Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wysoko-efektywne kolumny 200W 4ohm

30 Wrz 2005 13:50 2336 12
  • Poziom 29  
    Rozwazam zakup powermixera behringera 2x200W przy 4ohm, jako ze naglasniam głównie wokale na koncertach w mniejszych salach, kolumny chcialbym zaprojektowac w tym celu.
    Wzialem pod uwage glosniki szerokopasmowe Beymy, które maja ladny spl, lecz slabsza wytrzymalosc mocowa. Zagraja góra do 70Hz co wg. mnie wystarczy.
    Zastanawiam sie nad 12GU/EM, lub ewentualnie na 12G125, który poradzi sobie dobrze z przetworzeniem basu, lecz jest mniej efektywny... jako wysokotonowy zastosuje tweeter tonsila znany szerzej jako etp150. :) Ciety na 3,5kHz 18dB/oct.
    Najwiekszy problem mam w doborze głosników mid-basowych, moze ktos zna cos innego niz Beyma co da rade... pzdr
  • Poziom 13  
    Ja bym polecił eminence beta 12lt, mam na nim paczki z 1" driverem i naprawdę chodzi świetnie.
  • Poziom 29  
    Firma eminence mnie wogóle nie interesuje, pozatym Beta12LT ma spl w okolicach 95dB/W a to kiepski wynik jak na glosnik szerokopasmowy... badz mid-basowy... paczke robie 4Ω kase jaka moge max wydac to 200-280zł za 1glosnik.
  • Poziom 19  
    dlaczego eminence cię nie interesuje

przmyśl taką konsrtukcje

Gamma 15' 300W + GDWT 9-12 150

albo jeśli nei eminence to może

celestion Truvox 1525e + GDWT 9-12 150
  • Spec od akustyki
    Truvoxy to doskonałe głośniki!! Eminenc tez jest ok ale jednak osobiście wole Celestiony. GDWT 9-12-150 to świetny głośnik - najlepszy dowod to fakt, że sprzedaje go także eminence pod swoim szyldem (jako ATP)
  • Poziom 19  
    dokłdnie tak ja nawet kupując pare razy GDWT dostałem go z naklejką ATP
  • Poziom 29  
    wiem, w sumie pod wzmacniacz 200W wypadaloby zrobic odpowiednio efektywne kolumny, wydaje mi sie ze najlepszym wyjsciem bedzie 2x12`` na wspomnianych przezemnie Beymach.
    2x12`` na truvoxach mialoby 500 lub 600W w 4ohm i spl 99-100dB/W co wydaje mi sie zbedne pod wzgledem mocy pod podany wzmacniacz, zas paczka na 2x12`` Beyma 200 lub 250W przy spl podnad 100dB/W uwazam, ze to lepsze rozwiaznie, teraz tylko, który glosnik szerokopasmowy lub mid-basowy wybrac? 12GU/EM czy 12G125? Czy inny? Ma ktos jakies pomysly :)
  • Spec od akustyki
    12G125 lepiej sie nada znam te glosniki i swietnie sie sprawdzaja w malych kolumnach maja wieksze xmax wiec lepiej poradza sobie z nizszymi rejestrami postawilbym na nie
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Witam
    Wieksza mocą tych truvoxów sie nie ma co przejmować (500W), patrz na charakterystykę, a maja one dużo lepszą od wymienianych beymiaków. Ponadto truvoxy maja lepsze parametry T-S, więc lepiej ci sie spiszą w małej obudowie. Jesli zastosujesz te, lub 12 G125 , głosniki musi być driver 1 cal o nieco lepszych parametrach mocy (wskazane aby srednica cewki miała 44mm).
    Natomiast tylko te drugie beymiaki pozwolą na zastosowanie tego GDWT 11/19 (czy ATP)

Moim zdaniem do wokalu najlepiej spisze się własnie taka paczka na truvoxach i MRD 160 monacora.
    Jeśli podzielisz to na ok 1700 - 2000 (max) Hz, to uzyskasz paczkę nie ustępującą dużo wyrobom renomowanych firm, i to nie tych niskobudżetowych...a zawodowych serii profesjonalnych.
    jk
  • Poziom 29  
    OK tez mysle, ze to moze byc najlepsze wyjscie zwlaszcza, ze cena nie jest jeszcze za nie zbyt wygórowana, a patrzac w cenniku elmuza jest juz to wersja glosników PRO :) jak myslicie mozna 12G125 ciac na 2,5kHz? czy zabardzo nie pogorszy sie promieniowanie od osi 12``? Jak znajde tanszy mocniejszy driverek to dam na 1,8kHz choc ze wzgledów finansowych wolalbym tansze opcje, najlepiej gdwt tonsila... tylko ten skolej przy 3,5kHz 18dB/oct mozna najnizej uciac, pomocne bylyby wykresy charakterystyki tej 12`` w osi i pod katem 45° lecz tego Beyma nie zrobila... dla tego modelu.

edit: juz mi silver sound wszystko wyjasnil jak trzeba, dzieki
  • Poziom 28  
    Witam
    Mam bardzo mieszane (delikatnie mówiąc) wrażenia ze styczności z tymi głosnikami (12G125).
    Maja bardzo nierówną charakterystyke, co powoduje problemy ze znalezieniem optymalnego podziału z driverkiem.
    Dopiero wywalenie tej "ażurowej " kopułki, i zastąpienie jej papierową, poprawiło nieco "osiągi" tego głosnika.
    Tylko dlaczego tak kombinować z głosnikiem nowozakupionym???, skoro można zakupić "gotowca", z którym nie trzeba walczyć "domowymi" sposobami, aby poprawić fuszerkę fabryczną???
    jk
  • Spec od akustyki
    bledne dane sa na stronie empire pomylili glosnik z ara 390 ara 312 ma 95dB i inne pozostale paramtry poprawne dane na stronie TVMa