Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Weintek iE Historia trendu -EBpro.

02 Kwi 2020 16:04 231 6
  • Poziom 25  
    Witam.

Koledzy potrzebuje pomocy.

Zapisuje sobie trendy w pamięci panela. Potrzebuje zrobić:

- tabelkę z wyborem z którego dnia trendy wczytać
    - w tabeli pojawią się dostępne rekordy do wczytania
    - przesłać wybrany dzień na pendrive.

Nie znalazłem nic co by mnie interesowało - może słabo szukałem. Dodam że zaczynam przygodę z w/w producentem.

Pozdrawiam
    Maciej.
  • Poziom 22  
    Ne ma takich opcji w modelu IE jest to wersja okrojona ale takie opcje są w CMT. Tam wywołujesz dane i zrzucasz do pliku. Jest do wyboru opcja przy tworzeniu danych historyczny i możliwość rozplanowania. Tu możesz zrzucać do pena jako csv i robić to ręcznie.
    tego szukasz
  • Poziom 25  
    Ok zapisywanie odpada.
    Pozostaje kwestia podglądu historii.
    Powiedzmy ze mam pamięć 7 dni jak przeglądać konkretny dzień?
    Powiedzmy ze używam pon,wt,śr,piątek,niedziela,środa.
    Jest możliwość by pokazało z jakiego są dnia zapisane?
    Czy tylko klawisze dzień-1,-2,-3... i dopiero po wczytaniu widzę z którego dnia jest?

Dodatkowo potrzebuje recepturę czyli wybór powiedzmy prog1, prog2, prog3.
    W każdym z tych programów po wygraniu by wpisywało jakieś dane w parametry w pola na konkretnej stronie i wysyłało zarazem do plc.

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    W panelu masz podgląd ze znacznikiem czasu, w pliku zapisanym też więc o co chodzi z pytaniem? Weintek iE Historia trendu -EBpro.
    Patrząc na znacznik jeden to start zapisu drugi czas odczytu.
    Jest wszystko to samo na pliku, wczesniej pisząc o zapisie ręcznym miałem na myśli sortowanie danych z pliku zapisanego.
    Ręcznie to duże słowo be exel robi to sam.
  • Poziom 25  
    Potrzebuje takie coś jak w programie demo. Czyli mamy podgląd na dzień wcześniej i wcześniej...
    Tyle że pliki z dnia zapisują się jako powiedzmy data więc... czy jest możliwość by w oknie pojawiało się z jakich dni są zapisane by je wywołać ?
  • Poziom 22  
    Nie robiłem w ten sposób bo nie było takiej potrzeby, skoro masz demo to tam jest wszystko.Na znaczniku możesz oprócz godziny mieć datę.
  • Poziom 25  
    Chodziło mi o takie coś jak na obrazku.

Lista wypełnia się sama, danymi zapisanymi czy to w pamięci czy to na .... z danego dnia do wybrania.

Potrzebuje jeszcze jak pisałem wcześniej by podobnie zrobić wybór danych do wpisania w sterownik.
    Czyli wybieram z listy "dane_1" i zmienia mi nastawy VW2,VW4,VW6.
    Na razie mogę wysłać jedną tylko zmianę jak zrobić by za jednym kliknięciem wysłać większą ilość.

Pozdrawiam