Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT 10410W - odwrócony bęben

01 Kwi 2020 12:53 162 7
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,
    Czy ktoś wie jak odwrócić bęben w pralce ładowanej od góry? Dokładnie chodzi o pralkę Electrolux Inpire EWT 10410W. Podczas wirowania bardzo głośno w pralce coś tak jakby uderzało o coś? Po skończonym praniu bęben jest zupełnie odwrócony. Drzwiczki prawdopodobnie na dole i ani drgnie. Pranie oczywiście w środku. Jak to przekręcić? Pewnie ktoś miał z czymś takim doświadczenie i na pewno wie co robić? A co dalej i dlaczego to będą kolejne pytania.
    Pozdrowienia
    Anna
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Bęben się nie odwrócił, tylko prawdopodobnie otworzyły się drzwiczki, przez które wkłada się pranie i zablokowały obracanie bębna.
    Dojście do otwartych drzwiczek poprzez wyjęcie grzałki.
  • Poziom 2  
    Grzałkę wyjmuję się którędy?
    Ja mam dostęp tak jak na zdjęciu, wygląda, ze do zbiornika z filtrem. Może to odkręcić?
    Pralka Electrolux EWT 10410W - odwrócony bęben
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jak najbardziej warto to odkręcić i spróbować wyjąć mniejsze rzeczy, które były prane, ale niestety konieczny jest demontaż boku i wyjęcie grzałki bo drzwi bębna zablokowały się o grzałkę. Tutaj można podejrzeć jak dostać się do grzałki: https://youtu.be/hE_mmziLVrs
    Jeśli uda się obrócić bęben to najprawdopodobniej drzwi będą wymagały wymiany.
  • Poziom 2  
    Rozumiem, czyli sama nic nie wymyślę. Muszę szukać fachowca. Szkoda, że w tych czasach.
    Mam nadzieję, ze nie będzie to droższe, niż nowa pralka.
    Bardzo dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Popytać wśród znajomych, sąsiadów czy ktoś nie będzie w stanie pomóc bo obecnie ciężko znaleźć fachowca, który zgodzi się na przyjazd do klienta.
  • Poziom 2  
    A jaki tu rodzaj śrubokręta, do odkręcenia pojemnika z filtrem należy użyć? Na zdjęciu chyba widać jakie są śrubki. Wygląda, że pomoc szybko nie nadejdzie, a w środku jest pranie....