Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Upgrade starego pc do gier

Arus082 29 Mar 2020 18:04 174 8
    Arus082
    Level 5  
    Witam, składałem pc sam 2 lata temu przy dość małym budżecie dlatego nie jest wybitny. Dlatego chciałbym coś zmienić, coś, co jest OBOWIĄZKOWE do zmiany.
    Chciałbym dać mu trochę kopa w grach, lecz nie za tysiące złotych. Myślałem nad wymianą najpierw karty graficznej bo jest mocno średnia. Co byście polecili do 600 zł? Potem kupię Dysk SSD 250gb.
    Processor: Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz (4 CPUs), ~3.2GHz
    Socket 1155 LGA
    Płyta główna Asus P8H61-M LX2
    AMD Radeon HD 7870 (7800 Series)
    DYSK TWARDY 500GB 3,5'' HDD
    Kingston Fury HyperX 8gb DDR3
    kindlar
    Level 41  
    Dysk SSD o konkretnych parametrach z przeznaczeniem na system w celu odmulenia zestawu.
    User removed account
    Level 1  
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj. Używane RX570 lub GTX1060 powinno się udać dostać. Najlepiej, żeby jeszcze były na gwarancji producenta, bo grafiki to jednak dość awaryjny sprzęt. Najlepiej też, żeby była możliwość zwrotu (płyty H61 bywały wybredne jeśli chodzi o nowsze karty, chociaż w teorii zaproponowane karty powinny bez problemu działać na Kolegi płycie.
    atomic99
    Level 34  
    @Arus082 Czym zasilasz ten sprzęt ?
    Bo znając życie, może się okazać że najpierw to masz do wymiany zasilacz, a później możesz zacząć myśleć o zmianie innych komponentów.
    Arus082
    Level 5  
    atomic99 wrote:
    @Arus082 Czym zasilasz ten sprzęt ?
    Bo znając życie, może się okazać że najpierw to masz do wymiany zasilacz, a później możesz zacząć myśleć o zmianie innych komponentów.

Zasilacz Chieftec 700W chyba.

Dodano po 1 [minuty]:

kindlar wrote:
    Dysk SSD o konkretnych parametrach z przeznaczeniem na system w celu odmulenia zestawu.

Tak, wiem, lecz nie mam takich środków żeby wymienić od razu dysk i kartę graficzną.
    atomic99
    Level 34  
    Arus082 wrote:

To sprawdź dokładnie jaki ? Najlepiej wstaw fotkę tabliczki znamionowej z zasilacza.

Arus082 wrote:
    Tak, wiem, lecz nie mam takich środków żeby wymienić od razu dysk i kartę graficzną.

Nawet nie masz budżetu na porządną kartę graficzną, więc lepiej kup dysk SSD i dozbieraj do lepszej karty.
    Arus082
    Level 5  
    atomic99 wrote:
    Arus082 wrote:

To sprawdź dokładnie jaki ? Najlepiej wstaw fotkę tabliczki znamionowej z zasilacza.
    Nie mogę bo zasilacz jest zamontowany, jedyne co widać to I-arena Series Chieftec

Arus082 wrote:

Nawet nie masz budżetu na porządną kartę graficzną, więc lepiej kup dysk SSD i dozbieraj do lepszej karty.

600 zł to mało na kartę graficzną? Jak różnicę między moją a np. RX 570 8gb będzie bardzo odczuwalna.
    User removed account
    Level 1