Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kosiarka Viking mr 380 selenoid tyrkocze silnik Brigss 12,5 hp I/C

02 Apr 2020 22:18 444 4
  • Level 2  
    Witam
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z kosiarką traktorkiem.
    Problem: Tyrkocze przekaźnik rozrusznik powoli kręci
    Dotychczasowa naprawa:
    Wymiana przekaźnika x 2
    Wymiana rozrusznika
    Regulacja zaworów
    Sprawdzony klin
    Silnik po podaniu prądu za przekaźnikiem lub bezpośrednio do rozrusznika odpala za strzałem i bez problemu. Problem robi się tylko i wyłącznie przy próbie odpalenia z stacyjki.
    Aby wykluczyć stacyjkę podawałem napięcie na odpowiednie piny lecz przekaźnik dalej tyrkocze.
    Silnik nie stawia zbyt dużego oporu w jednym miejscu przy sprężaniu jest czuć opór ale jestem go w stanie przekręcić jedną dłonią. Mimo cofania silnika do "tyłu" aby rozrusznik mógł się "rozpędzić" i tak od samego początku tyrkocze.
    Masa i zasilanie linka 16mm połączenia sprawdzone.
    Awaria nastąpiła z mojej winy po wymianie noża nie wykręciłem świecy... i tak pokręciłem silnikiem wspomagając się akumulatorem samochodowym no i po takim kilku krotnym kręceniu zaczęło tyrkotać i nie chce przestać.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 22  
    Nie wiem jak to tam wygląda
    Ale jeżeli odpala po ominięciu przekaźnika należało by sprawdzić przekaźnik i przewody od przekaźnika aż do silnika/rozrusznika
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 2  
    Przewody do rozrusznika od przekaźnika są ok. Masa też jest ok. Przekaźnik wymieniłem w sumie dwa razy i na wszystkich to samo. Stacyjkę w teorii sprawdziłem jutro dla pewności kupię nową. Zostaje po drodze tylko płytka z "elektroniką" i następnie już jest przekaźnik. Gdy zewrę styki nad przekaźnikiem śrubokrętem to odpala bez większego problemu.
  • Level 22  
    Może za słaby przekaźnik? Lub coś robi zwarcie w instalacji
  • Level 2  
    W sumie na trzech przekaźnikach takie samo zachowanie?? Tylko co robi zwarcie? Napięcie przy próbie rozruchu na rozruszniku znacząco spada ale też i pobór prądu jest znaczny. Może ma ktoś schemat instalacji elektrycznej?