Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL - Kopiowanie formatowania komórki w formule/makrze

31 Mar 2020 11:50 114 1
  • Poziom 2  
    Cześć Wam,

Mam następujący problem. Potrzebuję stworzyć tabelę B na podstawie tabeli A.
    W tabeli A mam wszystkie niezbędne dane wraz z formatowaniem i chcę, aby formatowanie zostało w tabeli B.
    Np.:
    W tabeli A posiadam wiersze z danymi:
    a) nazwa, produkt, cena w PLN + inne dane (niepotrzebne w tabeli B)
    b) nazwa, produkt, cena w EUR + inne dane (niepotrzebne w tabeli B)
    itd.

W tabeli B potrzebuję jedynie 3 pierwsze dane tj.: nazwa, produkt, cena w PLN lub w EUR.
    O ile dwie pierwsze rzeczy zrobię przez najprostsze podstawienie typu w komórce A1 stworzę =B1, bo nie wymagają formatowania, o tyle z trzecią daną mam kłopot, bo wstawi mi samą liczbę, bez zł lub € - a jest to bardzo istotne. Jeśli sformatuję całą kolumnę do złotówek/euro to niektóre dane będą przekłamane.

Myślałem nad sposobem, by sformatować kolumnę do jednej waluty i zastosować formułę JEŻELI A1= 'waluta euro' to pomnóż przez kurs wprowadzony w innej komórce - ale właśnie na to brakuje mi wiedzy i z tym potrzebuję pomocy, bo nie wiem, jak to zrobić by hulało.
    Z makrami/VBA miałem bardzo niewiele wspólnego i szczerze powiedziawszy nie mam kompletnie pojęcia, jak mógłbym to zastosować w tym przypadku.

Z góry dziękuję za wszelkie przydatne informacje, pomocne przy rozwiązaniu problemu.
  • Poziom 34  
    Można szukać różnych rozwiązań, ale przede wszystkim potrzebny jest załącznik, żeby było widać jak te dane są sformatowane, czy wszystkie jednakowo (np zł czy PLN), czy są tylko te dwie waluty, czy zawsze jest wpisana waluta. Poza tym istotne jest do czego ma służyć wynik - czy tylko do oglądania, czy do jakichś dalszych obliczeń. Czy poza oznaczeniem waluty są jeszcze jakieś inne istotne elementy formatowania do skopiowania? Może też mieć znaczenie w której wersji Excela ma to działać.