Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Krups EA8160. - Wejście w menu serwisowe, licznik kaw, jednostki pojemności.

kacha36 01 Apr 2020 11:06 3747 3
    kacha36
    Level 23  
    Dzień dobry.
    Mam problem z moim ekspresem Krups EA 8160. Chcę wejść do menu serwisowego aby sprawdzić ilość zrobionych kaw. Niestety dla mnie nie pamiętam jak to zrobić, dawno temu ściągnęłam dokumentację, teraz nie mogę jej odnaleźć w komputerze i w sieci. Przy okazji kombinacji klawiszami "udało mi się" przełączyć pojemność na "oz" i nie wiem jak wrócić do "ml". Dodatkowo nie pamiętam jak odczytać ilość kaw.
    Po kilku próbach udało mi się włączyć tę opcję na zdjęciu - wcisnęłam jednocześnie górny prawy razem z drugim przyciskiem od lewej górny, przewód zasilania do gniazdka i nacisnęłam "stand-by", pojawił się napis "scs", nie mogę znaleźć znaczenia liczb i wyświetlanych obok cyfr.

Pozdrawiam.
    Kaśka.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kacha36
    Level 23  
    Rozwiązałam problem z liczbą kaw zrobionych przez mój ekspres, po wejściu w tryb "SCS" przełączamy na numer 18 i odczytujemy liczbę kaw, w moim przypadku to 9450 sztuk. Udało mi się trafić na odpowiedź użytkownika nioop w innym wątku.
    Kaśka.
    kacha36
    Level 23  
    Chcę jeszcze dodać, że po jakimś czasie od odczytu licznika zrobionych kaw ekspres zaczął mielić kawę około 2-3 sekund zamiast około 6 sekund. Oczywiście kawa była blada, mało fusów. Już miałam kupić nowy ekspres, kiedy na Elektrodzie znalazłam opis podobnego przypadku. Faktycznie pomogło - chociaż nie wiem jak to wyjaśnić - puszczenie mielenia bez kawy. Młynek zaczął pracować około sześć sekund. Dziwne, ale cieszę się bo jestem około dwa tysiące do "przodu".
    Pozdrawiam.
    Kaśka.
    kacha36
    Level 23  
    Chcę jeszcze dodać, że po jakimś czasie od odczytu licznika zrobionych kaw ekspres zaczął mielić kawę około 2-3 sekund zamiast około 6 sekund. Oczywiście kawa była blada, mało fusów. Już miałam kupić nowy ekspres, kiedy na Elektrodzie znalazłam opis podobnego przypadku. Faktycznie pomogło - chociaż nie wiem jak to wyjaśnić - puszczenie mielenia bez kawy. Młynek zaczął pracować około sześć sekund. Dziwne, ale cieszę się bo jestem około dwa tysiące do "przodu".
    Pozdrawiam.
    Kaśka.

Dodano po 1 [minuty]:

Po mieleniu na sucho młynek przeszedł czyszczenie i odkamienianie, na razie wszystko jest w porządku.
    Kaśka.