Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT9125W(PNC913101262 08) - zimna woda, czasami grzeje wodę

wojtek2004 07 Kwi 2020 15:49 903 35
    TONI_2003
    Moderator
    Zatem dla przykładu masz (nie podałeś Twojego PNC) tu: Link :D
  • PCBwayPCBway
    Gobro
    Poziom 30  
    Wyciągnij grzałkę i podaj jej długość.
  • PCBwayPCBway
    TONI_2003
    Moderator
    wojtek2004 napisał:
    Proszę o podpowiedz gdzie kupię najtaniej.
    Masz jak dla mnie najzwyklejszą grzałkę (idziesz do sklepu ze swoją starą), a ewentualny czujnik o ile masz dobry możesz zostawić stary. Zachodzi zatem pytanie jaka cena Cię zadawala jak tu powyżej dawałem (linka), a gdybyś tam wchodził to np. https://north.pl/karta/grzalka-z-czujnikiem-z...alki-electrolux-ewt9125w,TGW-5F-CMMB-USU.html to cena Masz 40 zł. :D
    wojtek2004
    Poziom 18  
    Serdeczne dzięki TONI_2003 za podpowiedz... Może i szybciej dostanę od ręki taką grzałkę w swoim mieście. Nie wiedziałem, że otwór na grzałkę, w każdym Electrolux-ie jest taki sam. A może w każdej innej pralce. Jak stwierdzam błędnie to proszę sprostować. Należy głównie sprawdzić jej długość. Osadzenie czujnika czy powiedzmy moc no i to wszystko.
    wojtek2004
    Poziom 18  
    Dobrze, a grzałka jest nowa.
    Dziś wysłałem SMS do Pani, od której wziąłem pralkę (w rozliczeniu) i wiadomość jest taka:
    Cytat:
    U mnie wszystko działało, bo cały czas prałam i było wszystko ok. Nagle przestała prać i po rozkręceniu pasek był zerwany, więc nie wiem co mogło się stać.

Sama właścicielka urządzenia prała nawet na tej przebitej grzałce i nic się nie działo...
    Dopiero jak zczytałem błędy, wyskoczyło: 6 mignięć na czerwono i 8 mignięć na zielono.
    Miałem wymienić grzałkę na nową i tak zrobiłem. W Gdańsku znalazłem człowieka, który naprawia programatory i twierdzi:
    Spróbuję poprosić o poradę, ale pewnie nic za darmo.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003

Tak. Niestety nic za darmo. Sądziłem że serwisant z Gdańska coś podpowie.
    Najprawdopodobniej do sprawdzenia jest programator. Gdzieś coś przerywa.
    Może "zimne luty", ścieżki, przekaźniki, może elektrolity.
    Coś podczas transportu zmieniło działanie pralki, a faktem jest że pralka przed transportem działała. Jak twierdziła właścicielka.
    A już u mnie nie grzała. Udało się raz. Tak, ale tylko raz przy 90℃. Przy upływnej grzałce.

Tak czasami rozglądam się za sprawnym programatorem do niej.
    Jak na razie ceny są za wysokie.
    Pozostaje naprawa.