Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J725DW - Słaba jakość czarnego wydruku - nierówne bloki na wydruku t

30 Mar 2020 19:14 162 2
  • Poziom 10  
    Drukarka drukuje - ale jakość czarnego jest bardzo słaba. Na wydruku testowym widać nierówne przerwy między blokami (kolor czarny) i idealnie przy kolorach. Jak to naprawić? Czyszczenie z poziomu drukarki odpalałem 5 razy i nic nie pomaga.
    Brother DCP-J725DW - Słaba jakość czarnego wydruku - nierówne bloki na wydruku t
  • Poziom 2  
    Swego czasu podobny problem miałem z drukarką Brother DCP -J105. Maszyna długo nie drukowała i stała razem z tuszami. Druk był wyraźnie gorszy od tego jaki pokazujesz, ale mi wtedy pomogło czyszczenie/ przepłukanie głowicy drukującej alkoholem izopropylowym. W miejscu, w którym umieszczany jest tusz za pomocą strzykawki i kawałka wentylka delikatnie wpuszczałem alkohol, aż zaschnięty tusz wypłukał się poprzez głowicę.
  • Poziom 22  
    dzietom napisał:
    Swego czasu podobny problem miałem z drukarką Brother DCP -J105. Maszyna długo nie drukowała i stała razem z tuszami. Druk był wyraźnie gorszy od tego jaki pokazujesz, ale mi wtedy pomogło czyszczenie/ przepłukanie głowicy drukującej alkoholem izopropylowym. W miejscu, w którym umieszczany jest tusz za pomocą strzykawki i kawałka wentylka delikatnie wpuszczałem alkohol, aż zaschnięty tusz wypłukał się poprzez głowicę.

IPA Izopropanol nie nadaje się do tego... nie każda którą znajdziesz w internecie jest właściwa.
    Temat z udrażnianiem głowicy poruszany na tym forum był już setki razy i chyba trzeba podpiąć jakiś temat. Do udrażniania Brotherów użyj płynu INK Cleanser Strong Plus.

Pompowanie ze strzykawki może rozszczelnić głowicę - jest to ostateczność jak już masz problem z wydrukiem. U Ciebie wszystkie dysze są drożne, trzeba je potraktować delikatnie.
    No i plus szczyszenie enkodera paskowego. Delikatny płyn do szyb lub ciepła woda na szmatkę i delikatnie przestrzyj Encoder Strip.

Zajrzyj tutaj