Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ozonator- chińskie płytki, wydajność.

MM2X 01 Kwi 2020 22:44 4809 33
    berlingo
    Poziom 21  
    Są na rynku chińskim czujniki do zbudowania miernika ozonu np mg-131 lub ze25-03 ceny ok 80 zł maja wyjścia analogowe i cyfrowe oraz zasilanie 5v czułość podana przez producenta 0-10 ppm
    MM2X
    Poziom 26  
    MQ-131 moduł czujnika ozonu MQ131 o wysokim stężeniu 10ppm-1000ppm - ściągnąłem z Ali.
    VCC: zasilanie prądem stałym 5 V
    GND: zasilanie-
    DO: TTL wyjście
    AO: wyjście analogowe napięcie 0-5 V
    Tłumaczenie z translatora:
    1, ze wskaźnikiem wyjścia sygnału;
    2, podwójne wyjście sygnału (wyjście analogowe i wyjście poziomu TTL);
    3, prawidłowy sygnał wyjściowy TTL jest niski; (wyjście niskie, gdy lampka sygnalizacyjna, może być podłączona do portu IO mikrokontrolera)
    4, wyjście analogowe zmniejsza się wraz ze wzrostem stężenia, im wyższe stężenie, tym niższe napięcie;
    5, gaz ozonowy ma wysoką czułość, (Sonda o wysokim stężeniu 10ppm-1000ppm)
    6, o długiej żywotności i niezawodnej stabilności;
    7, szybka reakcja na charakterystykę odzyskiwania;
    8, z otwór montażowy, łatwy w instalacji;
    9, sonda może być konstrukcja wtyczki, łatwa do przetestowania.

Pod analogowe podpinamy wskaźnik wychyłowy i już działa?, znalazłem dzisiaj pdf, może coś więcej przybliży.
    j570
    Poziom 12  
    Tak dla Waszego bezpieczeństwa.
    Ozon jest gazem drażniącym, powoduje uszkodzenie błon biologicznych przez reakcje rodnikowe z ich składnikami. Po dostaniu się do komórek może hamować działanie enzymów komórkowych, wstrzymując oddychanie wewnątrzkomórkowe. Pierwszymi objawami podrażnienia ozonem (obserwowanym w stężeniach 0,2 mg/m³) są kaszel, drapanie w gardle, senność i bóle głowy. W większych stężeniach może prowadzić do wzrostu ciśnienia tętniczego, przyspieszenia tętna i obrzęku płuc prowadzącego do zgonu (w stężeniach 9–20 mg/m³). Najwyższe dopuszczalne stężenie ozonu w miejscu pracy wynosi 0,1 mg/m³.
    MM2X
    Poziom 26  
    Właśnie dlatego idę w kierunku uzyskania miernika poziomu ozonu. Doświadczyłem tego na początku tj. kaszel i drapanie w gardle, wszedłem tylko do garażu wyłączyć ozonator przy 1-szej próbie. A jak to się ma do ubrań, poddane ozonowaniu po 30 minutach od zakończenia można normalnie użytkować? (czas rozkładu do tlenu dwuatomowego).