Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 308 1,6 THP; Błąd P2279 błąd wydatku dolotu powietrza.

30 Mar 2020 08:34 150 5
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam błąd P2279 w Peugeot 308 1,6 THP 150KM benzyna. Zastanawiam się czy wymiana pokrywy zaworów rozwiąże problem. Wymieniłem czujnik MAP Sensor ale nie naprawił się błąd. Przewody podciśnienia wizualnie są ok. Auto kupiłem miesiąc temu z tym błędem, także nie wiem co poprzedni właściciel robił. Wiem tylko, że pokrywa zaworów jest wklejona na jakiś uszczelniacz biały, wyłazi on pomiędzy pokrywą a blokiem silnika. Korek wlewu paliwa jest szczelny oraz miarka oleju także.
    Zdjęcia z diagboxa może kolegom pomogą zauważyć coś niepokojącego:

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Wygląda na usterkę pokrywy zaworów ( odmy ) lub nieszczelność na uszczelce tej że pokrywy.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Te membranę idzie kulić na alle... za kilkadziesiąt złotych.
  • Poziom 8  
    Doktorr napisał:
    Te membranę idzie kulić na alle... za kilkadziesiąt złotych.

Tak, ale trzeba rozłupać pokrywę, a jak potem coś nie tak pójdzie to będzie stało auto.

Dodano po 4 [minuty]:

Taki scan jeszcze. Zadane ciśnienie w kolektorze jest 30, .... a w podpowiedzi na dole napisali, że powinno być w innych granicach ? O co to chodzi ?
  • Poziom 34  
    Może jakiś błąd w programie. Zazwyczaj na wolnych obrotach około 320 mbar. gdyby to okienko było w kpa to ok. Coby nie było to aktualne masz powyżej atmosferycznego, czyli w kolektorze panuje lekkie nadciśnienie.
  • Poziom 8  
    Wymieniłem całą pokrywę zaworów. Auto pracuje bez błędów.
    Pozdrawiam.