Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką szkołę zawodową w Warszawie Polecacie?

td-c 01 Apr 2020 09:37 489 4
    td-c
    Level 19  
    Witam, znajomy ma syna , który ma ok 15 lat. Przypadkiem z nim gadałem o jego przyszłości. Wyszło to w ogóle spontanicznie.
    Interesuje go elektromechanik. Ale w sumie nie wie do jakiej szkoły by miał iść? Niestety żle się uczy, więc tylko wchodzą w grę zawodówki w Warszawie. Jak na razie znalazłem kilka szkół. (Postanowiłem pomóc chłopakowi.)

Nova - Centrum Edukacji.
    Zespół Szkół Nr 27.
    Cosinus.
    Zs34 - Mieszko I.

Co wy o tym sądzicie?
    Madrik
    moderator of Robotics
    Każdy poleci ci własną szkołę.. Po prostu nie wiele osób ma doświadczenia z kilkoma uczelniami.

To co się liczy w szkole zawodowej, to praktyki. Warto zatem skontaktować się z wybranymi uczelniami samodzielnie i wypytać o praktyki dla uczniów i w jakich warunkach się odbywają.

Niektóre szkoły nie mają np. warsztatów czy pracowni zawodowych, a praktyki uczniowie muszą sobie "załatwiać" samodzielnie a potem przynieść zaświadczenie o odbytych praktykach.

Warto by szkoła posiadała własny warsztat szkolny, a zajęcia teoretyczne prowadziła w wyposażonych od dany kierunek pracowniach zawodowych.
    Są to jakieś kryteria wyboru. Resztą warto się dowiedzieć samemu bezpośrednio w szkole. Każda ze szkół, przed rozpoczęciem rekrutacji prowadzi spotkania zapoznawcze czy dni otwarte. Trzeba się po prostu na takie imprezy przejść i osobiście obejrzeć szkołę i zapoznać się z jej możliwościami.

Nie wiem jakie ambicje ma przyszły uczeń, ale poziom nauki z gimnazjum nie zawsze jest adekwatny do możliwości ucznia. Bardzo dużo osób, przy zmianie szkoły, podchodzi do nauki w odmienny sposób i czasem ktoś kto przez niższą szkołę miał kiepskie oceny, w szkole średniej okazuje się zupełnie inną osobą.
    Nie warto więc zniechęcać na starcie nowej drogi życia.
    andrzej20001
    Level 43  
    Dokładnie szukaj tam gdzie pracują na warszatach to zostaje w głowie ,praktyka to podstawa . Niejeden leciał na 3 i dobry fachowiec z niego teraz jest . ;)
    td-c
    Level 19  
    andrzej20001 wrote:
    Dokładnie szukaj tam gdzie pracują na warszatach to zostaje w głowie ,praktyka to podstawa . Niejeden leciał na 3 i dobry fachowiec z niego teraz jest . ;)

Udało mi się dodzwonić do zs27. Powiedzieli, że mają praktyki w zakładach pracy.
    Do Mieszka I nie dodzwoniłem się.