nie tak w twojej instalacji także. Może jest ona uszkodzona?
  • Poziom 2  
    Piter3040 napisał:
    Powinno wywalić różnicówkę. Coś jest nie tak w twojej instalacji także. Może jest ona uszkodzona?

Na klatce jest bezpiecznik C25
    Różnicówka 25A
    Bezpiecznik gdzie podłączona jest zmywarka B16
  • Poziom 22  
    Wydaje mi się że 25A to bardzo dużo. Powinieneś mieć w mieszkaniu 16A, a na klatce 20A max. Różnicówka też powinna być mniejsza. Jakieś drobne przebicie i róznicówka powinna wyskoczyć. Jeżeli wyskakuje ci też na klatce to na 100% źle są dobrane wartości bezpieczników. Ile masz bezpieczników w mieszkaniu? Każde pomieszczenie ma oddzielny bezpiecznik czy wszystko na jednym?
  • Poziom 2  
    Piter3040 napisał:
    Wydaje mi się że 25A to bardzo dużo. Powinieneś mieć w mieszkaniu 16A a na klatce 20A max. Różnicówka też powinna być mniejsza. Jakieś drobne przebicie i róznicówka powinna wyskoczyć. Jeżeli wyskakuje ci też na klatce to na 100% źle są dobrane wartości bezpieczników. Ile masz bezpieczników w mieszkaniu? każde pomieszczenie ma oddzielny bezpiecznik czy wszystko na jednym?

Wszystko osobno. Mam łącznie 9 bezpieczników.
    - bojler osobno
    - lodówka
    - zmywarka
    - pralka
    - pokój światło
    - pokój gniazdka
    - kuchnia światło
    - kuchnia gniazdka
    - łazienka

Oprócz zmywarki działał w sumie laptop, tv, router w pokoju , dekoder , lodówka i bojler 50 litrów który jest zawsze podłączony. I wybiło tylko bezpiecznik na którym była podłączona zmywarka i główny na klatce.
  • Poziom 22  
    Powinno wywalić różnicówkę i ewentualnie bezpiecznik od zmywarki w domu. Może jakieś przebicie na grzałce nastąpiło. No ale możemy tylko gdybać. Zmywarka na gwarancji to proponuje oddać, ale koniecznie należy się przyjrzeć domowej instalacji