Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia I 1.6 AEE Fale obrotów, gasnie gdy jedzie

Mareckiang 30 Mar 2020 19:53 816 11
    Mareckiang
    Level 3  
    Nabyłem skodę octavie I 1.6 aee. Założony został drugi silnik wymieniony razrząd oleje płyny . W trakcie jazdy pierwszych km zaczął dziwnie strzelać z tłumika (CHYBA TAM) po czym został postawiony w garażu po oględzinach nic nie widać. Po kilku dniach przejechałem się nim około 40 km i zaczal dalej strzelać oraz zaczęły falować obroty gasnac w trakcie jazdy oraz szarpać. I teraz pytanie co może dolegać.
  • Helpful post
    Mobali
    Level 39  
    Strzelanie w tłumik może świadczyć o niecałkowitym dopalaniu się mieszanki, więc problemu szukałbym w układzie zapłonowym lub układzie wydechowym. Na pewno warto sprawdzić:
    1. Zapłon (być może jest przestawiony lub jest źle ustawiony).
    2. Sprawdzić kable do świec, a szczególnie przepalone i skorodowane fajki.
    3. Wydech (czy początkowe elementy układu nie uległy wypaleniu?).
    4. Podobne objawy może spowodować nawet niewielki otwór, tuż za kolektorem.
    Mareckiang
    Level 3  
    Ok postaram się to ogarnąć i dam znać. Tylko mial bym problem z zapłonem bo nie wiem jak mam go ustawić.

Ale również zauważę ze kopulka zapłonu nie jest dobrze spasowana z częścią aluminiowa zapłonu gdyż na obu częściach są punkty które do sobie pasuje i nie ma innej opcji by je spasować ale zauważem ze u nie jest obrucona 180 stopni oraz delikatnie przekantowan czy to też może miec wpływ na to?
    Mareckiang
    Level 3  
    Jaka jest kolejność podłączenia kabli zapłonowych. I jak ustwic zapłon. Jak można to na rynku kolnosc przedstawić czy jak na silniku i na kopułce
    świerszcz.UK
    Level 22  
    Takie efekty (strzelanie z wydechu) może też dawać uszkodzoną sonda
    Paliwo zostaje spalone w układzie wydechowym
    sigwa18
    Level 39  
    Zapłon ustawia się niestety na lampę plus potrzebny komputer aby zablokować kąt zapłonu. Wtedy wyjmujesz zaślepka że skrzyni biegów i kręcisz aparatem tak by znaki na kole zamachowym były centralnie w okienku . Zresztą na Youtube jest mnóstwo filmów jak to zrobić w AEE czy pochodnych silnikach na sterowniku Magneti z kopulką.
    Mareckiang
    Level 3  
    Jak znajdę moduł zapłonu
    Mareckiang
    Level 3  
    wymieniłem swiece, cewkę zapłnu, kopułkę, i nadal jest że strzela z tłumika co jakis czas
    sigwa18
    Level 39  
    Zapłon ustawiles na pałę czy wg procedury ?
    Mareckiang
    Level 3  
    Nie ustawiałem jest ustawiony jak był od początku.

Dodano po 2 [minuty]:

Tylko on strzela raz na jakis czas
    Mareckiang
    Level 3  
    Witam. Nadal mam problem ze skoda wymieniem chyba już wszystko co się da zapłon ustawiłem. I teraz już nie strzela tylko gasnie w trakcie jazdy na biegu też oraz jest ciężko go odpalić po zgaśnięciu lub na postoju. A do tego jak gasnie piszczy mi w środku i pojawia się kontrolka od oleju.
    1Wynienilem sade lambde
    2Świece
    3przewody
    4Kopulke cewke
    5 ustawiony zapłon
    I już nie mam pomysłów co może dziać się nadal. Może wiece co może być z doświadczenia własnego?

Dodano po 1 [minuty]:

Zapłon ustawiony w warsztanie skody