Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy Polsat kłopoty działania internetu (Odu Idu 200)

Lazarxx 30 Mar 2020 23:13 1902 14
    Lazarxx
    Level 6  
    Witam, dzisiaj zakupiłem nowy sprzęt od Cyfrowego Polsatu a mianowicie Odu Idu 200 i już pojawiły się pierwsze problemy, wymienie wszystkie: Skaczące utraty pakietów od 5% do nawet 90%, częste rozłączanie internetu, skoki pingu. Wcześniej miałem internet mobilny i modem E5573 i problemy były te same. Zmieniłem z internetu mobilnego tylko po to, żeby nie mieć tych problemów a występują one nadal.. Da sie coś na to zaradzić? Z góry bardzo dziękuję za pomoc bo z tego typu problemami borykam sie już od bardzo dawna. Dodam, że moja Lokalizacja to Stalmierz, internet działa na paśmie 1800Mhz i jest podłączony kablem ethernet do komputera.
    sosarek

Level 43  
    Lazarxx wrote:
    Zmieniłem z internetu mobilnego tylko po to, żeby nie mieć tych problemów a występują one nadal.

Zmieniłeś z mobilnego na mobilny z jeszcze gorszej jakości sprzętem.
    Lazarxx
    Level 6  
    sosarek wrote:
    Lazarxx wrote:
    Zmieniłem z internetu mobilnego tylko po to, żeby nie mieć tych problemów a występują one nadal.

O kurde.. W sumie nie znam sie tak za bardzo na tym ale wziąłem ten internet z polecenia kolegi ponieważ ma ten sam sprzęt i zachwalał. Czyli nie da sie z tym nic zrobić? Dodam, że mieszka on ode mnie 5km dalej i chyba korzysta z tego samego BTS-a ale tego nie jestem w 100% pewny
    matek451
    Level 43  
    Oczywiście że się da, wyjście jest proste, najwyzszy czas wyzwolić się od tego syfu z CP/Plusa. Skoro nie działał na tej mobilnej zabawce nie ma żadnych powodów aby lepiej było na tym elektrosmieciu. Dałeś się wykiwać kolejny raz bo na dodatek wcisnęli ci staroć czyli model 200 gdy teraz jest juz IDU-ODU 300 ale to podobne g.. tylko z agregacją 2 pasm LTE no i działa na pseudo LTE900 AERO2. Ty z niego nawet nie skorzystasz ale nic nie tracisz, a zasięg na LTE1800, zresztą pewnie szczatkowy masz z BTS-a Zbójno, powinno działać też LTE900 i trzeba wymusić też LTE2600 bo Plus ma tam na nie pozwolenie. Pokaż zakładkę Status LTE, na tym wynalazku raczej szans na normalny internet nie masz.
    Lazarxx
    Level 6  
    matek451 wrote:
    Oczywiście że się da, wyjście jest proste, najwyzszy czas wyzwolić się od tego syfu z CP/Plusa. Skoro nie działał na tej mobilnej zabawce nie ma żadnych powodów aby lepiej było na tym elektrosmieciu. Dałeś się wykiwać kolejny raz bo na dodatek wcisnęli ci staroć czyli model 200 gdy teraz jest juz IDU-ODU 300 ale to podobne g.. tylko z agregacją 2 pasm LTE no i działa na pseudo LTE900 AERO2. Ty z niego nawet nie skorzystasz ale nic nie tracisz, a zasięg na LTE1800, zresztą pewnie szczatkowy masz z BTS-a Zbójno, powinno działać też LTE900 i trzeba wymusić też LTE2600 bo Plus ma tam na nie pozwolenie. Pokaż zakładkę Status LTE, na tym wynalazku raczej szans na normalny internet nie masz.

Screen z pasma 1800Mhz
    matek451
    Level 43  
    A jak wyglada speedtest teraz , sprawdzałeś też wcześniej? Sygnał na 1800MHz dostateczny ale SINR słaby, wymuś też LTE2600 i pokaż screena z niego. Kolega nie ma żadnego pojęcia o operatorach mobilnych, ofertach, sprzęcie więc niech lepiej nie poleca najgorszego operatora mobilnego w Polsce. To czy łaczysz się ze Zbójnem sprawdzisz na karcie CP/Plusa w teleonie z aplikacją https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster&hl=pl , test na zewnątrz i screen z niej oraz speedtest. Na tej podstawie porównam z tym co pokazuje status LTE. A o IDU-ODU napisałem w internecie tomy, kto je przeczyta ominie go z daleka.
    sosarek

Level 43  
    matek451 wrote:
    A o IDU-ODU napisałem w internecie tomy, kto je przeczyta ominie go z daleka.

Zgadza się, i to nie tylko na tym portalu ;) Zresztą sam miewałem problemu cokolwiek na tym zrobić choćby uruchamiając podgląd zdalny u Klientów dlatego napisałem
    sosarek wrote:
    Lazarxx
    Level 6  
    matek451 wrote:
    A jak wyglada speedtest teraz , sprawdzałeś też wcześniej? Sygnał na 1800MHz dostateczny ale SINR słaby, wymuś też LTE2600 i pokaż screena z niego. Kolega nie ma żadnego pojęcia o operatorach mobilnych, ofertach, sprzęcie więc niech lepiej nie poleca najgorszego operatora mobilnego w Polsce. To czy łaczysz się ze Zbójnem sprawdzisz na karcie CP/Plusa w teleonie z aplikacją https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster&hl=pl , test na zewnątrz i screen z niej oraz speedtest. Na tej podstawie porównam z tym co pokazuje status LTE. A o IDU-ODU napisałem w internecie tomy, kto je przeczyta ominie go z daleka.

Dobra.. Porobiłem screeny, mam nadzieje, że wszystkie i dobre:

1800Mhz speed test

2600Mhz speed test

2600Mhz Status LTE

I screen z aplikacji (telefon wystawiłem za okno i zrobiłem screena, nie wiem czy o to chodzilo bo nie ogarnąłem za bardzo)
    matek451
    Level 43  
    Telefon niestety ale poaczył się tylko z LTE900 ze Zbójna, sygnał tez słaby. PCI w Plusie są inne dla kazdego pasma ale mozna stawiać ze LTE1800 czy LTE2600 z tego BTS-a. Na LTE2600 sygnał słabiutki ale speedtesty wyszły nawet OK bo wszyscy poszli spać. Na tym sprzęcie nie ma mozliwości poprawy parametrów sygnału ani skorzystania z agregacji LTE2600+1800. W ODU są pseudo antenki PCB o zysku 1-2dBi, dookólne. W takich warunkach potrzebna skuteczna antena kierunkowa na 1800-2600MHz i router z agregacją 2 pasm LTE, do tego nieprzeciązone pasma LTE2600 i LTE1800 a te ze Zbójna raczej na takie nie wygladają, nawet w nocy DL bliski UL.
    Lazarxx
    Level 6  
    matek451 wrote:
    Telefon niestety ale poaczył się tylko z LTE900 ze Zbójna, sygnał tez słaby. PCI w Plusie są inne dla kazdego pasma ale mozna stawiać ze LTE1800 czy LTE2600 z tego BTS-a. Na LTE2600 sygnał słabiutki ale speedtesty wyszły nawet OK bo wszyscy poszli spać. Na tym sprzęcie nie ma mozliwości poprawy parametrów sygnału ani skorzystania z agregacji LTE2600+1800. W ODU są pseudo antenki PCB o zysku 1-2dBi, dookólne. W takich warunkach potrzebna skuteczna antena kierunkowa na 1800-2600MHz i router z agregacją 2 pasm LTE, do tego nieprzeciązone pasma LTE2600 i LTE1800 a te ze Zbójna raczej na takie nie wygladają, nawet w nocy DL bliski UL.

Ehh.. Czyli obecnie nie da sie z tym nic zrobić? Bo jestem teraz na Team Speaku i wywala mnie dosłownie co 3 minuty.. Strasznie uciążliwe, bedzie musiało to tak wyglądać?
    matek451
    Level 43  
    Jak juz miałes to niczym nieuzasadnione parcie na CP to trzeba było zrobić testy a przede wszystkim wziąć sprzęt z agregacją 2 pasm LTE i do tego skuteczną antenę zewnętrzną kupić samemu, zysk takiej anteny około 12dBi, do tego jest kierunkowa. Dla porównania w ODU PCB o zysku z 1dBi czyli praktycznie tylko przenosi pobór sygnału na zewnątrz.Że to g.. doskonale wie CP bo w wersji 300 wyprowadził złacza SMA do dodatkowej anteny . W IDU-ODU200 ich nie było. Dlatego uzytkownicy przerabiają je sami ale nielegalnie bo w CP zestaw jest na uzyczenie, są specjalne zestawy antenowe dedykowane do tego wynalazku.
    Podziekuj koledze że wpakował cię w bagno. Przetestuj innych operatorów u siebie bo od tego powinieneś zacząć.
    Lazarxx
    Level 6  
    matek451 wrote:
    Jak juz miałes to niczym nieuzasadnione parcie na CP to trzeba było zrobić testy a przede wszystkim wziąć sprzęt z agregacją 2 pasm LTE i do tego skuteczną antenę zewnętrzną kupić samemu, zysk takiej anteny około 12dBi, do tego jest kierunkowa. Dla porównania w ODU PCB o zysku z 1dBi czyli praktycznie tylko przenosi pobór sygnału na zewnątrz.Że to g.. doskonale wie CP bo w wersji 300 wyprowadził złacza SMA do dodatkowej anteny . W IDU-ODU200 ich nie było. Dlatego uzytkownicy przerabiają je sami ale nielegalnie bo w CP zestaw jest na uzyczenie, są specjalne zestawy antenowe dedykowane do tego wynalazku.
    Podziekuj koledze że wpakował cię w bagno. Przetestuj innych operatorów u siebie bo od tego powinieneś zacząć.

A z tym shitem da się coś jeszcze zrobić? Może pomógł by inny zestaw antenowy? Jeśli tak to mógłbyś podesłać jakiś dobry? Bo ja się na tym totalnie nie znam, byłbym bardzo wdzięczny
    matek451
    Level 43  
    Tak jak pisałem sprzęt jest własnością CP a montaz dosdatkowych anten wymaga ingerencji w niego, sa juz gotowe zestawy do tego celu ale ja ich nie polecam, CP wiedząc ze to szajs od wersji 300 montuje sam złacza SMA na obudowie ODU i do nich montuje się anteny z takimi złaczami bez ingerencji w ODU.
    Lazarxx
    Level 6  
    matek451 wrote:
    Tak jak pisałem sprzęt jest własnością CP a montaz dosdatkowych anten wymaga ingerencji w niego, sa juz gotowe zestawy do tego celu ale ja ich nie polecam, CP wiedząc ze to szajs od wersji 300 montuje sam złacza SMA na obudowie ODU i do nich montuje się anteny z takimi złaczami bez ingerencji w ODU.

Rozumiem, może popróbuje jeszcze cos z tym zrobić.. Dzwonić do nich. Może jakiś cud się stanie, dziś zaobserwowałem, że internet się rozłącza czasami i nie ma totalnie internetu.. Na dole po prawo na komputerze pojawia się żółty wykrzyknik i jest napisane "brak internetu" A na routerze na czerwono miga lampka "odu status".. Masakra z tym CP/Plusem, jedna wielka porażka..

A tak z ciekawości bo się nie znam a w sumie ciekawi.. Skąd się bierze te rozlaczanie internetu? Totalnie tego nie rozumiem jak to się dzieje
    sebap
    Level 41  
    Skoro kupiłeś toto 30 marca to chyba jeszcze możesz oddać ten "cud techniki"?