Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kosiarka Viking mr 380 selenoid tyrkocze silnik Brigss 12,5 hp I/C

02 Kwi 2020 22:18 120 4
 • Poziom 2  
  Witam
  Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z kosiarką traktorkiem.
  Problem: Tyrkocze przekaźnik rozrusznik powoli kręci
  Dotychczasowa naprawa:
  Wymiana przekaźnika x 2
  Wymiana rozrusznika
  Regulacja zaworów
  Sprawdzony klin
  Silnik po podaniu prądu za przekaźnikiem lub bezpośrednio do rozrusznika odpala za strzałem i bez problemu. Problem robi się tylko i wyłącznie przy próbie odpalenia z stacyjki.
  Aby wykluczyć stacyjkę podawałem napięcie na odpowiednie piny lecz przekaźnik dalej tyrkocze.
  Silnik nie stawia zbyt dużego oporu w jednym miejscu przy sprężaniu jest czuć opór ale jestem go w stanie przekręcić jedną dłonią. Mimo cofania silnika do "tyłu" aby rozrusznik mógł się "rozpędzić" i tak od samego początku tyrkocze.
  Masa i zasilanie linka 16mm połączenia sprawdzone.
  Awaria nastąpiła z mojej winy po wymianie noża nie wykręciłem świecy... i tak pokręciłem silnikiem wspomagając się akumulatorem samochodowym no i po takim kilku krotnym kręceniu zaczęło tyrkotać i nie chce przestać.
 • Poziom 22  
  Nie wiem jak to tam wygląda
  Ale jeżeli odpala po ominięciu przekaźnika należało by sprawdzić przekaźnik i przewody od przekaźnika aż do silnika/rozrusznika
 • Poziom 2  
  Przewody do rozrusznika od przekaźnika są ok. Masa też jest ok. Przekaźnik wymieniłem w sumie dwa razy i na wszystkich to samo. Stacyjkę w teorii sprawdziłem jutro dla pewności kupię nową. Zostaje po drodze tylko płytka z "elektroniką" i następnie już jest przekaźnik. Gdy zewrę styki nad przekaźnikiem śrubokrętem to odpala bez większego problemu.
 • Poziom 22  
  Może za słaby przekaźnik? Lub coś robi zwarcie w instalacji
 • Poziom 2  
  W sumie na trzech przekaźnikach takie samo zachowanie?? Tylko co robi zwarcie? Napięcie przy próbie rozruchu na rozruszniku znacząco spada ale też i pobór prądu jest znaczny. Może ma ktoś schemat instalacji elektrycznej?