Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp 8440p blue screen SYSTEM SERVICE EXCEPTION

01 Kwi 2020 21:06 315 10
  • Poziom 3  
    Witam, mam problem z laptopem HP 8440P.Potrafi wyskoczyć w windows 7 blue screen: SYSTEM SERVICE EXCEPTION . Przez kilka dni nie chciał się włączyć (kręciły się wiatraki, ale ekran czarny), lecz po kilku dniach zaczął działać. Podsyłam plik dziennika systemu .Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 3  
    Przed chwilą kolejny blue screen

• Poziom 43  
    grzechubk napisał:
    Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki

W jakim celu skoro nie wykonujesz zaleceń??? ;)
  • Poziom 3  
    Memtest86 przeszedł gładko bez błędów. Wrzucam screen z programu CrystalDiskInfo. Hp 8440p blue screen SYSTEM SERVICE EXCEPTION

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Czy z tego dysku jeszcze coś będzie. Czy może ktoś mi pomóc z odczytaniem informacji które pokazuje SMART ?
  • Poziom 43  
    Trzeba szukać gdzie indziej przyczyny poza dyskiem. Oprócz tego, że dysk ma duży przebieg MHDD nie znalazł więcej uszkodzonych sektorów.
    grzechubk napisał:
    Przez kilka dni nie chciał się włączyć (kręciły się wiatraki, ale ekran czarny), lecz po kilku dniach zaczął działać.

Taki objaw może wskazywać że jest coś uszkodzone na płycie głównej laptopa. Mostek?
    Popraw jeszcze RAM w slocie, przedmuchaj, przeczyść piny w slotach przedtem.
  • Spec od komputerów
    Wyginanie obudowy nie powoduje bluescreen'a?
  • Poziom 3  
    Wymieniłem HDD na dysk w lepszej kondycji i postawiłem świeży system. Zastanawia mnie mocne obciążenie procesora, mimo, że nie widać procesu, który by mocno obciążał procesor. Dodam, że dwa tygodnie przed awarią wymieniałem w laptopie zbitą matrycę

Hp 8440p blue screen SYSTEM SERVICE EXCEPTION Hp 8440p blue screen SYSTEM SERVICE EXCEPTION Hp 8440p blue screen SYSTEM SERVICE EXCEPTION
  • Poziom 21  
    Wciśnij "pokaż procesy wszystkich użytkowników" i posortuj od największego użycia cpu.