Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z pendrive - Pendrive jest ,, write protected", oraz ,,RAW" po

30 Mar 2020 11:03 666 17
  • Level 4  
    Dzień dobry,

Z góry powiem że jestem świeży jeśli chodzi o takie sprawy, jednak do rzeczy:
    Posiadam pendrive 32gb, napisane jest na nim ,,goodram" jest na nim plik ktory jedynie mozna otworzyć oraz skopiować z niego jednak nie można go usunąć, oraz nie da rady przenieść nic na tego pendrive, poszperalem troche w poprzednich forach i próbowałem posprawdzać co się dzieje, gdy próbowałem go formatować wyskoczyło że dysk jest ,,write protected" próbowałem usunąć zabezpieczenie za pośrednictwem CMD, jednak bez skutku, następnie próbowałem mase programów - w tym kingston format restore, rownież pojawiały się błędy, w CMD wpisałem jakiś kod chkdsk: /f/x/r (na pewno zaczynał się chkdsk) i wtedy pojawiło się że nie da się nic zrobić ponieważ jest ,,RAW", programy typu Easeus nie działają, już po 4 godzinnej próbie naprawy- poddałem się i oddaje sie w wasze ręce i propozycje mam nadzieje że sprawe rozwikła się jak najszybciej- dodam jeszcze że interesuje mnie tylko wyczyszczenie pendrive, nie interesuje mnie że dane zostaną utracone.
    Przy okazji dopisze jeszcze, gdy wchodze:
    Prawym na dysk/Properties/Tools/check/scan and repair drive- rowniez nie pomaga wyskakuje ze jest write protected.
    gdy wchodze na hardware ten pendrive nazywa się wilk usb disk 3.0 USB device
    [/code]
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 24  
    A nie masz jakiegoś antywirusa co skanuje tego pendriva albo jakiś inny który cos na nim robi w danym momencie, Wówczas jak coś jest nadpisywane może być problem? To nowy sprzęt? Możesz coś na nim nagrać? Spróbuj jeszcze włożyć go w port USB 2.0, lub spróbuj na innym pendrivie.
  • Level 4  
    Piter3040

Jeśli chodzi o antywirusy to posiadam malwarebytes,oraz wbudowanego w windowsa windows security, malwarebytes nie podejmuje zadnej akcji natomiast windows security, nie za bardzo wiem jak to sprawdzić, ale inne pendrivy dzialaja normalnie, wiec jest jakas realna szansa ze zalozmy te programy zaatakowaly tego pendrive ? jesli posiadal jakas infekcje to rozumiem ze tak, ale jesli nie to moglyby?

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam że pobrałem program ChipGenius v4.

Oto wyniki z niego:
    Description: [F:]USB Mass Storage Device(Wilk USB DISK 3.0)
    Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 3.20
    Current Speed: High Speed
    Max Current: 504mA

USB Device ID: VID = 13FE PID = 6300
    Serial Number: 07009B75EFF36283

Device Vendor: Wilk
    Device Name: USB DISK 3.0
    Device Revision: 0110

Manufacturer: Wilk
    Product Model: USB DISK 3.0
    Product Revision: PMAP

Controller Vendor: Phison
    Controller Part-Number: PS2251-09(PS2309) - F/W 08.13.5D [2019-08-28]
    Flash ID code: 983C98B37672 - Toshiba [TLC]
  • Level 24  
    Czasem program próbuje skanować uszkodzony plik i się zapętla. A gdybyś spróbował go na innym komputerze? Jaki masz komputer? To nowy pendrive? możesz coś na nim w ogóle nagrać?
  • Level 4  
    [quote="Piter3040"]Czasem program próbuje skanować uszkodzony plik i się zapętla. A gdybyś spróbował go na innym komputerze? Jaki masz komputer? To nowy pendrive? możesz co na nim w ogóle nagrać?[/quote

Najwazniejsze informacje o komputerze:

Ram:8gb
    procesor: intel(r) pentium (r) CPU G4560 @ 3.50GHz 3.50 GHz
    64-bit wersja
    windows 10 Pro, karta graficzna ( obstawiam ze tutaj raczej nie jest potrzebna) ale napisze w razie czego jesto to Geforce GTX 1050 Ti

Odpowiedź dot. innego komputera, posiadam laptopa - na nim dokladnie taka sama sytuacja.

Tak jest to nowy (chyba) pendrive jest to pendrive ze studniowki, kamerzysta oraz fotograf- dal wszystkim pendrive ze zdjeciami i filmem ( juz to zgralem teraz posotaje wyczyscic do uzytku) ,nie da sie nic na nim nagrac, ani przeniesc na niego, ponadto nie ma on zadnych przelacznikow zabezpieczen mam na mysli suwaka etc.
  • Level 24  
    "Write protected" tłumaczy się: "chroniony przed zapisem" - coś ewidentnie blokuje "zabezpiecza", może virus? Ale powinien dać się sformatować
    Może być uszkodzony, domyślam się że nie da się nic na niego nagrać?

Zobacz jeszcze to
    https://www.youtube.com/watch?v=iWASxoXX8SM
  • Level 4  
    Piter3040

Jak widać nie ma zadnego , chyba ze jest cos naprawde dobrze zakamuflowane.

Problem z pendrive - Pendrive jest ,, write protected", oraz ,,RAW" po Problem z pendrive - Pendrive jest ,, write protected", oraz ,,RAW" po Problem z pendrive - Pendrive jest ,, write protected", oraz ,,RAW" po Problem z pendrive - Pendrive jest ,, write protected", oraz ,,RAW" po Problem z pendrive - Pendrive jest ,, write protected", oraz ,,RAW" po Problem z pendrive - Pendrive jest ,, write protected", oraz ,,RAW" po

Powyzszy filmik juz ogladalem, wwszystko probowalem i nic .
  • Level 4  
    Piter3040

Jesli chodzi o uprawnienia: to urpawnienia są dla wszystkich,nizej sa zaznaczone wszystkie na allow, poza jednym ,,special permissions" nie mam tam znaczka ani na allow ani na deny, gdy probuje inne dac (chociaz jedno) na deny, to wyskakuje mi ze dysk jest write protected, jesli chodzi o rejestr, podsiadam komputer 64, bitowy i sprobowalem z QWORD, bez skutku, pozniej sprobowalem z tym 32 bitowym ale rowniez bez skutku w zarzadzaniu dyskiem nie moge przycisnac ani format ani zmienić literę po ang ,,change drive letter".

• Level 35  
    Z dużym prawdopodobieństwem to nie będzie problem systemowy, tylko sprzętowy. Możesz spróbować odpalić bootowalnego linuxa i spróbować dokonać jakichś zmian przy pomocy hex-edytora. Skoro dane masz zzabezpieczone, możesz np. wyzerować MBR. Rezultaty powinny dać Ci jasną odpowiedź, czy jest sens poświęcać czas na dalsze próby rozwiązania problemu środkami systemowymi.
  • Level 4  
    kaleron

Miło mi bardzo że Pan również poświęca swój czasu w celu rozwikłania sytuacji i widze że piszę Pan w miare tak jakby się Pan domyślał o co chodzi, jednak ten język nie jest dla mnie zrozumiały, proszę Wybaczyć ale czy mógłby być Pan tak miły i wyjaśnić bądź napisać jasny schemat z którego wszystko wyjdzie? - Mając na myśli wszystko wyjdzie chodzi mi, że schemat postępowania który da rezultat że wszystko wyjdzie.
  • Level 4  
    Tomequ123 wrote:

jesli chodzi o pierwszy link to program z tego niedziała, caly czas wyskakuja bledy - po 3 naraz.
    "load drv
    can't connect to service control manager"

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z kolei w 2 linku są 2 strony flashboot- klikajac w nie wyswietla mi sie:
    nie pokazuje mi sie strona tylko ten napis

,,Ошибка: 404
    К сожалению, по этой ссылке такой страницы не существует. Вероятно, она была перемещена и доступна по другому адресу или удалена с сервера, либо ее здесь никогда не было." po polsku -

:''Błąd: 404
    Niestety ten link nie istnieje w tym linku. Prawdopodobnie został przeniesiony i dostępny na inny adres lub usunięty z serwera lub nigdy go tu nie było.''
  • Level 24  
    Pendrive jest albo zabezpieczony przed zapisem albo uszkodzony innej opcji nie ma. Spróbuj wyzerować MBR jak kolega wyżej pisał

• Level 35  
    Miało być prościej, a będzie trudniej. Operacje kasowania i zapisu polegają na usuwaniu i wprowadzaniu elektronów w bramki pływające tranzystorów. Bramki pływające, to takie otoczone cienką warstwą izolatora pułapki na elektrony. Do przepychania elektronów przez izolator wykorzystuje się kwantowomechaniczne zjawisko tunelowania Fowlera-Nordheima. A żeby to było możliwe, konieczne jest podniesienie napięć do ok. 20 V. Za podniesienie napięcia odpowiada znajdujący się wewnątrz układu NAND generator napięć i jeśli on szwankuje, to żądanego napięcia nie udaje się uzyskać, elektrony zostają tam, gdzie były wcześniej, a tym samym zawartość pendriva także z logicznego punktu widzenia nie ulega zmianie. Jeśli wyeliminujemy wszystkie inne możliwości mniej lub bardziej intencjonalnego zabezpieczenia nośnika przed zapisem., to będzie znaczyło, że mamy właśnie ten problem. Więc 0 gwarancji, że wszystko wyjdzie, ale żeby wiedzieć, co go boli, trzeba zweryfikować jego zachwanie na jak najczystszym systemie (stąd propozycja z linuxem) i na możliwie jak najnizszym poziomie (dlatego bezpośrednia edycja hex-edytorem ). A MBR, to główny sektor rozruchowy, który mieści się w LBA0- czyli w pierwszym (numerowanym od 0) sektorze nośnika w logicznej adresacji bloków.
  • Level 4  
    Piter3040

A mógłby mi Pan powiedzieć jak to się robi?

Dodano po 3 [minuty]:

kaleron

Kompletnie dla mnie jest to nie zrozumiale, dziekuje za chęć do pomocy, i przepraszam ale nie zdołam nic zrobić z tego co Pan napisał, kompletnie nic nie rozumiem. Patrzylem cos po internecie to widze ze trzeba w menadzerze dysku.

• Level 35  
    Dobra - najprostszy wariant, jaki przychodzi mi do głowy:
    DMDE:
    Narzędzia->wypełnij sektory i wtedy od początku do końca samymi zerami na jednym i na drugim komputerze. i wtedy ocenimy rezultaty.