Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] MSI MS 14a3 - Co kilka sekund ciąg znaków "\" "j" ",&qu

31 Mar 2020 22:01 171 8
  • Poziom 7  
    Cześć,
    Mam dziwny problem. Czyszcząc żonie laptopa ( środkiem do tego przeznaczonym ) umyłem klawiaturę oraz wyjąłem na stałe baterię, ponieważ była dziwnie wybrzuszona ( wygooglowałem że po prostu trzeba ją wymienić ) co powodowało uniesienie touchpada i pobliskich klawiszy. Po uporaniu się z tym włączyłem laptopa i ... Nie mogę nic zrobić bo touchpad jest skutecznie przerywany przez ciąg znaków które klawiatura sama wpisuje (tylko J \ oraz , ) - włączając notatnik jedyne co mi się wyświetla to: "jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj\\\\\\\\\\\\\j\j\j\j\\j,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,\\\\\\\\\\\\" ....

Co próbowałem zrobić:
    - Najpierw odpiąć klawiaturę by zobaczyć czy to wina systemu czy jej - ale wyszło że jej
    - Z racji że ją myłem - pomyślałem że może gdzieś "zalega" odrobina środka, więc ... Po domowemu zacząłem wszystkie klawisze po kolei suszyć suszarką - bez efektu
    - Znalazłem opcję że ponoć wyjęcie baterii może zrobić jakieś błędy w pamięci systemu i trzeba by zrobić "Diagnostics Run" - ale niestety w tym laptopie czegoś takiego z poziomu BIOSu nie ma
    - Próbowałem wcisnąć mocniej ( ale z wyczuciem by nie zniszczyć laptopa ) klawisze które same się "wstukują" - bez efektu
    - Próbowałem wpiąć ponownie baterię (bo może jej "wybrzuszenie" pomagało i nie ukazywało defektu - nie pomogło

Pomysły mi się wyczerpały - może ktoś z Was, bardziej doświadczonych niż ja, ma jakąkolwiek koncepcję co można jeszcze spróbować?
    Wiem że ostateczność to wymiana klawiatury ... Ale nie mogę pojąć jak umycie klawiszy mogłoby coś takiego spowodować w niektórych klawiszach - bo dodam że myłem ją w całości, a nie tylko 3 ww litery/ klawisze ...
    /Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki/ pomoc.
    PS. Model laptopa: MSI MS14A3
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Tak - wymiana klawiatury. Mimo wszystko zalałeś ją podczas czyszczenia, użyłeś za dużo płynu, coś musiało wpłynąć.
  • Pomocny post

Spec od komputerów
    Niestety wygląda na konieczność wymiany klawiatury (zakładając, że nie chcesz odłączyć wbudowanej i podłączyć innej przez USB).
    Dla pewności klawiaturę warto sprawdzić testerem.
    Niestety sporo płynów teoretycznie przeznaczonych do klawiatur nie jest bezpieczna w użyciu. Kolejna kwestia to ilość użytego płynu.
  • Poziom 29  
    Klawiatura to koszt 50 zł. Nawet chińskie zamienniki są dobre, nie trzeba szukać oryginału
  • Poziom 7  
    chojinka napisał:
    Klawiatura to koszt 50 zł. Nawet chińskie zamienniki są dobre, nie trzeba szukać oryginału

Jak znajdziesz do tej klawiatury za 50 zł to chętnie przygarnę :)
    / Ogólnie ciężko dostępna na PL rynku - faktycznie trzeba szukać na ali, albo amazonie - a w obecnej sytuacji trochę ciężko z wysyłką.
  • Spec od monitorów
    Opis MS14A3 to p/nr wg. MSI
    Podaj pełną nazwę laptopa z serii
    Cytat:
    MSI Gs43VR -6re Phantom Pro 14” (Gaming with GTX 1060 )

* MSI MS-14A3/GS43VR 6RE/GS43VR 7RE Phantom Pro

Jak znajdzies używkę za 20funów to Twoje szczęśćie
    Normalna cena zaczyna sie od 40.... zależnie od wer. język.

* Chiny to zazwyczaj $56.00

MSI MS 14a3 - Co kilka sekund ciąg znaków "\" "j" ",&qu

Wer.UK

:?: :idea: Podobno ? pasują klawiatury (keyboard) od serii
    MSI GS30 GS40 GS32 GS43VR
  • Poziom 7  
    lisek napisał:
    Opis MS14A3 to p/nr wg. MSI
    Podaj pełną nazwę laptopa z serii
    Cytat:
    MSI Gs43VR -6re Phantom Pro 14” (Gaming with GTX 1060 )

* MSI MS-14A3/GS43VR 6RE/GS43VR 7RE Phantom Pro

Jak znajdzies używkę za 20funów to Twoje szczęśćie
    Normalna cena zaczyna sie od 40.... zależnie od wer. język.

* Chiny to zazwyczaj $56.00

Wer.UK

:?: :idea: Podobno ? pasują klawiatury (keyboard) od serii
    MSI GS30 GS40 GS32 GS43VR

Tak bo 14A3 widnieje jak "Model No", a na froncie faktycznie ma napisane GS43VR :)
  • Poziom 7  
    Na razie muszę poczekać aż sytuacja się poprawi bo nigdzie w PL nie ma tej klawiatury ( pisałem do 5 sklepów ). Za granicą są, ale problem z wysyłką ( wiadomo ). Tak czy tak - dziękuję wszystkim za pomoc!!!
  • Poziom 7  
    Na razie muszę poczekać aż sytuacja się poprawi bo nigdzie w PL nie ma tej klawiatury ( pisałem do 5 sklepów ). Za granicą są, ale problem z wysyłką ( wiadomo ). Tak czy tak - dziękuję wszystkim za pomoc!!!

Dodano po 43 [sekundy]:

Kupno nowej klawiatury ( w przyszłości )