Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyswietlacz samochodowy nissan - Jak znaleźć sygnał video

lukas_KWON 31 Mar 2020 12:43 414 5
    lukas_KWON
    Level 10  
    Witam. Być może ktoś jest w stanie pomoc.
    Posiadam samochód Nissan Elgrand e51. W tym modelu występuje ekran (zwykły, nie dotykowy). Wyświetlane są na nim wszelkie ustawienia, obrazy z kamer, tv dvd nawigacja itp. Chciałbym wkomponować w jego miejsce stacje multimedialna na androidzie z dotykowym ekranem.
    Pytanie brzmi co muszę zrobić/ Czego potrzebuje by na nowej stacji multimedialnej wyświetlały się ustawienia samochodu?
    Generalnie chodzi tu tylko o to by widzieć ustawienia klimatyzacji i kamery (boczna i tylna).
    Nowa stacja multimedialna będzie miała wejście video dla kamery. Czy można jakoś wydobyć sygnał video z starego wyświetlacza i podać go na to wejście do nowej stacji by mieć podgląd ustawianych funkcji?
    W załączniku zdjęcia starego wyświetlacza i deski rozdzielczej auta by łatwiej było zrozumieć o co chodzi.
    Jeśli nie ma takiej możliwości to przeróbka będzie bez sensu ponieważ oprócz ekranu nie ma innego wskaźnika do stref klimatyzacji i intensywności nawiewu
    Nie wiem jaki to typ ekranu bo niestety nie mam odpowiedniej wiedzy. Jeśli coś będzie potrzebne postaram się ustalić.
    Z góry Dziękuje za rady
    lukas_KWON
    Level 10  
    Troche pogłębiłem wiedzę i rozebrałem wszystko tak by odczytać model wyświetlacza.
    jest to TFD80W20.
    Pytanie brzmi:
    jak z tego gniazda dla tasmy zmienic sygnał lcd na AV?
    Znalazłem pare konwerterów do AV jednak nie wiem jaki wybrac. Sa takie z wejsciem hdmi i vga. Czy ktos wie czego moge tutaj użyć aby zrobić przejscie z gniazda tasmy na jakies złącze do takiego konwertera? (lub polecic inny?
    przyklad konwertera:
    https://sklepwideo.pl/konwerter-hdmi-av-p-7522.html
    https://sklepwideo.pl/konwerter-vga-video-p-7521.html
    lukas_KWON
    Level 10  
    Czy istnieje możliwość zmiany cyfrowego sygnału z gniazda płaskiej taśmy 30 pin na VGA?
    Freddy
    Level 43  
    Zaglądnąłeś chociaż na chwilę do TEMATU?
    lukas_KWON
    Level 10  
    Tak. Przeczytałem tam kilkanaście stron. Kopalnia wiedzy tylko tam mowa o wykorzystaniu matrycy a mi chodzi zmianę sygnału cyfrowego z taśmy lvds na analogowy na wyjście av
    remzibi
    Level 24  
    lukas_KWON wrote:
    ......
    Pytanie brzmi co muszę zrobić/ Czego potrzebuje by na nowej stacji multimedialnej wyświetlały się ustawienia samochodu?
    .........
    .........
    Czy można jakoś wydobyć sygnał video z starego wyświetlacza i podać go na to wejście do nowej stacji by mieć podgląd ustawianych funkcji?

1 podlaczenia sie do systemu diagnostyki lub CAN samochodu

2 Z wyswietlacza NIE mozna, ale mozna podpiac wyjscia kamer do wejsc AV (o ile takie posiada) na stacji multimedialnej.