Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pinologia licznika octavia2 fl - Nie działa termometr zewnętrzny i wskaźnik pali

29 Mar 2020 17:03 93 4
  • Poziom 7  
    Witam.Gdzieś po przeszukaniu forum znalazłem namiastkę tematu o liczniku octavii a mianowicie chodziło o "spłonął licznik"tak zatytułował autor ale jeden z forumowiczów napomknął temat o tym iż jest wspólna masa w liczniku dla wskaźnika paliwa,temp zewn,temp silnika i nie dopisał czego jeszcze.Prośba jest taka o co jeszcze chodziło i który pin jest za to opowiedzialny bo u mnie oprócz wskaźnika paliwa źle podaje temp zewnętrzną i występuje błąd poziomu oleju z tym że ten czujnik jest też czujnikiem temp oleju.Proszę o poradę na ten temat.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 16  
    Witam
    Podaj rocznik auta, wersję silnika.
  • Poziom 7  
    Pacjent to Skoda Octavia 2009 r 1.6 benzyna 102km silnik BSE.Auto kupione po małej kolizji więc po naprawie próbuje dojść do dlaczego ani wskaźnik poziomu paliwa ani temp.zewnętrzna źle wskazuje bo -23 stopnie jak rozłączę czujnik temp to na wyświetlaczu są same kreski a jak podłącze to minus 22-23 stopnie a jak z czujnikiem zewre kabelki to minus 10 i w zależności spada jak jest cieplej.Czy przy stłuczce mogło dojść do jakiegoś zwarcia?
  • Poziom 16  
    Cytat:
    Pacjent to Skoda Octavia 2009 r 1.6 benzyna 102km silnik BSE.Auto kupione po małej kolizji więc po naprawie próbuje dojść do dlaczego ani wskaźnik poziomu paliwa ani temp.zewnętrzna źle wskazuje bo -23 stopnie jak rozłączę czujnik temp to na wyświetlaczu są same kreski a jak podłącze to minus 22-23 stopnie a jak z czujnikiem zewre kabelki to minus 10 i w zależności spada jak jest cieplej.Czy przy stłuczce mogło dojść do jakiegoś zwarcia?

Musisz sprawdzić wiązkę od czujnika temp zewnętrznej, czy wszystko jest w porządku z izolacją, kostką. Oczyścić z nalotów, wilgoci jeśli to konieczne.

Tutaj jest pełny schemat do Octavii II 2007 z podziałem na wersje silnikowe: Schemat Octavia II
    (Schemat dla 1.6 BSE od strony 58, czujnik temperatury zewnętrznej jest oznaczony jako G17 - strona pdf 33, od strony 3871 punkty masowe, dalej jest rozpiska pinów w licznikach).
    Pinologia licznika octavia2 fl - Nie działa termometr zewnętrzny i wskaźnik pali Pinologia licznika octavia2 fl - Nie działa termometr zewnętrzny i wskaźnik pali Pinologia licznika octavia2 fl - Nie działa termometr zewnętrzny i wskaźnik pali Pinologia licznika octavia2 fl - Nie działa termometr zewnętrzny i wskaźnik pali
  • Poziom 7  
    Dziękuję.Sprawdzę co mogę ale próbuje dojść czy te wspólne błędy mają jakieś powiązanie bo przy wypadku czujnik z kostką został i kawałkiem kabli odcieło jako całość a reszta przewodu została.Po ich oglądnięciu aż do peszla innych przewodów jest ok. A nowy czujnik i wtyczka po podpięciu zachowuje się jak opisałem wyżej.Ale sprawdzę schematy dziękuję raz jeszcze.